Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Х Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. ІV етап.
(2007-05-12)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Уважно послухайте один із пізніх віршів Т.Шевченка та за хвилину напишіть його назву, що складається з одного слова:
"Царям, всесвітнім шинкарям,
І дукачі, і таляри,
І пута кутії пошли.
Робочим головам, рукам
На сій обкраденій землі
Свою ти силу ниспошли.
Мені ж, мій Боже, на землі
Подай любов, сердечний рай!
І більш нічого не давай!".

Відповідь:

Запитання №:2
Нещодавно вчені спростували один відомий закон, довівши, що, якщо це зробити швидко, щільно та рівномірно, він справджується лише приблизно в 29 випадках із 50. Назвіть об’єкт дослідження цих вчених.

Відповідь:

Запитання №:3
Грецький історик Страбон писав: “...золото несуть бурхливі гірські потоки... варвари збирають його в розставлені з верху до низу корита і в шкури із вовною, тому і називають ці шкури...”. Якими?

Відповідь:

Запитання №:4
На цьому весіллі 5 березня 1659 року були присутні Людовік XIV, кардинал Мазаріні, маршал де Грамон, багато представників знаті. Наречену звали Шарлотта-Анн де Шанлесі, а молодого – Шарль. А яким було прізвище Шарля?

Відповідь:

Запитання №:5
Згідно з легендою у 301 році каменотес із Далмації заснував християнську спільноту на горі Тітано, щоб переховуватись там від переслідувань імператора Діоклетіана. Колишнього каменотеса згодом канонізували, а його ім’я дало назву державі. Якій?

Відповідь:

Запитання №:6
Наприкінці жовтня 2006 року ураганний вітер вдарив по Петербургу і відбулося трьохсоте із часу заснування міста затоплення. Назва багатьох стрічок новин про це складалась з двох слів і на одну букву відрізнялась від події, що відбулася 89 років тому і описана у фільмі Езенштейна. Отже, під якою назвою вийшли стрічки новин?

Відповідь:

Запитання №:7
Нещодавно британська "Гуардіан" ("Guardian") провела опитування, згідно якого до першої п’ятірки увійшли: північнокорейський президент Кім Чен Ір, лідер угрупування «Хезбаллах» Хасан Насралла і президент Ірану Махмуд Ахмадінежад. Здогадавшись, кого визначали цим опитуванням, напишіть, хто зайняв перші два місця.

Відповідь:

Запитання №:8
Жарт. Викликають на партійну комісію старого більшовика і питають чому той вважає Лондонський метрополітен кращим за гордість радянського народу Московський. Старий більшовик відповів: "Та на ньому ж...". Завершіть відповідь більшовика двома словами.

Відповідь:

Запитання №:9
Популярна у США приказка каже, що американський університет – це місце, де професори з першої країни читають лекції з математики студентам з другої країни. Перша країна, й справді, давно славиться своєю математичною школою, а друга країна відома тим, що протягом кількох десятиліть масово посилала свою молодь на навчання за кордон. Назвіть у правильному порядку першу і другу країну.

Відповідь:

Запитання №:10
Колонії в різний час були у різних країн. І різні країни свого часу по-різному їх використовували. Скажіть, будь-ласка, столицею якої країни під час її німецької окупації в часи Другої світової війни було проголошено конголезьке місто Браззавіль.

Відповідь:

Запитання №:11
За старовинним православним календарем 25 вересня – це день преподобного Сергія Радонезького. Чомусь саме цьому натхненнику Куликівської битви приписане покровительство над однією з домашніх тварин. Автор запитання підозрює, що це сталося завдяки особливостям почерку преподобного. Тож, покровителем якої тварини він був.

Відповідь:

Запитання №:12
У німецькому місті Гільзенкірхені відбулося щорічне авіашоу, яке його відвідувачам нічим особливим не запам’яталося. Єдиним світлим моментом була церемонія вручення, на якій була присутня Клаудія Шиффер у напівпрозорій сукні. За словами присутніх, тільки вона і продемонструвала… Що? Дайте відповідь трьома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com