Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

I Молодіжний чемпіонат Львівщини з гри "Брейн-Ринг"
(2010-03-06)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1
Запитання №:1
Перси порадять бути веселим, в Малайзії запитають «Куди ви йдете?», грузини побажають перемагати, японці констатують, що наступив новий день. А яке слово з’явилося у лютому 2006-го року для використання у аналогічних ситуаціях?

Відповідь:

Запитання №:2
Древні римляни розводили у ставках гігантських триметрових мурен, вважаючи м'ясо цих хижаків ніжним делікатесом. А для чого ще використовувалися мурени?

Відповідь:

Запитання №:3
Заголовок в газеті «Сегодня» за 22 грудня 2008 року інформував, що «в Генуї вперше з 20 років розцвіли "Фіалки"». Дайте відповідь: а де саме?

Відповідь:

Запитання №:4
Організація, яка займається фінансуванням різноманітних розробок і досліджень, які мають на меті запобігти старінню, названа на честь відомого рекордсмена… А кого?

Відповідь:

Запитання №:5
Ось рецепт приготування блюда під назвою чолнт: м'ясо, овочі, крупу та квасолю складають в горщик і ставлять ввечері в піч тушкуватися. Їдять на наступний день. Скажіть, а в який день тижня цю страву зазвичай їли?

Відповідь:

Запитання №:6
За твердженням співробітників бази ВВС США, минулого року він розпочав свою подорож 24 грудня, а дані про його місцезнаходження оновлювались кожні п'ять хвилин. Чиє переміщення знаходилось під таким прискіпливим поглядом?

Відповідь:

Запитання №:7
За словами жінки, яку більшість з вас бачила, ця людина відмітила присвоєння йому двох однакових символів розстрілом посольства. Назвіть ці два символи.

Відповідь:

Запитання №:8
Дата першого його застосування достеменно не відома, проте дата, коли його вперше було застосовано за певних обставин, відома – 10 липня 1878 року. До цього дня людям, які в силу професійної необхідності використовують його в теперішній час, доводилось застосовувати всю міць своїх голосових зв’язок. Назвіть це.

Відповідь:

Запитання №:9
17 листопада 1790 року у Німеччині народився відомий математик і астроном. Своє найвідоміше відкриття він описав у 1865 році. Кажуть, що до цього відкриття його підштовхнув вид перекрученого шалика, що був зав’язаний на шиї його домогосподарки. Назвіть цього винахідника.

Відповідь:

Запитання №:10
У фільмі "Весна на Заречной улице" один з персонажів так розповідає про своє місто:
"Некультурно їй в нас видалося. Телевізорів немає. Дому моделей теж немає. Ні, ательє звичайно є, але ТАКОГО кабінету теж немає." Прикметник ТАКИЙ насправді позначає ідею створення світової держави та світового громадянства. Яке слово помилково вжив герой?

Відповідь:

Запитання №:11
Анекдот.
- Хлопці, вчора проходив медогляд і закохався у медсестру!
- Ось таке воно – кохання…
Закінчіть анекдот трьома словами, що однією літерою відрізняються від сталої фрази.

Відповідь:

Запитання №:12
Ігор Вернидуб порівняв ЇХ із тарганами: такі ж слабкі поодинці і такі ж незнищенні в у множині. У відомому творі героїня, ставши однією з НИХ, пройшла довгий шлях, щоб піднятись у ранзі. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:13
Назва одного українського телесеріалу про міліцейські будні співпадає із назвою птаха. Що це за назва?

Відповідь:

Запитання №:14
Нещодавно у Литві відкрилася перша Академія пива. Екзамен у цій академії проходить наступним чином. Студент має замовити 5 келихів пива різних сортів. Після успішного вживання замовленого пива "викладач" - кельнер приносить ще один келих. А що повинен зробити студент з останнім келихом?

Відповідь:

Запитання №:15
Одного разу батько подарував 8-річному сину «Всесвітню історію для дітей». Роздивляючись ілюстрації певного міста, хлопчик спитався: це художник бачив на власні очі? Батько пояснив, що ілюстратор керувався лише власною уявою. Дитина замислилась і визначила для себе мету. Назвіть прізвище хлопчика.

Відповідь:

Запитання №:16
Слоганом якого мультфільму в 2008 році в українському прокаті виступила фраза "Кохання - справа техніки"?

Відповідь:

Запитання №:17
Вєслав Брудзинський каже, що це - людина, яка загинула під час спроби втечі від самого себе. Луї Бешерель стверджує, що це - боягуз, який вдається до втечі до закінчення битви. Про кого йдеться?

Відповідь:

Запитання №:18
Кожен день робітники очищають римський фонтан Треві від монет, кинутих у нього туристами. Службовці з допомогою простого інвентаря – лопат,щіток, шланга з водою дістають з дна фонтану дріб’язок більше ніж на 1000 євро. Автор запитання після перегляду цього сюжету у програмі «Сегодня» вирішив, що чистильники фонтану по-справжньому «кладуть зуби на полицю». Яку ідіому ми замінили словами «кладуть зуби на полицю»?

Відповідь:

Запитання №:19
Вам, мабуть, з дитинства відомий твір, у якому автори намагаються розказати байку Крилова, постійно "забуваючи" її сюжет. Увага, запитання: 800 кілограмів якого матеріалу пішло на створення цього твору?

Відповідь:

Запитання №:20
У журналі «Однокласник» автор запитання знайшов такі дані: «дуб – 54 рази зі 100, тополя – 24, ялина – 10, сосна- 6, грушка та вишня- 4 рази. Береза та клен у змішаному лісі – зовсім безпечні.» Про яке природне явище йде мова?

Відповідь:

Запитання №:21
В одному з донецьких будинків висить повідомлення адміністрації такого змісту: “під’їзд справа більш затишний”. Кому воно адресоване?

Відповідь:

Запитання №:22
11-го листопада 1923 року біля підніжжя Тріумфальної арки міністр оборони Франції ЗРОБИВ ЦЕ. 25-го листопада 1963 ЦЕ ЗРОБИЛИ для вшанування Джона Кеннеді. У 391 році за наказом Феодосія І у храмі Вести здійснили протилежну дію. Які три слова ми замінили словами ЗРОБИТИ ЦЕ?

Відповідь:

Запитання №:23
Як відомо, письменників часто називають за назвами їх найвідоміших творів чи збірок: Кобзар, Каменяр тощо. Проте це не стосується сучасного польського письменника, відомогог як "Ас". Назвіть його ім'я та прізвище.

Відповідь:

Запитання №:24
У 1529 році Карл V засудив лютеранство. ПРОТИ ЦЬОГО відкрито заперечували ряд німецьких міст та князівств. Яке слово почало поширюватись після цих подій?

Відповідь:

Запитання №:25
У одному з анекдотів, прибиральниця погрожує перейти у деякий вид спорту, якщо їй не будуть платити зарплатню. У деяких районах Шотландії ЦЕЙ вид спорту називають "гра у ревуче каміння". Назвіть цей вид спорту.

Відповідь:

Запитання №:26
У містечку Юккасьярві існує готель, в якому туристам дозволяється бронювати номера приблизно з середини грудня. Закривається туристичний сезон приблизно в кінці квітня. А що служить сигналом до закриття сезону?

Відповідь:

Запитання №:27
Совість як хом’як – або спить, або… Закінчіть фразу одним словом.

Відповідь:

Запитання №:28
Існують різні варіанти ЦЬОГО. Тридцять років тому це робив старезний маразматик, що ледь рухав язиком. На початку тисячоліття – дід з онуком. За годину до діда ми могли бачити Володимира, що прогулювався відомою площею. В першому та останньому з наведених варіантів обов'язково присутній певний відомий хронометр. А про що він сповіщає?

Відповідь:

Запитання №:29
Наприкінці XIX ст. чоловік, відправляючи листа дружині, намалював на конверті особливу зірку і написав: «Коли-небудь ця зірка буде сяяти над справою всього мого життя». Емблемою якої компанії стала ця зірка?

Відповідь:

Запитання №:30
На латині «створене» - креатура, «розфарбоване» - політура, «намальоване» - пінтура. Перекладіть на латину слово «побудоване».

Відповідь:

Запитання №:31
Якось більше п'ятдесяти років тому хуліган відібрав у дванадцятирічного хлопчика велосипед і при цьому добряче його потовк. Хлопчик пожалівся у поліцію. Історія замовчує, чи знайшли того хулігана, і чи повернули велосипед. Зате відомо, що поліцейський Джо Мартін запросив хлопчика у місцеву спортивну секцію, де Джо підпрацьовував тренером. Дайте відповідь абсолютно точно, як звали хлопчика?

Відповідь:

Запитання №:32
У фільмі «Гладіатор» сенатор Гракх каже: «Серце Риму - не мармур Сенату, а ІКС ІГРЕКА». Назвіть ІКС ІГРЕКА.

Відповідь:

Запитання №:33
Король Едуард VI став королем у десять років, так і не встигнувши пізнати простого дитячого життя. У якому творі він став прототипом одного з головних героїв?

Відповідь:

Запитання №:34
19 лютого 1942 р. австралійське місто Дарвін було бомбардоване авіацією іншої країни.
Цю трагічну подію називають австралійським НИМ. Інший ВІН побачив світ в 2001 році. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:35
На початку лютого в США і Канаді святкують ЦЕЙ день. Напевно, святкування щороку проходять за ідентичним сценарієм. А кого вчені називають латинським словосполученням «Мармотта монакс»?

Відповідь:

Запитання №:36
Техаські тюрми недавно відібрали у засудженних до смертної кари право на останню сигарету. А чим це було вмотивовано?

Відповідь:

Запитання №:37
Назвіть найвідомішу історичну подію, яка сталась у радянському Петрограді 9 лютого 1918 р.

Відповідь:

Запитання №:38
Унікальний судовий прецедент стався у Малайзії. Судді довелося звільнити з-під варти двох братів-близнюків, незважаючи на те, що один з них був причетний до контрабанди наркотиків. Ні, вони не були сіамськими близнюками. То яка ж причина такого рішення?

Відповідь:

Запитання №:39
Гумористи називають ЙОГО чоловіком сови. У нас же ВІН може асоціюватися із епохою СРСР. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:40
Щоб встановити світовий рекорд, рівний 17.2 секунди, американському студенту Вейсу довелося вивчати секрети аеродинаміки і підбирати спеціальний сорт. Сорт чого?

Відповідь:

Запитання №:41
В одному з епізодів серіалу "Солдати" призовників готують до приїзду перевіряючих, і, серед іншого, вчать гарно курити. Від виснажливих тренувань солдати втомлюються і влаштовують собі... Що?

Відповідь:

Запитання №:42
У запитанні є заміна.
Після завершення атаки Марсельського «Олімпіка» коментатор назвав форварда СНАЙПЕРОМ. Нещодавно помер російський актор, що грав СНАЙПЕРА. Назву якої професії ми замінили на СНАЙПЕР?

Відповідь:

Запитання №:43
У грі «Mass Effect 2» проект по поверненню головного героя до життя називається «Проект ЙОГО». Відомий ВІН жив у Вафанії. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:44
На думку Іллі Ратнера, ВОНА – «інструмент, що найчастіше використовується авторами запитань з «Що?Де?Коли?». А в оповіданні Іллі Новака і Лева Жакова "Плем'я повітряних куль" ВОНА «моталася, як навіжений маятник". Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:45
Анекдот:
- Чи може працівник міліції займатися бізнесом?
- Звісно.
- Ну а як же тоді його називати?
Як же його називати, якшо це слово – неологізм, і лише однією буквою відрізняється від існуючого слова?

Відповідь:

Запитання №:46
Який персонаж, згідно з анекдотом, провів день народження з березовим соком і матрьошками?

Відповідь:

Запитання №:47
Це відкриття було зроблено шотландським ботаніком завдяки уважному спостереженню під мікроскопом за розчином квіткового пилку в краплині води. Назвіть фізичний термін, яким називають це відкриття.

Відповідь:

Запитання №:48
Перше SMS-повідомлення було відіслане інженером компанії «Vodafone» у грудні 1992 року працівникам цієї компанії і складалось з двох слів. Назвіть ці два слова.

Відповідь:

Запитання №:49
Жартують, що назва цієї присвяченої дітям книжки відображає систему оцінювання в радянських школах. Назвіть цю книжку.

Відповідь:

Запитання №:50
Цей транспортний засіб зазвичай рухається з невисокою швидкістю та ігнорує правила дорожнього руху. Після 1981 року його почали обладнувати куленепробивним склом. Яку назву носить цей транспортний засіб?

Відповідь:

Запитання №:51
ЯкосьТрістану Бернарду розказали, що Паскаль рятувався від головного болю, придумуючи геометричні задачі.
- Це дуже цікаво, сказав Трістан Бернард. - Справа в тому, що коли я був дитиною, я…
Закінчіть висловлювання Трістана.

Відповідь:

Запитання №:52
Якось автор запитання побачив заклад швидкого харчування, назва якого була утворена від назви страви подвоєнням перших трьох літер. Причому назву закладу можна зрозуміти як заклик з"їсти цю страву. Відтворіть назву закладу.

Відповідь:

Запитання №:53
Навіщо спеціалісти японської компанії «Ол Ніпон Ейруейз» на носі реактивних літаків малюють пару гігантських очей?

Відповідь:

Запитання №:54
Як всім відомо, античний вчений купався у ванній. Виявляється, що купатися у ванні можна і в більш суровому кліматі: нещодавно одна ванна для купання згоріла в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Ми не питаємо, які слова ми замінили словами «купатися» та «ванна». Назвіть античного вченого.

Відповідь:

Запитання №:55
Кіт поетеси Діани Гольде носить кличку Ефем. А тепер назвіть предмет на якому полюбляло відпочивати кошеня.

Відповідь:

Запитання №:56
Згідно з жартом, лікарі ЦІЄЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ є найзабобонішими у світі, оскільки дуже часто просять пацієнтів зробити певну дію. Озвучте їхнє прохання.

Відповідь:

Запитання №:57
Увага! У запитанні є заміни.
Георг Ріхман, що займався дослідженням електрики, СПИВСЯ від ГОРІЛКИ. Відомому персонажу пощастило не СПИТИСЯ, однак за ГОРІЛКОЮ його часто впізнавали. Ми не просимо вас назвати, які слова ми замінили словами СПИТИСЯ та ГОРІЛКА. Назвіть цього персонажа.

Відповідь:

Запитання №:58
Як пише Абсурдопедія, нова лінійка потужних комп’ютерів від Apple буде називатись MacDonald’s. І програмне забезпечення для цих комп’ютерів буде відповідне. Скажіть, як називається єдина програма, що розповсюджується вільно?

Відповідь:

Запитання №:59
Цитата з Террі Пратчета, репліка діалогу:
- Як ти вважаєш, у цьому лісі є щось їстівне?
Чаклун на це відповів двома короткими словами. Перше – «Так». Відтворіть друге.

Відповідь:

Запитання №:60
Костянтин Кушнер порівнював ЦЕ із переправою, на якій можна поміняти вершників без голови. Михаїл Мамчич писав, що ЦЕ – не стільки право на помилку, скільки обов’язок пізнати її плоди. А Уіл Роджерс стверджував, що після ЦЬОГО та після одруження рідко отримуєш те, що хотів. Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:61
[Ведучому: слова «Чи добре мене чути?» сказати невимушено, ніби це не стосується питання]
Чи добре мене чути? Існують версії, що останні слова ЦІЄЇ ЛЮДИНИ були «Оплески, друзі, комедія закінчена» чи «На небесах я знову буду …». Закінчіть цю фразу одним дієсловом.

Відповідь:

Запитання №:62
Отож, про Бетховена. Після зустрічі з ким Бетховен сказав: «Я хотів зустріти царя поетів, а зустрів поета царів»?

Відповідь:

Запитання №:63
З відомостей, що дійшли до наших днів, вважається, що вперше існування цього явища припустив Гераклід Понтійський, а публічно висловив - Аристарх Самоський. Назвіть тих, хто, на думку Леоніда Дербеньова, є причиною цього явища?

Відповідь:

Запитання №:64
Стаття у газеті «Самопоміч» про успішну реставрацію будинку після вибуху газу називається «Будинок-ІКС». Яке слово ми замінили на ІКС?

Відповідь:

Запитання №:65
Яка стаття у Великій Енциклопедії Кирила і Мефодія 2003 йде перед статтею про римського папу Пія дев’ятого?

Відповідь:

Запитання №:66
Походження якого слова у безтолковому словнику пов’язують із фразою «помовчи, Клавдіє»?

Відповідь:

Запитання №:67
Як пише журнал «100 осіб, які змінили хід історії», відоме риторичне питання вперше прозвучало у п’єсі Шекспіра. Існує версія, що ЦЕ ПИТАННЯ закінчувалася словами «…дитя моє», підтверджуючи таким чином античні плітки. Відтворіть ЦЕ ПИТАННЯ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:68
На одній з виставок в PinchukArtCentre був представлений своєрідний словник, в якому кожен предмет символізував важливе в нашому житті поняття. Наприклад, маяк символізував надію. Назвіть предмет, який символізував поняття «маніпуляція», якщо в одному з фільмів герой «промотує» за допомогою цього предмету своє життя.

Відповідь:

Запитання №:69
Як ви знаєте, під час путчу по телевізору постійно паказували “Лебедине озеро”. А під час якої події 60-х років, за якою слідкувало величезна кількість населення по всій планеті, по радянському телебаченню йшла комедія “Свинарка і пастух”?

Відповідь:

Запитання №:70
Прослухайте парадоксальний афоризм Андрія Книшева: «Чим більше в книзі ЇЇ, тим книга глибша». Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:71
Про засудженого за звинуваченням у згвалтуванні футболіста Стрельцова коментатор Парфьонов сказав: «Він міг стати радянським Пеле, а став радянським …» Ким?

Відповідь:

Запитання №:72
«Якщо тобі дали лінійчатий папір, пиши поперек». Це епіграф до відомого твору. А рядком вище, в пояснювальному реченні, згадується число. Яке?

Відповідь:

Запитання №:73
Дітей називають квітами на могилі батьків. А що один жарт називає квіткою на могилі рабочого часу?

Відповідь:

Запитання №:74
ВОНА зазвичай рухається за годинниковою стрілкою зі швидкістю до 12 метрів за секунду і досягає висоти до двох з половиною метрів. Її назву часто пов’язують з Мексикою та Бразилією. Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:75
Існують теорії, що ЦЕ сприяло створенню життя на Землі. В наші дні ЦЕ стає причиною смерті більше тисячі людей щорічно. ЦЕ є також атрибутом одягу. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:76
Дуглас Адамс пише, що на планеті Земля люди завжди вважали себе розумнішими за дельфінів, тому що придумали так багато: колесо, Нью-Йорк, війни і так далі, в той час, коли дельфіни хлюпались собі у воді та розважались. Дельфіни у свою чергу ввжалаи себе розумнішими за людей. А чому?

Відповідь:

Запитання №:77
Останні: "Я думаю, те, що Америка робить сьогодні, визначає долю всього людства в майбутньому!". Перші були промовлені американцем, який перебував у СПОКОЮ. Назвіть перші.

Відповідь:

Запитання №:78
Ця людина - перший володар звання почесного громадянина Республіки Корея. Він може безкоштовно їздити в корейських таксі та літати на літаках корейських авіакомпаній. На Батьківщині цієї людини відкрили музей - Гуузеум. Назвіть ім'я на прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:79
Як відомо, Клара Румянова озвучувала зайця із «Ну постривай!» та Чебурашку. Однак її голосом також лякали багатьох дітей. Її голос присутній у фільмі, що за даними радянського кінопрокату у рік свого випуску посів символічне 13-те місце. Назвіть персонажа, якого вона озвучувала.

Відповідь:

Запитання №:80
За статистикою, майже кожен третій американець побував у цьому маєтку в Мемфісі. Вважається, що він є другим в США після Білого дому місцем по відвідуваності. Назвіть найвідомішу людину, яка жила у цьому будинку.

Відповідь:

Запитання №:81
Кожен елемент геометричного орнаменту має свій сенс. Пряма лінія – означає рух, ламана або хвиляста – зміни у житті, плетенка – відсутність свободи, коло – досконалість. А який елемент орнаменту символізує початок всього сущого?

Відповідь:

Запитання №:82
Знайома автора запитання, описуючи концерт групи "Крематорій", сказала, що музикантам вдалося справді зробити з публікою дещо. Можна сказати, що члени однієї ультрарелігійної секти здійснили дещо подібне з єдиним в Ізраїлі крематорієм. Що саме зробили?

Відповідь:

Запитання №:83
Перша була причетною до смерті літератора, а не композитора. Друга сама загинула подібним чином. Перша і друга – тезки. Назвіть прізвище згаданого літератора.

Відповідь:

Запитання №:84
Питання задає Пабло Пікассо.
Палеонтологи довгий час сперечались про розташування бивнів мамонтів. Одні вважали, що бивні були напрямлені вверх, інші – що вниз. Вирішити суперечку вдалося після перевірки данних іншої науки. Що це були за дані?

Відповідь:

Запитання №:85
Коли до руських князів приїжджали купці, то варта наказували їм ЗУПИНИТИСЬ. Саме так за легендою з’явилась назва відомої фортеці. Що це за назва?

Відповідь:

Запитання №:86
Олександр Солженіцин розказує таку історію. У бухгалтерії висів лозунг «Жити стало краще, жити стало веселіше. Сталін». І лише за одну зайву букву, дописану невідомим, всю бухгалтерію посадили. Яку ж букву дописали?

Відповідь:

Запитання №:87
ЦЕ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ у істориків може асоціюватися із англійським королем, у астрономів – із зіркою Регул, у туристів – із площею Ринок, у літературознавців – із повістю Юрія Мушкетика. Біологи можуть зазначити, що воно приблизно удвічі більше за людське. Про яке словосполучення йде мова?

Відповідь:

Запитання №:88
Один музикант раптом виявив, що легко римувати слова, що закінчуються на ay[ей]. Над словами до якої пісні він в цей час працював?

Відповідь:

Запитання №:89
У не позбавленій дотепності комп’ютерній грі «King’s Bounty: Принцеса в обладунку» зустрічається персонаж – вождь варварів на прізвисько Єдиний. А яке ім’я у цього північного варвара?

Відповідь:

Запитання №:90
На турецькій поштовій марці 1913 р. під рядком “Оттоманська пошта” знаходилась смужка орнаменту. Швидко з’ясувалось, що насправді орнамент складається з дрібних літер, через що художник марки був заарештований. Якою мовою були написані літери орнаменту?

Відповідь:

Запитання №:91
Італійський велогонщик Даніло Ді Лука постійно запевняв журналістів, що покращить свої результати. Тому коментатор назвав його ПЕРСПЕКТИВНИМ у всіх значеннях цього слова. Яке СКЛАДЕНЕ слово ми замінили словом «ПЕРСПЕКТИВНИЙ»?

Відповідь:

Запитання №:92
Як це не парадоксально, але за версією журналу "Тайм" серед них були "американський солдат" у 1950-му та 2003-му, "Угорське повстання" у 1956-му і навіть "планета Земля" у 1988-му. Назвіть номінацію двома словами.

Відповідь:

Запитання №:93
Як не дивно, навіть мешканці берегів Білого моря мали для НИХ свою назву - «хижі хехени». В НИХ найчастіше закінчують свій життєвий шлях тіла слонів, носорогів та бегемотів. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:94
Багато відомих футболістів мають незвичні хоббі. Наприклад, голкіпер «Редінга» Маркус Ханеманн захоплюється збиранням автомобілів., Мічел Сальгадо — серфінгом, а Сергій Ребров — радіолюбительством. Журналисты сайту Football.ua пожартували, що хоббі більшості молодих українських футболістів – це бари, нічні клуби і казино. А тренер дніпропетровського «Дніпра», що провалив першу частину сезона, саркастично помітив, що у гравців «Дніпра» хоббі... Яке саме?

Відповідь:

Запитання №:95
[Ведучому: після «це» зробити паузу, щоб було зрозуміло, що «траур і Лета» - окреме словосполучення]
За словами Сергія Федіна, ВОНА - це «траур і Лета». Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:96
Увага, у запитанні є ЗАМІНА.
Прослухайте анекдот:
- Мсье Бонапарт, які будуть накази?
- ВІЙНА! Спочатку захопимо Австро-Угорщину!
- Чудова ідея!
- Потім підемо на Іспанію та Італію!
- Чудова ідея!
- Треба буде захопити ще Голандію!
- Для чого?
- Чудова ідея!

Яке словосполучення ми замінили на "чудова ідея" ?

Відповідь:

Запитання №:97
Космічний апарат «Марінер-10», запущений в 1973 р. до Венери і Меркурія, ніс комплект дослідницького обладнання. В переліку приладів один раз згадується власна назва. Відтворіть її.

Відповідь:

Запитання №:98
Слово “hana” японською мовою означає “квіти”, а слово “bi” – “вогонь”. Перекладіть з японської слово “hana-bi”.

Відповідь:

Запитання №:99
В середньовічних театрах ЇЇ використовували для убезпечення глядачів у разі пожежі. ЇЇ згадував Геббельс, проте відома нам вона насамперед завдяки Фултонській промові Черчілля. ЇЇ падіння приписують на кінець 80х років ХХ століття. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:100
Афоризм стверджує, що вогонь кохання горить яскравіше, якщо в нього підкидати ЦЕ. ЦЕ знаходиться в середині назви відомого кінофільму. Назвіть те, що вказане з обох боків.

Відповідь:

Запитання №:101
Про яке місто Жан Кокто писав: «У ньому голуби ходять по бруківці, а леви літають. Чого ще від нього можна очікувати?»

Відповідь:

Запитання №:102
Римське ВОНО йде від серця, фашистське ВОНО – від землі. При цьому нацисти часто кричать слово, яке на британській вікторині помилково вважали іменем Гітлера. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:103
У 1949 році археологи виявили на Херсонщині кілька пам'яток археології, які використовувалися в колгоспі як підставки під дерев'яні жолоби для свинячих годівниць. Скинувшись, археологи викупили ці пам'ятники, а на останні гроші начальник експедиції відправив телеграму дружині до Москви: "витратився на (слово пропущено) терміново вийшли двісті рублів". Телеграма в результаті вийшла вельми двозначною. А з якими археологічними пам'ятками так по-варварськи обійшлися колгоспники?

Відповідь:

Запитання №:104
У мультфільми «Пригоди Гулівера» ліліпути готуючи Гулівера до відвідин королівського палацу, спочатку зробили перше за допомогою граблів та секатора. А потім зробили друге, використовуючи, бочку, віник та косу. Напишіть у правильному порядку, що ж вони зробили?

Відповідь:

Запитання №:105
Подруга автора запитання помилково назвала матеріал виготовлення свого светра так само, як звали римського посла в Карфагені. Назвіть ім'я цього посла.

Відповідь:

Запитання №:106
Деякі дволітерні домени країн в Інтернеті використовують для інших, не національних цілей. В якому місті розташовані організації, які часто використовують домен Лаосу?

Відповідь:

Запитання №:107
Комбінацію яких карт на сленгу гравців у покер називають «собачою роботою»?

Відповідь:

Запитання №:108
На питання якоїсь пані "Я, як мама, цікавлюся, чому сучасні комп'ютерні ігри такі жорстокі?" один комп'ютерник привів як приклад гру, аж ніяк не комп'ютерну, яку можна вважати моделлю жорстокого бою з дискримінацією по кастах на грунті расового конфлікту. Назвіть цю гру.

Відповідь:

Запитання №:109
Щоденну доповідь президенту Дональд Рамсфельд заключив словами: "Вчора було вбито три бразильські солдати." "О, ні!" крикнув Буш. "Це жахливо! А … (ПРОПУСК) – це скільки?» Заповність пропуск.

Відповідь:

Запитання №:110
ПЕРША з ДРУГИМ - це риба родини окуневих. А чим, згідно з відомим висловом, є ДРУГЕ без ПЕРШОЇ?

Відповідь:

Запитання №:111
1-го квітня 2009 року російський та український сайти компанії Гугл змінили свій логотип. Не обійшлося без дуже характерного носа, а дещо змінена назва пошуковика нагадувала... Чиє прізвище?

Відповідь:

Запитання №:112
Малограмотній студентці саратовського вузу в покарання дали завдання ЗРОБИТИ ЦЕ в мирних, а не воєнних цілях, що вона і зробила за 4 місяці. Існує легенда, що Соф’я Андріївна ЗРОБИЛА ЦЕ сім разів. Які чотири слова ми замінили словами ЗРОБИТИ ЦЕ?

Відповідь:

Запитання №:113
У книзі Маковецького розповідається, що з прогресом людства змінювались еталони швидкості. В різні часи були порівняння “швидкий як птах”, “як куля”, “як ракета”. Надалі, прогнозує автор, стане вживаним “швидкий як фотон” і на цьому прогрес закінчиться, якщо звісно не рахувати сумнівного порівняння ... Якого?

Відповідь:

Запитання №:114
За словами Михайла Задорнова, цей персонаж російської казки та персонаж американської літератури могли б чудово доповнювати один одного. Назвіть обох персонажів.

Відповідь:

Запитання №:115
Анахата – у перекладі із санскриту «божественний звук», або звук, який не спричинений взаємодією якихось об'єктів. А де знаходиться анахата-чакра?

Відповідь:

Запитання №:116
Звинувачений у крадіжці автомобіля лос-анжелеський перукар здивував суддів тим, що приїхав у суд... Закінчіть фразу.

Відповідь:

Запитання №:117
Ці два латинські вислови близькі за значенням. Перший полюбляли вживати Овідій та Паганель, інший – Леся Українка. Наведіть латинською слово, що є спільним для обох висловів.

Відповідь:

Запитання №:118
На англійській мові цю гру називають «китайським шепотом». В українській мові згадується деякий пристрій. Який?

Відповідь:

Запитання №:119
Якось французький лікар Лаенек побачив дітей, що гралися у дворі. Один з них щось дряпав по стовбурі поваленого дерева, а інший на іншому кінці слухав. Саме ця сцена подала ідею Лаенеку створити певний пристрій. Причому, причиною для створення була, скоріш, не потреба у покращенні методів професійної діяльності Лаенека, а питання моралі та етикету. Назвіть винахід цього француза.

Відповідь:

Запитання №:120
Це питання варто було задавати через 5 тижнів.
За деякими неперевіреними джерелами, в середині XX ст. у числі перших одинадцяти була навіть одна жінка - Марія Громова. Назвіть дванадцятого.

Відповідь:

Запитання №:121
Якось автор запитання побачив у себе вдома шкарпетку, на якій було написано англійськими літерами «sapipa». «Ну й назви придумують китайці», подумав він. Назвіть справжню компанію-виробника цієї шкарпетки.

Відповідь:

Запитання №:122
Прослухайте ряд. Дев’ятиразова олімпійська чемпіонка, дорогоцінний метал, гостра інфекційна хвороба. Яка мова для них є спільною?

Відповідь:

Запитання №:123
У пародійному фільмі «Гітлер капут» Тіматі зіграв роль американського розвідника, ім’я якого складалося із двох частин. Друга частина – «бундесшилінгів». Назвіть першу частину його імені.

Відповідь:

Запитання №:124
В І ст. н.е. до звичної форми державної римської присяги були додані слова “заради благополуччя і вдачі Інцитата”. Здогадавшись, яку незвичну посаду обіймав Інцитат, назвіть його двома словами, що починаються на однакову літеру.

Відповідь:

Запитання №:125
Стебло тростини нарфекс всередині заповнене білою м’якоттю, що може горіти як гніт. А хто, за легендою, скористався нарфексом?

Відповідь:

Запитання №:126
Американці називають це “Кубинською”, кубинці “Жовтневою”.А як називаємо це ми?

Відповідь:

Запитання №:127
В розділі "Гумор" одного з фотосайтів була опублікована фотографія з назвою "Ми не шукаємо простих шляхів". На знімку зображена консервна банка з-під кільки. З однієї сторони банка відкрита звичайним ножем. Що прикріплено до протилежної сторони банки?

Відповідь:

Запитання №:128
Один італієць винайшов філіжанку, яка подавала звуковий сигнал при заповненні до певного рівня. Чиї інтереси представляють організації, що є основними замовниками таких філіжанок?

Відповідь:

Запитання №:129
Майже одразу після того, як ці четверо стали знамениті, їх почали обвинувачувати у пониженні інтелектуального рівня, зомбуванні і навіть у розбещуванні певної категорії людей. Українська назва цієї четвірки відображає їх певну зовнішню характеристику. Назвіть цю четвірку.

Відповідь:

Запитання №:130
Одинадцятий місяць Вавилонського календаря відзначався мокрою погодою. В одинадцятий розділ поеми про Гільгамеша, що відповідає цьому місяцю, внесена легеда, розказана УТ-напишті. Яке ім’я фігурує в найбільш відомому нам варіанті цієї легенди?

Відповідь:

Запитання №:131
Видатний математик Блез Паскаль створив свою першу обчислювальну машину в 19 років. Він намагався полегшити багаточисельні виснажливі розрахунки, якими займався його батько. А ким був батько Паскаля за фахом, якщо ми цю професію часто недолюблюємо?

Відповідь:

Запитання №:132
У другій половині 2006 року компанія «Пежо» почала просувати на ринок спортивну модифікацію своєї моделі "307" під слоганом "бунтівник по натурі". Назвіть людину, чиє прізвище було обігране у назві цієї модифікації.

Відповідь:

Запитання №:133
Кажуть, що після смерті цієї людини натовп роззяв ще довго не розходився, очікуючи його ефектної появи. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:134
Увага, слова ОРГAН і OРГАН є замінами.
В Україні OРГАН є лише в трьох містах. Натомість, ОРГAН представлений у більшості обласних центрів України. Яке слово автор запитання замінив на ОРГAН?

Відповідь:

Запитання №:135
Деякі грошолюбиві американські ресторани мають окреме меню для чоловіків та жінок. Вони мають однаковий список страв, проте все ж мають одну відмінність. Яку саме?

Відповідь:

Запитання №:136
У японській мові багато понять позначаються шляхом поєднання декількох ієрогліфів. Переведіть на українську мову слово «мукідОдЕнся», яке написане з допомогою п’яти ієрогліфів: «ніщо, колія, дорога, електрика, колесо».

Відповідь:

Запитання №:137
Кола ді Рієнцо, молодий юрист, одержимий ідеєю відродження Римської республіки, одного разу скликав на Капітолійському пагорбі натовп городян, де за бурхливої підтримки простого люду з ТРИБУНИ зачитав ряд декретів, спрямованих проти місцевих аристократів. Через кілька днів йому присвоїли почесний титул, прирівнявши його до Гая і Тиберія. Назвіть цей титул.

Відповідь:

Запитання №:138
Англієць Вінстон Черчіль казав, що ця жінка заробила на злочинах більше, ніж будь-яка інша. Назвіть цю жінку.

Відповідь:

Запитання №:139
Не так давно вчені відкрили новий тип клітин, який на відміну від двох інших - загальновідомих - відзначається найбільшою чутливістю в синій і блакитній зоні. Ми не питаємось, як вчені назвали ці клітини. Назвіть два інших типи.

Відповідь:

Запитання №:140
На олімпійських іграх 1932 року було багато новвоведень, серед яких: електронний секундомір, фотофініш, а також триступеневий (трехступенчатый) ВІН. Назвіть ЙОГО двома словами, що починаються на одну букву.

Відповідь:

Запитання №:141
Під час чату на сайті Корреспондент.нет лідеру групи «Океан Ельзи» Святославу Вакарчуку задали питання:
- Святославе, а ви користуєтеся сайтами ІКС та ІГРЕК?
Вакарчук не розгубився і відповів:
- Я завжди ІКС для своїх ІГРЕКІВ.
Назвіть ІКС та ІГРЕК.

Відповідь:

Запитання №:142
Восени 2008 року по багатьох блогах, особливо науково-популярних, кочувала репродукція картини «Останній день Помпей». Назвіть трьома словами споруду, що фігурувала у жартівливому підписі до цієї картини.

Відповідь:

Запитання №:143
Дотепники стверджують, що під час показу в США у назві деякої картини замінили перше слово на слово «Афро». Яка справжня назва цієї картини?

Відповідь:

Запитання №:144
У часи вікторіанської Англії ніжки рояля були загорнуті у тканину. А чому?

Відповідь:

Запитання №:145
Олександр Грибоєдов, Борис Полєвой, Мігель Сервантес, Уильям Теккерей, Кен Кізі, Харпер Лі — всіх їх іноді називають письменниками ЇЇ. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:146
Увага, у запитанні є заміна.
Байка. Розмова двох приятелів:
- Нещодавно розлучився з дружиною, довелось ділити майно.
- І як ви це зробили? У тебе ж не оселя, а СКРИНЯ ЦІННОСТЕЙ!
- Отак і поділили: їй – ЦІННОСТІ, мені – СКРИНЮ.
Які два слова, відомі з давніх часів, замінені на СКРИНЯ ЦІННОСТЕЙ?

Відповідь:

Запитання №:147
Для передачі слів іноземного походження японці винайшли складову азбуку КатакАну. Наприклад, японське сірЕмікусі – означає кераміка, себто переклад англійського ceramics. А спробуйте перекласти з японської слово АісукурІму.

Відповідь:

Запитання №:148
У восьмому номері журналу «Український тиждень» на обкладинку була винесена назва статті, посвяченої держзакупам. Назва представляє собою фразу Елвіса Преслі з трьох слів, в якій третє слово записане українською. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:149
У відомій радянській комедії персонаж Сергія Філіппова казав, що науці невідома відповідь на це питання. Але Яндекс-карти відповідає на нього ствердно, наводячи російське село в Кіровській області. А яку назву носить це село?

Відповідь:

Запитання №:150
Прослухайте пояснення вибору назви для футбольної команди з Х'юстона: "Цим словом описується те, що ніколи не стомлюється і не здається. Для Х'юстона, як для енергетичного, працелюбного народу, ця назва є символічною". Це ж слово присутнє у назвах ще принаймні 30 футбольних клубах по всьому світі. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:151
Отож, почнемо все з початку.
Згідно з афоризмом Джорджа Еліота, ВОНИ мають крила, але часто летять не туди, куди ми хочемо. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:152
На початку 20 століття в Іспанії існувала фірма, назва якої перекладалась як Єдність. Випуском яких виробів вона займалась?

Відповідь:

Запитання №:153
Якось прогулюючись по книжковому ринку, автор запитання побачив книгу і особисто захотів переконатись, який же ІКС вважається найкращим. Власниця магазину розповіла, що замовляючи книгу вважала, що книга про скульптуру, а тепер немає відбою всім бажаючим її проглянути. Назва книги - «Найкращі ІКСИ світу». Яке слово ми замінили ІКСОМ?

Відповідь:

Запитання №:154
Запишіть список: байдак, фарас, філ, рух, фірзан. Яке слово з трьох букв завершує цей список?

Відповідь:

Запитання №:155
У післявоєнному Ленінграді на кіностудії «Ленфільм» проходили надзвичайно пишні для того часу зйомки. У 37-річної актриси був ТРИДЦЯТЬ ПЕРШИЙ і вона легко одержала роль, на яку також претендувала 16-річна балерина. Роль кого?

Відповідь:

Запитання №:156
Якому літературному персонажу одного разу жартівливо приписали фразу «Вставте мені лінзи»?

Відповідь:

Запитання №:157
6 травня 1686 року у Москві між Росією і Польсько-литовським королівством був підписаний «Вічний мир». Згідно з ним, поляки назавжди відмовлялися від ІКСА за одноразову компенсацію у 145 тисяч рублів. Після цього місто підписання договору вже ніяк не можна було назвати «сиротою». Назвіть ІКС.

Відповідь:

Запитання №:158
На острові Сериф дуже багато кам’яних скель. Це й не дивно, адже за легендою саме тут ВІН вбив своїх ворогів. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:159
Ці три зірки давно відомі кожному з нас. Шатена звуть Філіп, блондина - Степан, а як звуть лисого?

Відповідь:

Запитання №:160
Газета «Стар» із Канзас-Сіті ставила перед своїми працівниками спеціальні правила по написанню статей. Серед них: «Пиши короткими реченнями», «Будь очевидцем подій, про які пишеш», «Власні емоції тримай при собі». Ці правила допомогли сформувати літературний стиль їхнього працівника, що згодом став Нобелівським лауреатом. Назвіть його ім’я та прізвище.

Відповідь:

Запитання №:161
Як ви знаєте, у радянські часи уроки історії доходили до абсурду. Так, наприклад, вчили, що прізвище ЦЬОГО УКРАЇНЦЯ пішло від загальної назви кримінального групування. Назвіть цього українця

Відповідь:

Запитання №:162
З часу висадки в Нормадії смертність союзницьких солдат від поранень була значно нижчою, ніж у фашистів. Назвіть прізвище будь-кого з нобелівських лауреатів, що був причетним до цього факту.

Відповідь:

Запитання №:163
Під мораторієм

Відповідь:

Запитання №:164
Якось вночі Туомас розповів друзям про своє бажання створити музичний проект. Назвіть групу, яка була створена невдовзі.

Відповідь:

Запитання №:165
Актор так говорив про свого відомого героя: “Мені хотілось показати, що він – не просто зло. Він – гарний психолог, і знайде шлях до вас. Зло може бути дуже привабливим.” Цей персонаж є тезкою знаменитого полководця. Назвіть прізвище персонажа.

Відповідь:

Запитання №:166
Увага, у запитанні є заміна.
Для проведення деяких ТЕРНИСТИХ досліджень необхідні дуже складні пристрої – ПЗЗ-матриці. Цікаво, що вартість матриці також можна назвати ТЕРНИСТОЮ. Яке слово ми замінили словом ТЕРНИСТА?

Відповідь:

Запитання №:167
У програмі «Большая разница» російський футболіст у червоній формі заявляє, що «тепер у нього в ЛЕКСИКОНІ багато англійських слів». Яке слово ми замінили на ЛЕКСИКОН?

Відповідь:

Запитання №:168
За даними досліджень, у Росії, на 1000 ПЕРШИХ припадає 1147 ДРУГИХ. Виправдало своє давнє прізвисько це російське місто, в якому, як виявилося, ПЕРШИХ є лише 44.2%. Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:169
В середині 70-х років в акторських колах Москви жартували, що нещодавно обікрали квартиру актора Володимира Етуша. А який його колега, згідно з цим жартом її обікрав?

Відповідь:

Запитання №:170
У випуску журналу «100 людей, які змінили хід історії», присвяченому Фердинанду Порше, згадується деякий Еміль Елінек. Його старшу дочку звали Майя. А як звали молодшу?

Відповідь:

Запитання №:171
Під мораторієм

Відповідь:

Запитання №:172
У листопаді 2001 року коментатори українського родіо відмітили, що зміст останнього інтерв'ю лідера руху "Талібан" мулли Омара можна переказати першою стрічкою пісні Володимира Івасюка. Відтворіть цю стрічку.

Відповідь:

Запитання №:173
В день закриття пекінської олімпіади ЙОМУ дозволили пройти тільки о четвертій годині ранку. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:174
Увага. В запитанні «Батько Горіо» та Бальзак є замінами.
В італійському місті Чезена скульптор Леонардо Уголіні виставив на суд глядачів піщані скульптури – персонажі „Батька Горіо” Бальзака. З піску виростають ПЕРШЕ, ДРУГЕ і ТРЕТЄ і сам автор великого твору. Можливо, після відвідин виставки самі закоренілі грішники стануть менш грішити, а інші – перечитають Бальзака, щоб освіжити в своїй пам’яті відтворене скульптором. Назвіть ПЕРШЕ, ДРУГЕ і ТРЕТЄ.

Відповідь:

Запитання №:175
У англійській, німецькій та італійській мовах ЇЇ НАЗВА містить природні явища, у французькій та турецькій – небо. Яке почуття ЇЇ НАЗВА містить в українській мові?

Відповідь:

Запитання №:176
Знову про веселку. Як відомо, веселка (англійською - rainbow, рейнбоу) - є символом боротьби за права гомосексуальних меншин. Тому дуже дивно, що існує сайт www.rainbow.gov.ua. А якій організації він належить?

Відповідь:

Запитання №:177
Петро Вайль пише, що саме існування цього слова вже є сильним аргументом на користь азіатській приналежності Росії. Не кажучи вже про те, що займаються цим в основному турки. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:178
Фільм «Список Шиндлера» символічно розпочинається з ОПУСКАННЯ ЗАВІСИ. ЗАВІСА ОПУСКАННЯ міститься у двигуні внутрішного згоряння. Які слова ми замінили словами ОПУСКАННЯ ЗАВІСИ?

Відповідь:

Запитання №:179
В журналі «Вокруг света» стаття, в якій йдеться про причини руйнування і загибелі бібліотек, називається «ІКС, ІГРЕК і померлі книги». «ІКСИК» побачив світ 21 грудня 1899 року. Назвіть ІКСИК.

Відповідь:

Запитання №:180
У іспанській мові amigos [амІгос] – друзі чоловічого роду, amigas [амІгас] – друзі жіночого роду. Який символ використовують просунуті іспанці, щоб уникнути у цьому слові прямого зазначення стАті?

Відповідь:

Запитання №:181
Як зазначено в "Альтернативному філософському словнику", саме цей древній етичний принцип досі залишається головним джерелом моральної сліпоти. Назвіть цей принцип.

Відповідь:

Запитання №:182
Його дочку звати Наташа, а його ім'я – омонім житла багатьох радянських людей. Назвіть його посаду.

Відповідь:

Запитання №:183
Неможливо потрапити у ПАНТЕОН однієї релігії, не потрапивши у АНАФЕМУ всіх інших релігій. Які два антоніми були замінені нами у афоризмі Блеза Паскаля?

Відповідь:

Запитання №:184
У 1896 році у шотландському місті Глазго з'явилося ЦЕ, третє у Європі. За сто з гаком років у Глазго ЦЕ навіть не розширилось, хоча в інших містах розростається, як павутина. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:185
Одного разу Колумб пошкодив ЦЕ для того, щоб показати, як можна зробити неможливе. ЦЕ було значно більше пошкоджене відомою з дитинства героїнею. Які дві букви ми двічі пропустили у тексті цього запитання?

Відповідь:

Запитання №:186
У розпал економічної кризи на одному бізнес-порталі був розміщенний банер із зображенням перевернутого елементу одягу. Підпис внизу говорив: «Бізнес! Без істерик!». Назвіть цей елемент, якщо його перші аналоги відомі ще з часів Древнього Єгипту.

Відповідь:

Запитання №:187
Сергій Львович більше любив старшу дочку Ольгу, а Надія Осипівна – молодшого сина Лева. Тому середнім сином більше опікувалася прислуга. Назвіть ім’я та прізвище середнього сина.

Відповідь:

Запитання №:188
Гоголівський капітан Копейкін одного разу замовив собі котлету з НИМИ. Дехто плутає їх з морськими піратами або дитячими підгузниками. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:189
В одній із серій «Саус Парку» Америці загрожує глобальне потепління. Дайте відповідь одним словом: коли, на думку геолога Ренді Марша, воно повинно настати?

Відповідь:

Запитання №:190
Автор запитання, фігурально кажучи, зовсім не здивувався, дізнавшись, яка знаменита група є улюбленою у Вішванатана Ананда. Назвіть її одним словом.

Відповідь:

Запитання №:191
Одна з композицій недавнього альбому проекту "Енігма" багатьом здається знайомою. Виявляється, що це - мікст з трьох пісень "Енігми", написаних за десять років до того. Назва цієї композиції складається з двох французьких слів. Яких саме?

Відповідь:

Запитання №:192
Ця рослина, батьківщина якої – Іран, кілька тисячоліть культивується на Кавказі і в Середземномор’ї. В іудаїзмі вона є символом праведності, адже 613 її зернят символізують заповіді тори. А яке європейське місто було назване на честь цієї рослини?

Відповідь:

Запитання №:193
15 вересня 1830 р. при відкритті залізниці Ліверпуль-Манчестер випадково «уславився» депутат англійського парламенту Вільям Хаскінсон. Назвіть найвідомішу героїню, яка свідомо здійснила подібну дію.

Відповідь:

Запитання №:194
Фірма з назвою "ІКС" починала свою діяльність із виробництва велосипедів, які вона на межі 19-20 століть активно експортувала в Польщу. Тому в наш час ІКС - загальна назва. Назвіть ІКС.

Відповідь:

Запитання №:195
Пару років тому одна американська федерація виступила з різкою критикою винесеного після довгого обговорення рішення. Згідно з зробленою заявою, ІКС є потужним джерелом енергії із сильним впливом. Кого об'єднує ця федерація?

Відповідь:

Запитання №:196
Отож, про космос.
Не так давно НАСА запустила зонд “Messenger”, що повинен дослідити певну планету. Яку саме?

Відповідь:

Запитання №:197
Продовжуємо тему Меркурію.
Меркурій на відміну від Землі обертається навколо вертикальної осі. А якого композитора, якщо б він жив на Меркурії, ця обставина позбавила б його найбільш значного твору?

Відповідь:

Запитання №:198
Замітку у газеті «Експрес» про відкриття льодового комплексу у Херсоні назвали «Все буде ….» Закінчіть назву одним словом.

Відповідь:

Запитання №:199
Бен Уоллес –– один з найвідоміших гравців НБА на позиції центрового. В домашніх матчах «Detroit Pistons», коли Уоллес забиває або робить блок-шот, лунає удар гонгу. Назвіть прізвисько Уоллеса.

Відповідь:

Запитання №:200
Назва змагань з модного молодіжного танцю однією буквою відрізняється від назви гри. Як називають ці змагання?

Відповідь:

Запитання №:201
Частина сьогоднішніх питань була прислана з Києва. Однак, деякі якісні київські питання не були включені в пакет через НИХ. ВОНИ винесені у назву оскароносного фільму 2003 року. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:202
Злочинець з роману Переса-Реверте влаштував своїй жертві справжнє пекло: так що жертві не лишалося нічого іншого, як знайти СУСАНІНА, здатного вести її по шляху цієї пригоди. Назвіть ім'я, яке ми замінили а СУСАНІН.

Відповідь:

Запитання №:203
Режисер Олександр Сокуров зняв трилогію про владних мужів XX ст. Перший фільм – "Молох", про Адольфа Гітлера. Другий – "Тілець", про Володимира Леніна. Третя стрічка, присвячена японському імператору Хірохіто, символічно називається "ІКС". Відомо, що ІКС має корону, яку можна побачити в дуже рідкісних випадках. Назвіть слово, яке ми замінили на ІКС.

Відповідь:

Запитання №:204
У книзі Ольги Громико дракон називає мисливців за своїми скарбами неіснуючим словом, яке відрізняється першою буквою від назви незаконної професії. Назвіть це придумане драконом слово.

Відповідь:

Запитання №:205
Герой фільму "Вогнем і мечем" перед тим, як піти у нічну розвідку, залазить у пуд солі. Які два слова ми замінили на «пуд солі»?

Відповідь:

Запитання №:206
У 1922 році в шлунку акули виявили живу черепаху. Її передали у Нью-Йоркський акваріум, де вона з часом відійшла від шоку і ран. Яке ім’я дали цій черепасі?

Відповідь:

Запитання №:207
Епатажний німецький кінорежисер Роза фон Праунхейм зняв фільм «Священний загін з Фів», де розповідалось про деякі аспекти стосунків між воїнами Олександра Македонського. Назва якого музичного гурту, згідно з поширеною версією, походить від цього фільму?

Відповідь:

Запитання №:208
У своєму творі «Розмір має значення» брати Капранови «винайшли» новий топонім. Для нас цим топонімом можна назвати міста на захід від столиці Франції – Ренн, Кан чи Брест. Цей топонім двома голосними відрізняється від назви шостого за розміром міста України. Назвіть цей топонім.

Відповідь:

Запитання №:209
У фільмі «Великий Лебовскі» головний герой на запитання «Як справи?» відповідає, що в нього «то БОЙКОТ, то жолоби». Яке слово ми замінили на БОЙКОТ?

Відповідь:

Запитання №:210
Ви, можливо, знаєте, що Альфред Хічкок з’являвся в епізодичних ролях в практично всіх своїх фільмах. Однак події фільму «Рятувальний човен» відбуваються в човні посеред моря. Тому в цьому фільмі ми можемо побачити режисера на МОНЕТІ. У польових умовах автору запитання доводилось користуватися МОНЕТОЮ не за призначенням. Яке слово ми замінили словом МОНЕТА?

Відповідь:

Запитання №:211
Герой Самуїла Маршака, художник-портретист, був настільки бездарним, що навіть в НИХ подібності не добився. ВОНИ фігурують у назві твору 1862 року. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:212
Кукуани, персонажі Хаггарда, хоронили своїх вождів у печерах, розміщуючи їх під тим самим місцем, де зі стелі капала вода. Таким чином кукуани зберігали тіла померлих вождів, РОБЛЯЧИ з ними ЦЕ. Назвіть персонажа грецької міфології, який також міг РОБИТИ ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:213
Ця компанія, заснована у 1920 р. була названа на честь зороастрійського бога Життя. Її сьогоднішня емблема – птах, який розправив крила. Назвіть цю компанію.

Відповідь:

Тур №1
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com