Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Х Відкритий чемпіонат Львівської області з гри „Що? Де? Коли?” Відкрита ліга. І етап.
(2006-11-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
В Індії різниця у часі з Гринвічем складає 5,5 годин. Завдяки цьому англійцям було досить зручно, перебуваючи у себе вдома, визначати час у своїй колишній колонії. А що було достатньої для цього зробити?

Відповідь:

Запитання №:2
В одній із книг російської письменниці Єлєни Чудінової розповідається про захоплення Європи мусульманами у ХХІ столітті. На території Євросоюзу панівною релігією стає іслам, найбільшими мусульманськими державами стають Німеччина, Англія та Франція. Дія книги відбувається в Парижі. Назва книги співпадає з назвою відомого твору світової літератури, тільки перше слово у ній замінене відповідно до реалій описуваного в книзі часу. Відтворіть назву книги.

Відповідь:

Запитання №:3
Понад 100 років тому фармацевт з Нью-Берна, що в американському штаті Північна Кароліна, отримав патент на нову мікстуру, яка «допомагає травленню». «Шлункова мікстура» незабаром виявилася одним із компонентів американської свободи і одним із «відкриттів Америки». За століття ліки стали стилем життя, а для радянської молоді 1970-х – ще й стилем красивого життя. Назвіть цю мікстуру.

Відповідь:

Запитання №:4
Домен держави Тувалу «tv» окрім неї використовують сайти, пов’язані із телебаченням. Домен ще однієї острівної держави також використовується в одній сфері людської життєдіяльності. Йдеться про Мікронезію. Якщо ви згадаєте її державний устрій, то за хвилину дасте відповідь, хто ще використовує її домен.

Відповідь:

Запитання №:5
До чільної десятки цього переліку станом на листопад 2006 року входять переважно представники ХІХ-ХХ століть, і лише завдяки відомому «побиттю» з 2002 року тут присутній більш ранній період. На вершині своєрідного п’єдесталу віднедавна порушена і смакова гегемонія. Так, свого часу видання «Рейнольдс Ньюс» назвало, роботу того, хто сьогодні очолює згаданий перелік «жартом, причому, поганого смаку». Скажіть, а куди, переважно, ходять, щоб побачити подібні «побиття» і «жарти».

Відповідь:

Запитання №:6
Увага! У запитанні є заміна. У фільмі „Астерікс та Обеліск: місія „Клеопатра” одного із солдат називали слов’янином, на що він ображався: „Я не слов’янин, я римлянин”. Згадайте принцип, за яким створювалися імена в цьому фільмі, та дайте відповідь: яке слово ми замінили на слово слов’янин?

Відповідь:

Запитання №:7
Норвезький журнал “Illustrert vitenskap” (ілюстрерт вітенскап) помістив карту, на якій білим кольором виділено країни центральної Африки, Індійського субконтиненту, Гватемалу та ряд інших. В легенді до карти сказано, що в цих країнах більш ніж 30 % людей – це ... Далі йде абсолютна транслітерація одного дещо застарілого українського слова явно грецького походження. А яке це слово?

Відповідь:

Запитання №:8
Послухайте вибірку з певного ряду. Ірландія-1041, Шотландія-1343, Йорданія-1754, Камбоджа-1813, Сьєра-Леоне-1948, Кіпр-1951, Куба-1974, Португалія-1991. Здогадавшись, за яким принципом побудований ряд, напишіть останній його член.

Відповідь:

Запитання №:9
Відбулася ця подія у 1663 році поблизу Ніжина. Її назва пояснюється тим, що в ній взяли участь селянство та міська біднота. А який письменник поклав цю подію у заголовок свого твору?

Відповідь:

Запитання №:10
Серед тварин – епізоотії, серед рослин – епіфітотії. А серед людей?

Відповідь:

Запитання №:11
Перша – пахне землею, друга – смітниками мегаполісів, перша – цнотлива, друга – розпусна. Корінь першої є назвою сучасного роману мешканця Львівщини, корінь другої дав назву галузі права. Назвіть першу та другу у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:12
Анекдот: Ковчег. Сим, Хам і Яфет на борту. Яфет каже: «Знаєте мені здається, що за мною стежить хтось чужий». «Та нема тут нікого, - відповідають брати, - лиш всякої тварі по парі». «Ні, за мною точно стежить хтось». «А, - кажуть брати, - це не чужий, це - …». Закінчіть анекдот одним або двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com