Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Другий молодіжний чемпіонат Львівської області з гри «Що? Де? Коли?»
(2010-04-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:0
В Тулі виробляють газовий револьвер, що називається так само, як і невеликий хижий ссавець, який в Росії не водиться. Напишіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:1
Привіт учасникам турніру! Нещодавно російська компанія ABBYY [абі] видала словник, присвячений сленгу та інтернет-скороченням, під назвою ABBYY Lingvo X3 ME [абі лінгво ікс 3 ем і]. У буквосполученні «МЕ» «Е» — скорочення від Edition [едішен]. А яке слово скоротили до «М»?

Відповідь:

Запитання №:2
Дуплет. Два запитання по 30 секунд на кожне.
1. На одній інтернет-рекламі кондитерської фабрики поруч з надписом «Баранки Гну» був зображений логотип європейської компанії, що не має стосунку до харчової промисловості. Назвіть цю компанію.
2. Жартівники із сайту fishki.net [фішкі крапка нет] припустили, що операційній системі Windows Vista [Віндовс Віста] повинен відповідати логотип європейської компанії, що не має стосунку до ІТ-сфери. Назвіть цю компанію.


Відповідь:

Запитання №:3
У романі “Мобі Дік” описаний випадок, коли ВОНА вивела з ладу важливий бортовий прилад. ВОНА зображена на логотипі європейської компанії. Назвіть цю компанію.

Відповідь:

Запитання №:4
[Ведучому: обов’язково прочитати коментар після озвучування відповіді]
Лев Левінсон дав ЇЙ таке визначення: «видумана історія, написана людиною, яка чудово знає факти». Назвіть ЇЇ словом грецького походження.

Відповідь:

Запитання №:5
У 2008 році театральна компанія «Бенюк і Хостікоєв» представила виставу під назвою «ЗАКАРПАТЕЦЬ за порогом». Яке слово ми замінили на ЗАКАРПАТЕЦЬ?

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, чорна скринька!
На сайті студії Артемія Лєбєдєва міститься жартівлива реклама деякого товару. На рекламі зображена відома дама – чи то демонструючи, що ефективність товару перевершує всі очікування, чи то стверджуючи, що без цього товару жінка – як без рук. Ми не питаємось, що це за дама. Назвіть трьома словами товар, який знаходиться у чорній скриньці.

Відповідь:

Запитання №:7
У Тарапуньки та одного з маршалів Радянського Союзу ЦЕ було від народження. А у відомого українського політика ЦЕ з’явилося лише в 1979 році. Назвіть ЦЕ максимально точно.

Відповідь:

Запитання №:8
16 лютого 2009 року в ефірі російських телеканалів з'явився рекламний ролик лікарського препарату Но-Шпа. Словосполучення, яке в закадровому тексті ролика повторюється кілька разів, починаючи з літа 2009 року знайоме практично кожному жителю України. Напишіть це словосполучення.

Відповідь:

Запитання №:9
Жартівливий аналог таблиці Менделєєва - періодична система алкогольних елементів. Елементи поділяються на основну групу (алкогольні елементи), закусоїди і опохмілоїди, характеризуються міцністю та калоріями. Назвіть прислів'я, в якому фігурують два елементи з групи закусоїдів, що не відрізняються ні міцністю, ні калоріями.

Відповідь:

Запитання №:10
Отримати про НИХ інформацію довго не вдавалося, тому що якути вважали ЇХ істотами підземного світу, і турбувати ЇХ вважалося поганим знаком. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:11
Коли ВІН навчався у львівській школі, мати зранку давала йому 10 ґрОшей. Він щоразу проходив повз хлібний магазин і ніяк не міг вирішити: купувати одну велику булочку за 10 ґрОшей, чи дві маленькі по 5 ґрОшей. Цю проблему львівські історики жартівливо назвали "РЕБУС РЕБЕ". Які слова, що відрізняються двома літерами, ми замінили словами "РЕБУС РЕБЕ"?

Відповідь:

Запитання №:12
Злі язики бажатимуть вам не взяти це запитання. На початку 2009 року парламентарій однієї сусідньої держави заявив, що його країні вдалось уникнути наслідків газового конфлікту між Росією та Україною лише завдяки високому авторитету президента країни. "Як би не ГАВКАЛИ сьогодні наші опоненти, лише ВІН зумів вирішити цю проблему". А яке слово ми замінили на "ГАВКАЛИ"?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com