Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Х Відкритий чемпіонат Львівської області з гри «Що? Де? Коли?» Відкрита ліга. ІІ етап.
(2006-12-16)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Закінчіть одним словом фразу, котра свого часу була життєвим гаслом Будди: «Того назвуть переможцем, хто пройде усі світи і не...».

Відповідь:

Запитання №:2
У 2006 році гучно відзначили 35-ий день народження одного відомого пражанина. З подарунків він надавав перевагу екзотичним фруктам. Більшість гостей купували дорогі запрошення, проте безкоштовно могли заходити чоловіки, схожі на ювіляра: з рудими вусами, бородами і шевелюрами. Хто ж цей рудий і де відбулося святкування?

Відповідь:

Запитання №:3
Автор запитання сподівається, що це питання буде для вас простим. У середньовічній Європі перший цикл «семи вільних мистецтв» складався з граматики, риторики та діалектики. А як він називався?

Відповідь:

Запитання №:4
У травні 2006 року в Сочі пройшов міжнародний форум «Партнерство 1520». У ньому взяли участь представники Росії, країн СНД, Фінляндії, країн Балтії та Монголії. Форум був присвячений налагодженню ефективної взаємодії з іншими країнами, більшості з яких можна поставити у відповідність число 1435. Здогадайтесь, що позначають ці числа, і скажіть, що об’єднує зазначені країни між собою та відрізняє їх від інших?

Відповідь:

Запитання №:5
Насправді цього італійця звали Джовані Бернадоне. Тривалий час він жив у Франції, звідки й пішло його відоме нам ім’я, що означає „офранцужений”. А в якому місті він прожив найбільшу частину свого життя?

Відповідь:

Запитання №:6
6 грудня 2005 року завершився VI Відкритий кубок Росії з цієї гри. Правила гри прості – за відведений час гравець має знайти відповіді на 20 запитань. Чи не правда, дещо нагадує „Що? Де? Коли?”. Але в цій грі учасники зобов’язані користуватися тим, чим ви під час гри не можете, і про що доволі часто згадуємо, граючи в „Що? Де? Коли?”. Переможець кубка отримує титул „Людина, яка знайшла все”. А де знайшла?

Відповідь:

Запитання №:7
У Москві на початок 2000-х років їх було 4. Першій з них уже понад 100 років. Найближча з них до Москви, що датована XIV століттям, знаходиться у місті Касимові Рязанської області. Їх рештки археологи знаходять від Воронезької і Ростовської областей до Нижнього Поволжя. Назвіть їх загальну назву.

Відповідь:

Запитання №:8
У давньогрецькій поемі „Батрахоміомахія” описується війна між жабами та мишами. Коли миші вже майже перемагали, Зевс прислав допомогу жабам. А яку дію і де саме повинен зробити один із цих „помічників”, щоб сталося дещо неможливе?

Відповідь:

Запитання №:9
Часто він підписував свої твори дівочим прізвищем матері. Воно тільки однією літерою відрізнялося від прізвища президента, який жив, щоправда, дещо пізніше. За хвилину назвіть прізвище повного тезки останнього – також президента і вже неіснуючої держави.

Відповідь:

Запитання №:10
У штаті Північна Кароліна заборонено законом збиратися громадським організаціям, якщо їх члени одягнені в однакові костюми. Увага запитання! Щоб запобігти зборам активістів якої організації це зроблено?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, у питанні є заміна. Мода на ТАПКИ розпочалася у XVI столітті у Франції і була поширена не лише у королівському дворі, а й серед інших верств населення. У XVIІІ столітті ТАПКИ були не лише функціональною річчю, а й предметом гонорів, ознакою елегантності і смаку, невід’ємною частиною костюмів. Саме через це французи дали цьому періоду влучну назву «епоха ТАПКІВ», яка так і закріпилася у мистецтвознавчій літературі. ТАПКИ можна класифікувати по-різному – за формою, матеріалом, з якого вони виготовлені, за приналежністю до тієї або іншої соціальної верстви, за тим, кому вони належали (чоловікові чи жінці) тощо. А що ми замінили під словом ТАПОК?

Відповідь:

Запитання №:12
Олена Черненко, дружина Тютюнника-старшого, писала про Григора: ”Кажуть, його любили жінки. Мабуть — любили. Але то...” Завершіть, будь-ласка, оптимістичну думку жінки двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com