Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ХI Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. V етап.
(2008-06-21)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Вам звичайно ж відомо про те що, згідно голосування проекту Великі українці -перше місце посів Ярослав Мудрий, в аналогічних проектах у Великобританії першим став Черчілль, у Фінляндії - Маннергейм, у США - Р.Рейган. А ось у Румунії пальма першості дісталася одному з найвидатніших правителів Молдавського князівства Стефану ІІІ. Яке місце у цьому проекті, посіла видатна румунка Надя Команечі?

Відповідь:

Запитання №:2
У новому Новорічному мюзиклі “Ніч в музеї” Вєрка Сердючка в образі привида з метеликом і циліндром на голові вивчає музейні приміщення. По сюжету їй на очі потрапляє старовинна корона і Сердючка-привид замінює циліндр на царську корону. Я – Катерина Друга! – говорить Сердючка. На захист скарбів стає нічний сторож Вася Васильків і запитує: “Чому друга?”. На це він отримує логічну відповідь Сердючки: “Тому що першою була...”. Далі згадується національність цієї першої. Назвіть місто, завдяки якому ми дізналися про неї?

Відповідь:

Запитання №:3
Коментуючи закінчення сезону 2007 року в одному з європейських футбольних чемпіонатів у заголовку статті газети “Комсомольська правда” згадується прізвище гравця збірної України у поєднанні зі сталим висловом з трьох слів. Одне з цих слів – прийменник, а два інших позначають футбольний клуб, за який він грає, та успіх. Відтворіть назву цієї статті.

Відповідь:

Запитання №:4
Петербурзький поліцмейстер фон дер Пален, посилаючись на дуже авторитетне джерело, стверджував, що таємні товариства не мають жодного сенсу тому що з стількох його членів один обов’язково зрадить. З якої мінімальної кількості учасників мало, складатися таємне товариство, на думку Палена, для того, щоб серед них обов’язково мав бути зрадник?

Відповідь:

Запитання №:5
Правопис ненаголошеної голосної у слові какофонія можна перевірити за допомогою однокореневого слова, яким є чоловіче ім’я грецького походження. Це ім’я носив, зокрема, головний персонаж відомого твору Миколи Гоголя. Назвіть це ім’я.

Відповідь:

Запитання №:6
Сподіваємось, що наступне запитання покращить вам настрій.
Вставте у малюнку пропущене дієслово іншомовного походження. “(.....) чи ні? Ось як стоїть питання...”

Відповідь:

Запитання №:7
У часи Радянського Союзу їх було багато. Як правило, вони асоціювались з овочами, фруктами та кефіром. А відомий у ресторанному бізнесі Бернар Луазо казав: „Я переслідував ціль стати великим НИМ, подібно до того як футболісти мріють стати Роналдо або Пеле”. А ким хотів стати Бернар Луазо.

Відповідь:

Запитання №:8
У стародавній Греції жінкам було заборонено відвідувати Олімпійські ігри античності. Але мати атлета Пейседора, Калліпатера або Ференіка, захотіла побачити тріумф свого сина, якого тренувала сама. Її розкрили, але не стратили, зважаючи на те, що вона дочка, сестра, мати й дружина олімпіоніків. А як з того часу приходили на Олімпіаду тренери?

Відповідь:

Запитання №:9
У 2001 році „Делі Ньюс” вийшла з передовицею «Померла остання Імператриця Індії». Відтворіть на картках максимально точно, як її називали.

Відповідь:

Запитання №:10
В одному із своїх есе Г.К.Честертон пише: „Невичерпність людської уяви паралізувала тирана” і він „забувши все на світі, попрямував по нескінченній анфіладі чарівного замку”. Називається есе „Вічні ВОНИ”. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:11
Перший текст цього документу побачив світ у 5 столітті до н.е. і був написаний на іонічному діалекті давньогрецької мови. У 2002 році в Північній Америці і Європі його було замінено на так званий „Професійний кодекс”. Дія цього документу в США є обмеженою. Дайте відповідь, кому згідно з новим „Професійним кодексом” американські вони ні в якому разі не можуть надавати допомогу?

Відповідь:

Запитання №:12
Одна блондинка розказує іншій: «Уявляєш, лежу у ванній і тут відключають світло. Прийшлось запалити свічки». «<Перший пропуск>», - відповідає їй подруга. «Та ні» - говорить перша блондинка – «уяви, темна ванна і свічки по кутках». «Другий пропуск» - говорить інша. Заповніть пропуски назвами журналів, які починаються на одну літеру.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com