Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Х Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. V етап.
(2007-06-03)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Монолог із сайту bash.org.ru: "Створене перше у світі ТЕРАпіксельне зображення. Вчені всього світу б’ються над питанням: ...". Яким?

Відповідь:

Запитання №:2
У державі інків панували три заповіді: не будь брехуном, не будь злодієм і не будь… А ким не слід було бути давнім індіанцям Вам підкаже той факт, що навіть літні люди, які були вже нездатні виконувати професійні обов’язки, зобов’язані були виплачувати податок, зібравши із себе певну кількість бридких вошей. Тож, ким?

Відповідь:

Запитання №:3
На гербі цих островів, відкритих іспанцем у 1603 році, зображена сцена корабельної аварії. Власне завдяки ній англійці через сто років після відкриття вперше висадились на цих островах. З огляду на теперішні знання, таке зображення на гербі не викликає здивування. На цих островах ходять місцеві долари. Випускають і ювілейні. А вкажіть, якої назвичної форми деякі з них.

Відповідь:

Запитання №:4
Як відомо, операційні системи комп’ютерів підтримують обмежену кількість текстових символів. Так, в операційній системі Windows 98, а пізніше Windows 2000 було введено підтримку деякого символу, який був відсутній у більш ранніх операційних системах Windows 95 та Windows NT 4.0. Користувачі цих систем можуть скачати відповідну "примочку" в Інтернеті або ж спробувати використовувати замість цього деяку букву українського алфавіту. Що ж це за буква?

Відповідь:

Запитання №:5
На початку 80-х років минулого століття вийшов і миттєво здобув неабияку популярність художній фільм «Вам і не снилося…» про шалене кохання двох школярів Роми і Каті за однойменною повістю Галини Щербакової. Порівняно з літературним оригіналом у фільмі були дві суттєві зміни. По-перше, за численними проханнями читачок трагічну кінцівку було змінено на, в принципі, щасливу. Друга ж зміна була спричинена тим, що Держкіно угледіло в ідеї сценарію зазіхання на одні досить відомі авторські права і, вирішивши захистити ці права у вельми сумнівний спосіб, дало згоду на зйомки тільки після перейменування головної героїні. Так вона стала Катею. А як її звали у книзі?

Відповідь:

Запитання №:6
У 1859 році Анрі Дюнан став свідком битви при Сольферино в Італії. Кажуть, що власне вид поля битви надихнув його до створення в 1864 році організації. З моменту утворення організація мала захисний символ, до якого вже через 13 років додався ще один, а віднедавна – третій, релігійно незалежний. А який символ, неприйнятний для всього цивілізованого світу, пропонували свого часу Індія та Шрі Ланка?

Відповідь:

Запитання №:7
Прослухайте цитату: "Враховуючи сьогоднішній обсяг наших знань, ми можемо з впевненістю сказати тільки одне: єдиною визначною подією його життя було те, що він помер і був похований". Про кого так сказав майже 85 років тому дехто Говард Картер, якщо не можна визначити, хто кого прославив Він Картера чи Картер Його?

Відповідь:

Запитання №:8
Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас всі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому песику Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер виробив Максиміліану абсолютно людські документи. Дружині ж він залишив лише 1 цент. Однак, з часом жінка таки отримала увесь спадок Доркаса. А яким чином їй це вдалося зробити?

Відповідь:

Запитання №:9
У книзі Стівена Кінга "Вовки Кальї" з циклу "Темна Вежа" "погані хлопці" використовують зброю, яка називається "СНІТЬ". Це були смертельні кульки, які наздоганяли свою здобич. Після серійного номеру в маркуванні позначалися літери HPJKR. Розшифруйте цю абревіатуру двома прізвищами та трьома іменами.

Відповідь:

Запитання №:10
Піфагор називав її семиструнною лірою. Він запевняв, що може чути дивну музику, яку вона породжує, хоча інші люди почують цю музику лише після смерті. Назвіть цю ліру.

Відповідь:

Запитання №:11
Ця робота доволі складна. Попри велику владу, яку вона надає, вона несе також велику відповідальність, а інколи - й небезпеку. Ось у Франції, на цю посаду брали лише чоловіків. Рекорд втримання там на цій посаді - 72 роки. А найкоротший термін зафіксовано - в Луї-Антуана д’Артуа - 20 хвилин 2 серпня 1830 року. А ким вони "працювали"?

Відповідь:

Запитання №:12
У 2006 році швецька компанія "Електролюкс" організувала конкурс концептів пральних машин. Серед експонатів були дуже цікаві екземпляри, що прали повітрям, ультразвуком. Була така, що аналізувала бруд і, якщо це було, скажімо, вино, то єхидно радила хазяїну перейти на пиво. А чому?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com