Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ХI Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. ІІІ етап.
(2008-04-05)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Насправді цей винахід зробив Леон Булі і запатентував його у лютому 1892 року. Щоправда через два роки в нього не було грошей, щоб сплачувати патент. Тому через три роки після першого патентування його перепатентувала відома двійка і приступила до роботи. І ось, наприкінці того ж року у великому кафе вони публічно продемонстрували те, що “наготували” за рік. Цікаво, але в меню цієї першої демонстрації відсутня доволі відома усім “страва”. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:2
Згідно зі сумнозвісною книгою «Молот відьом» ЦЕ є ознакою потенційної відьми. У середньовічній Франції це було ознакою жінки легкої поведінки, а у Радянському Союзі ця ознака стала причиною безглуздого звинувачення маленького хлопчика у скоєнні особливо важкого злочину. А що було знаряддям цього злочину?

Відповідь:

Запитання №:3
Відомий розвідник Віктор Суворов пише: «Це найзаплутаніше місто у світі. Багато століть тому його будували так, щоб вороги ніколи не змогли знайти його центр. Природа все робила, щоб допомогти будівникам: пагорби, яри, кручі. Вулички цього міста скручені спіралями і викидають непрошеного відвідувача то до яру, то до тупика. Мабуть, я також цьому місту ворог. Центр міста я ніяк не можу знайти. А що це за місто?

Відповідь:

Запитання №:4
Діалог із чату:
– А пароль який?
– Без пароля.
– Не пускає.
Далі йде репліка з 4-х слів, яка допомагає вирішити цю проблему. А тепер спробуйте відчути себе хакерами з великої букви і за хвилину напишіть той самий пароль на картках для відповіді.

Відповідь:

Запитання №:5
Ці острови були відкриті у 1568 іспанським мореплавцем Альваро Менданья де Нейра. Вимінявши у місцевих жителів золото, він подумав, що знайшов легендарну країну, з якої черпав своє багатство один знаменитий володар і назвав ці острови на його честь. Під час Другої світової війни острови стали ареною запеклих боїв. Проявіть мудрість, і назвіть цей архіпелаг за хвилину.

Відповідь:

Запитання №:6
Під час натиску персів у V ст. до н.е. на грецьке місто Прієну населення, рятуючись від ворога, полишило місто, прихопивши із собою своє майно. Серед біженців був філософ на ім’я Біант. За легендою на питання чому він нічого не бере з собою, Біант відповів фразою, якою хотів підкреслити, що тільки духовний скарб є справжнім багатством. А як звучала ця фраза?

Відповідь:

Запитання №:7
У мультфільмі «Тачки» є персонаж – евакуатор Tow Мater [Тав Мейтер]. При знайомстві він представляється просто – Mater, відкидаючи першу частину імені. У перекладі Олекси Негребецького цей персонаж після відкидання першої частини, яка співпадає із назвою дерева, отримує, так би мовити, «смачне» ім’я. Ми не питаємо це ім’я, назвіть це дерево?

Відповідь:

Запитання №:8
Французький король Людовік XIV не хотів відставати від моди і тому писав вірші. Суддею над своєю творчістю він визнавав лише поета Буало. Після прослуховування віршів Буало якось сказав: «Для Вашої Величності нема нічого неможливого. Ось захотіли ви написати (пропущено два слова) і вам це блискуче вдалось». Заповніть пропуск.

Відповідь:

Запитання №:9
Прослухайте алфавітний перелік: Або, Бессарабка, Вавілон, Голова. А для вивчення чого цей перелік слугує в якості мнемонічного правила?

Відповідь:

Запитання №:10
Це використовують у медицині, авіації, а, останнім часом і в косметиці. На одному із студентських порталів у статті «Дайвери у центрі Москви» авторка зауважує: «ВОНА- невід’ємний атрибут жителя Москви майбутнього, необхідна умова виживання». Назвіть її двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
«Батько» цієї науки говорив, що природа – це ВОНА, а сама ВОНА є лишень служницею природи. Здогадавшись, як ми називаємо ЇЇ, назвіть ЇЇ «батька».

Відповідь:

Запитання №:12
У довідці однієї відомої антивірусної програми за особливостями алгоритму виділяються 7 груп комп’ютерних вірусів, серед них – компаньон-віруси, хробаки, паразити, стелс-віруси, поліморфні віруси та макро-віруси. Сьома група описана як вкрай примітивні віруси, що містять велику кількість помилок. Назву ця група вірусів отримала за своїми творцями. Як же назвали ці віруси?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com