Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ХI Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. ІV етап.
(2008-05-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У місті Гвалідор, що знаходиться в Індії, можна побачити напис на кам’яній табличці, датованій 876-им роком. Напис на ній містить інформацію про сади 187 на 270 хаст, які повинні були забезпечувати достатню кількість квітів для щоденного покладання 50-и вінків в місцевий храм. Даний напис вважається першим прикладом використання того, що зустрічається в ньому двічі. Чого саме?

Відповідь:

Запитання №:2
В есе Честертона, в якому він писав про жарти природи, є такий опис весни: «Я виглядаю з вікна і бачу білі плями, які могли б виявитись нарцисами. Але це сніг; і природа, здригаючись від сміху всіма своїми печерами, гримить мені: два слова пропущено». Відновіть пропущені слова.

Відповідь:

Запитання №:3
Автором наступного питання є команда «Дракони ймовірності». Не подумайте, що взяти це питання неможливо.
Історія цього гурту почалася з того, що один 14-річний хлопець вивісив у школі оголошення: «Я витратив гроші на ударну установку, але, можливо, знайшлися лопухи, які купили гітари і хочуть організувати групу?». Бажаючих не забракло. На перший порах, хлопці грали кавер-версії своїх відомих попередників, наприклад популярних у 50-60-х «Біч Бойз». Хлопець планував стати лідером гурту, але ситуація змінилася, як тільки в групу прийшов Пол. Незабаром четвірка виграє місцевий музичний конкурс, далі був тур по Америці. Без їхньої участі не обійшовся і хіт-парад «Сотні кращих пісень з 1963 року». Справжнім фанам наведеної інформації напевно досить, аби здогадатися, про кого йде мова. Сподіваємось, що за хвилину ВИ ТЕЖ зможете назвати цей гурт.

Відповідь:

Запитання №:4
У 1941 році у зверненні до керівників українського визвольного руху митрополит Андрей Шептицький ЦЕ без хреста називав «символом повороту до поганства», «сумною ознакою переваги безбожних течій». Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:5
У питанні є заміни. Корейський режисер Кім Кі-Дук зняв фільм із назвою «A, B, C, D і знову A». Коли Марка Твена запитали, з якої причини він вирішив перебратися з Каліфорнії до Конектікуту, він привів одразу чотири причини: A, B, C, D. Назвіть 4 слова, які ми замінили буквами A, B, C, D.

Відповідь:

Запитання №:6
Кілька років тому у Китаї було накладено заборону на продукцію однієї із відомих французьких парфумерних фірм, оскільки вона нагадує китайцям про сумні сторінки їхньої історії і має поганий вплив на народ. Яку назву носить заборонений товар?

Відповідь:

Запитання №:7
За однією з легенд, Анастасія, донька того, хто нещодавно став першим серед великих, разом із чоловіком виїхали на відпочинок на природу. Зі слів очевидців, коло водоймища, де відпочивали молодята, вона невдоволено запитала у свого чоловіка: «А це що ще за болото?». З цього часу, завдяки Анастасії це «болото» отримало свою теперішню назву. Яку?

Відповідь:

Запитання №:8
На грошових знаках Придністров’я можна побачити портрети російського полководця Олександра Суворова, російського військового і державного діяча Петра Румянцева-Задунайського, імператриці Катерини ІІ. На купюрі номіналом «50» зображено людину, яка 10 років служила у російській армії. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:9
Увага у питанні є заміна! До вашої уваги уривок з вірша Тараса Шевченка «Гайдамаки»:
«Пишними рядами виступають отамани,
Сотники з панами і гетьмани; всі в золоті
У мою хатину прийшли, сіли коло мене
І про Україну розмовляють, розказують,
Як Січ будували, як козаки на байдаках
Пороги минали, як гуляли по синьому,
Грілися в Скутарі
Та як, люльки закуривши в Польщі на базарі,
В Україну верталися, як бенкетували».

У тексті вірша ми замінили одне слово, що римується, на інше. Напишіть обидва ці слова.

Відповідь:

Запитання №:10
Нещодавно у Львові на рекламних щитах з’явилися зображення одного популярного співака і шоумена. Внизу був підпис, який містив нібито ім’я і прізвище цієї людини. Ім’я було вказане правильне, а от прізвище – невірно. Замість нього було подано прізвище іншої людини. Відомий і пароплав із такою назвою. Якщо ви здогадались про кого йде мова, то вкажіть справжнє прізвище цього «екстремала».

Відповідь:

Запитання №:11
Деякі джерела стверджують, що італійці вигадали для НЕЇ епітет – «сфумато», що означає «неясний, невизначений». Проте, насправді, цим словом називають техніку, за допомогою якої ВОНА була створена. А Володимир Висоцький стверджував, що в ній жіноче плем’я сміється над простакуватістю чоловіків. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот. Зараз у Росії вже знову можна розповідати анекдоти про Вовочку. Натомість під заборону потрапили анекдоти про … Про кого ж?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com