Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Ліга Претендентів "Лоліт" сезону 2000-2001 років, I етап
(2000-11-18)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Американський астронавт Майкл Коллінз якось пожартував: "Коли я приходжу з роботи, мої 25 тисяч їх вже закінчилися, а жінка тримає напоготові всі 30". Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:2
Разом з іншими великими людьми Англії його поховали у Вестмінстерському абатстві. На його надгробку така епітафія: "Помножив багатство своєї країни, збільшив силу людини і займає видатне місце між найбільш уславленими вченими і справжніми благодійниками світу". Прізвище цієї людини присутнє у системі СІ. Хто він?

Відповідь:

Запитання №:3
М.Я.Данилевський писав, що поляки хотіли б, щоб цим була Західна Двіна та Дніпро, проте не хотіли б, щоб цим були Вісла та Дністер. А в дійсності, за його словами, цим є "вузенька річка, шириною як четвертина Неви, котра виділяється лише тим, що в ній багато риби". А що розділяє ця ріка протягом багатьох сотень кілометрів.

Відповідь:

Запитання №:4
Якось, один чоловік, котрий пробився через натовп, що оточував королівський виїзд, заскочив на підніжку карети іспанського короля Карла V. Король, зробивши вигляд, що не пізнає його, запитав у своїх сановників, хто ця людина. На це запитання він гордо відповів: "Я той, хто подарував Вам більше володінь, аніж Ваші пращурі залишили Вам міст!". Так хто був цей чоловік?

Відповідь:

Запитання №:5
Весною 2000 року в Москві проходила виставка "Фото-бієнале-2000". А в якому році відбудеться наступна така виставка?

Відповідь:

Запитання №:6
Різні періоди сільськогосподарських робіт у болгар мали назви: копан'є кукуруз (посів кукурудзи), косітба (косовиця), вршитба (молотьба), убран'є кукуруз (збір кукурудзи). Перекладіть українською одну із таких назв - гроздобер.

Відповідь:

Запитання №:7
Для боротьби із цим існує багато міжнародних організацій, в котрі, зокрема, входять лікарі. Відомий лікар Пирогов називав це травматичною епідемією. Що він так називав?

Відповідь:

Запитання №:8
Цитата з роману Олександра Дюма "20 років опісля": "Рауль тільки-но починав знайомитися з цими людьми, що були раніше у спілці з розбійниками з великої дороги, а тепер, коли розбійники зникли, з успіхом їх замінили". Кого мав на увазі Дюма?

Відповідь:

Запитання №:9
Професор Нільс Хендрик Давид Бор був одним із стовпів квантової механіки. Десяткм разів він ставав доктором, професором, членом різних іноземних академій, лауреатом багатьох премій і навіть був кавалером ордену Слона, який вручали лише членам королівських родин і керівникам держав. Для цього йому навіть довелося винайти власний герб. Надпис на гербі відповідав його улюбленому принципу доповнення: "Contraria sunt complementa" (протилежності суть доповнення). А який східний символ було зображено на його гербі?

Відповідь:

Запитання №:10
До 1917 року представники цієї професії у Росії були однією з підпор державного устрою. В епоху Л.Брежнєва, навпаки, саме вони були художниками і співаками, яких не визнала влада. Представник цієї професії згадується в одному відомому мультфільмі. Скажіть, а що це за професія?

Відповідь:

Запитання №:11
Як відомо, Гольфстрім - тепла течія. А чому ж його південний рукав перетворюється у холодну Канарську течію?

Відповідь:

Запитання №:12
Що спочатку говорили про підозрюваного у чомусь чи про боржника, котрого ставили на виправлення - підвішували і били по ногах товстими лозинами, добиваючись правди, якщо цей вислів став з часом приказкою?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com