Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ХI Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. І етап.
(2007-11-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Працюючи над фресками у падуанській каплиці, художник Джотто ді Бондоне першим із живописців намалював ЇЇ, зобразивши на картині “Народження Ісуса Христа”. І хоча вона була сучасницею імператора Клавдія, а ЇЇ імені тоді ніхто не знав, на картині художника вона відіграє чужу роль. Яку роль?

Відповідь:

Запитання №:2
В один із червневих днів 1938 року Беніто Муссоліні надіслав своїм співвітчизникам телеграму: “Перемога або смерть!”. Ми не питаємо вас а ні про пункт призначення цієї телеграми, а ні про ворогів великого дуче. Назвіть головний трофей здобутої перемоги.

Відповідь:

Запитання №:3
ЦЕ за влучним висловом одного професіонала – злочин без вбивства, смерть без загибелі, горе, у кінці якого є надія. За однією з версій назва ЦЬОГО походить від слова, що позначає ЇХ УСІХ. ЦЕ не тільки є обов’язковим на чемпіонатах з НИХ, але з ЦЬОГО проводяться навіть окремі чемпіонати. ЦЕ буває утрьох. ЦЕ може асоціюватися із наркотиком. ЦЕ може нагадати нам про сонце, що сідає за море, про суперечку між почуттями та матеріальним становищем, про острівну державу на південному сході Азії. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:4
Одного разу відома італійська акторка Анна Ман’яні посварилася із фотографом. Він приніс їй результати своєї творчості, але актриса роздратовано вигукнула: „Злодій, ти забрав у мене те, на що я витратила 55 років!”. У чому була провина фотографа?

Відповідь:

Запитання №:5
Гумористи вигадують пародіям відомих телепередач цікаві назви. Наприклад, шоу “Дом” перетворилось у них на “Дурдом”, “Поле чудес” – на “Плантацію коноплі” тощо. Додавши лише дві букви до назви цієї популярної російської телепередачі, вони перетворили її на передачу для людей, які страждають тимчасовим психічним захворюванням. Напишіть утворену назву.

Відповідь:

Запитання №:6
Інколи ті самі географічні назви в різних мовах відносяться до різних граматичних родів. Ось майже 135 років тому шляхом поєднання трьох частин з’явилось те, назва чого складається з назв двох із них. В нас ПЕРША частина – жіночого роду, а ДРУГА – чоловічого, а в них – навпаки. Назвіть ПЕРШУ та ДРУГУ частини у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:7
Перший був створений ще у давнину. У середньовіччі кращі його зразки створював Мартін Бехайм. Користувалися ними і Колумб, і Магеллан. Але більшої слави досяг той, що був створений теслею Бербеджем. Хто прославив його творіння?

Відповідь:

Запитання №:8
У роки Другої світової війни німці організували розгалужену радіорозвідку і часто перехоплювали важливу інформацію, легко розшифровуючи прості двозначні шифри, де одна буква повторювалася у слові кілька раз і кодувалася одним і тим же знаком. Допомогла зробити коди практично незламними випадковість. Виявилося, що повідомлення, де є ВОНИ, створюють дешифрувальникам великі проблеми. НЕ ПОМИЛІТЬСЯ і точно назвіть ЇХ двома словами, пам’ятаючи, що ні автори, ні адресати таких повідомлень не могли бути занадто емоційними.

Відповідь:

Запитання №:9
Увага! Літературне запитання задає колишній студент із Санкт-Петербурга. Вставте пропуски в афоризм: “Не любити жінок – перший пропуск. Любити – другий пропуск”.

Відповідь:

Запитання №:10
Собор Святих Ольги та Єлизавети у Львові відноситься до стилю псевдоготики не тому, що архітектори не слідували канонам готичної архітектури, а через дату відкриття собору – початок ХХ століття. У 1880 році у Кельні було відкрито відомий Катедральний собор, який, проте, вважається чистою готикою. А яким одним словом можна пояснити цей факт, якщо автор запитання, задавши це слово для пошуку у системі Google, знайшов його першочергово серед проблематики підготовки столиці України до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, пуску другого енергоблоку Хмельницької атомної станції та будівництва Дніпропетровського метро?

Відповідь:

Запитання №:11
Бернард Шоу казав про себе, що він часто цитує цього драматурга, щоб додати пікантності своїм промовам. А про якого драматурга йде мова?

Відповідь:

Запитання №:12
Інколи, правильна відповідь на запитання десь дуже близько. Послухайте жарт-каламбур із одного популярного видання. В Липецьку затримано банду зловмисників, що займалася виготовленням фальшивих вусів. Шахраї два місяці працювали (три слова пропущено) міліції! Відновіть пропущені три слова.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com