Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Х Відкритий чемпіонат Львівської області з гри «Що? Де? Коли?» Відкрита ліга. ІІІ етап.
(2007-03-31)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В давні часи в старовинному місті жив Майстер, оточений учнями. Найздібніший з них якось задумався: "Чи є питання, на яке наш Майстер не зміг дати відповіді?" Він пішов на квітучий луг, впіймав найгарнішого метелика і сховав його між долонями. Посміхаючись, він підійшов до Майстра і запитав: "Скажіть, який метелик у мене в руках: живий чи мертвий?" Напевно вам зрозуміло що це частина притчі про те як зявився крилатий вислів. Отже, що відповів Майстер учню?

Відповідь:

Запитання №:2
Їх було менше тисячі: 578 чоловіків і 220 жінок. 7 лютого 1788 року адмірал Артур Філіп прочитав їм парламентський акт, що передбачав смертну кару за будь-яке порушення закону, а також давав дозвіл на шлюб усім бажаючим. 14 пар одразу скористалися нагодою. Так почалася історія… Кого?

Відповідь:

Запитання №:3
Це слово вперше з’явилося у латинському перекладі Септуагінти і означало „завдячую”. В теперішньому значенні це слово вперше згадане у праці Генрі Бічера у 1955 році. А взагалі те, що ми так називаємо – „пшик”. І лише віра у дію цього власне цю дію і спричиняє. Згадайте лондонську групу альтернативного року та назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:4
Серед учасників цієї історичної події всім відомі лише ВОНИ, хоча насправді ще були тисяча на гірських схилах, та 4 тисячі, що йшли на допомогу. А все пояснюється тим, що першим про це написав ЇХНІЙ співвітчизник. Назвіть їх.

Відповідь:

Запитання №:5
Батько Імануїла, зачувши голос сина, скоріше за все вигукнув: «З нами Бог», а батько Веніаміна – «Моя радість та втіха». А ось інший батько, почувши слова сина «Лакати! Лакати! Лакати!», вигукнув: «Ну і здоровезна ж вона в тебе!..». Дайте відповідь, як звали його сина?

Відповідь:

Запитання №:6
Салман Рушді про це слово казав, що воно нічного не означає. Вперше його "винайшли" у 1933 році як назву, що абревіатурно поєднує мешканців п’ятьох провінцій. Цікаво, але на ряді місцевих мов назва країни означає "країна чистих" або "країна шляхетних". Назвіть цю країну.

Відповідь:

Запитання №:7
У НЬОГО було надзвичайно цікаве життя. Перш за все, вирішальну роль у ЙОГО народженні зіграли нетипові опади; після народження ЙОГО разом із матір’ю замкнули у великій скрині і кинули у море. Але скриню прибило до берега. Потім ВІН пішов вбивати одну з трьох, а повертаючись додому, знайшов собі дружину. Кажуть, перший син від цього шлюбу став родоначальником великого народу Близького сходу. Цей народ тривалий час мав назву, що нагадувала про НЬОГО. Назвіть ЙОГО ім’я.

Відповідь:

Запитання №:8
За свідченнями одного державного бюро, у США ПЕРША подія трапляється кожні 7 секунд, ДРУГА подія – кожні 13 секунд, у той же час ТРЕТЯ подія – кожні 31 секунду. За сутністю ПЕРША та ДРУГА події взаємопротилежні, а от ТРЕТЯ має два основні різновиди. За хвилину назвіть той різновид ТРЕТЬОЇ події, який для США завдає більше клопотів.

Відповідь:

Запитання №:9
У фільмі Джулі Теймор "Фріда" є така сцена: на останній прижиттєвій виставці своїх картин Фріда каже своєму лікарю: "Дозволь мені сьогодні випити текіли, і я обіцяю, що там я не вип’ю ні краплини". Можна з впевненістю сказати, що обіцянку вона свою виконала. А де саме там?

Відповідь:

Запитання №:10
Іпатієвський літопис. Цитата. "Він ж вінець від Бога прийняв, від Церкви святих апостолів та від столу Святого Петра, та від батька свого Накентія, та від усіх єпископів своїх". Хто ж отримав цей вінець?

Відповідь:

Запитання №:11
Вперше цей вислів американці почули у 1959 році, причому двічі. Контекст вислову змусив фахівців із ЦРУ замислитись, чи не криється за ним кодова назва нового виду озброєння. Вони виявилися не далекими від істини: саме так радянські фізики назвали 50-мегатонну ядерну бомбу, випробувану в атмосфері Землі у жовтні 1961 року. Через хвилину назвіть вислів, про який йде мова у цьому запитанні.

Відповідь:

Запитання №:12
Жарт. Подейкують, що великий художник першої третини ХХ століття для того, щоб "набити руку" влаштувався оформлювачем на один з видів транспорту. Який?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com