Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2011-06-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Прослухайте початок вірша Платона Воронька:
«- Не зупиняйся, далі йди,
Ти не ота...
Не та – прекрасна...».
До цього вірша Воронько узяв як епіграф крилаті слова з твору відомого письменника. Назвіть цього письменника.

Відповідь:

Запитання №:2
Навіть під час війни в Кореї літаки По-2 були постійним головним болем для ППО супротивника. Вони були досить тихими, їх не демаскував вогонь реактивного вихлопу, вони практично не відбивалися на екранах радарів. Автор статті, в якій були викладені ці відомості, охарактеризував ці літаки... Яким іноземним епітетом?

Відповідь:

Запитання №:3
Один зі своїх балетів Марта Грем поставила за гомерівських мотивах. У цьому балеті головний герой і його супутник еротичному, але недоброму миру заголовної героїні віддають перевагу своєму важкому жеребу - бути людиною. Назвіть ім'я героїні.

Відповідь:

Запитання №:4
Серед факторів, які впливали на смертність громадян США в 1920-х рр., Андре Каспі відзначає серцево-судинні захворювання, автокатастрофи й цироз печінки. Особливо дослідник відзначає 1929 рік, у якому різко зросло число ЇХ. Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:5
12 грудня 1937 року японські бомбардувальники на річці Янцзи потопили американський канонерський човен і три транспорти. За однією з версій, таким чином Японія намагалася визначити границі терпіння США. Однак, за словами авторів цієї версії, настрою американського суспільства в той час були вже не ті, що приблизно двадцять років до цього. Яка назва згадується у зв'язку із цим твердженням?

Відповідь:

Запитання №:6
Український фантаст Олесь Бердник у назві свого курсу лекцій вважав, що ЇЙ належить астероїд. З радянських часів ми звикли чути, що ЇЙ належить значно менша частина суходолу. Назвіть ЇЇ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:7
Марина Єліферова у своїй статті «Багіра сказала...» помітила, що цей термін нерідко можливо викинути без втрати смислу, однак він здобуває якийсь об'єктивний смисл при перекладі художньої літератури. Як приклад Єліферова наводить переклад Штейнбергом на російську мову мільтонівського «Загубленого раю», а саме образів Гріха й Смерті. Відтворіть цей термін.

Відповідь:

Запитання №:8
[Командам роздається малюнок]
У творчості художника Володимира Івановича Макарова багато картин присвячені питанню взаємовідношення статей. Ця картина називається «Мрії про маленький інтелектуальний табу». Яке слово ми замінили словом «табу»?

Відповідь:

Запитання №:9
Як вважає письменниця Ольга Громико, цей предмет є цілком надійним - з погляду корчмаря - засобом розпізнати побажання клієнта, висловлене нечленороздільним муканням. Відтворіть назву історичної дисципліни, яка походить від грецької назви цього предмета.

Відповідь:

Запитання №:10
В одному із творів Олександра Зорича головний герой, викручуючись із неприємної ситуації, вимовляє багато заумних слів, взагалі ж, позбавлених конкретного змісту. Після цієї тиради герой відзначає посмішку на обличчі німецького колеги, що стояв поруч. Які слова, на думку героя, виражала ця посмішка?

Відповідь:

Запитання №:11
Едвард Радзинський розповідає, як у роки опали режисерові Анатолію Ефросу не давали випускати вистави, часто під сміховинними приводами. Так спектакль за твором кінця XVI століття був визнаний «надмірно песимістичним». Коли Ефрос послався на самого автора, процитувавши два останні рядки твору, відповідь була звичайною: «Тільки не треба демагогії!» Назвіть твір та його автора.

Відповідь:

Запитання №:12
Описуючи планету Талар, Олександр Бушков згадує якогось правителя, що (цитата): «видав указ про знос всіх приватних зміцнень, проводячи його в життя за допомогою тих громохких штук, що й у цьому світі здавна вважалися...». Закінчите цитату трьома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com