Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2011-06-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Вчені з'ясували, що молоді шимпанзе грають в «ляльки». «Ляльками» служать палички і шматочки кори, які тягають за собою, беруть на ніч в гніздо, а іноді навіть будують для них окреме гніздечко. Мавпочки ніколи не використовують «ляльок» як знаряддя праці і припиняють ігри з ними ... Коли саме?

Відповідь:

Запитання №:2
У «Енциклопедії українознавства для школярів та студентів» стаття про цю організацію міститься між статтями «Задніпров’я» та «Задушний чоловік». У цій статті згадується опера. Як називається ця опера?

Відповідь:

Запитання №:3
Сергій прославився створенням «архітектурного спорудження» у Росії. Назва фільму про нього - придумане слово з потроєною літерою. Напишіть назву цього фільму.

Відповідь:

Запитання №:4
Хоча в Індії це відбувається повсюдно, говорити про це воліють завуальовано, наприклад, в загальному випадку скажуть: «Подбай про мене!». Здогадавшись, про що йде мова, дайте відповідь якомога точніше: що хочуть отримати, якщо говорять: «Застав Ганді посміхнутися двічі»?

Відповідь:

Запитання №:5
[Питання-дуплет: два питання – кожне на 30 секунд обговорення. Відповіді здаються на одній картці після закінчення хвилини. Ігрове очко нараховується за вірні відповіді на обидва питання]
5-1. Згадуючи щось незбутнє, ми кажемо: «Коли рак на горі свисне», гавайці у цьому випадку говорять: «Коли медузи замінять стюардес», а мешканці Таїті – «коли ВІН податки заплатить». Назвіть ЙОГО.
5-2. Згадуючи щось незбутнє, ми кажемо: «Коли рак на горі свисне», гавайці у цьому випадку говорять: «Коли медузи замінять стюардес», а каталонці – «коли повернеться Гауді і ЗРОБИТЬ ЦЕ». Скажіть абсолютно точно: що саме зробить?


Відповідь:

Запитання №:6
Одне з літературних есе Дмитра Бикова починається описом реальних подій, про головного учасника яких він пише наступне: «Варто було б внести в психіатричні реєстри синдром його імені - некомунікабельність в поєднанні з явною тягою до лідерства; така людина народжена організовувати, командувати, навіть рятувати - але повелівати йому ніким, бо він не витримує ніякого товариства. Кращий вихід для нього -...». Напишіть іменник, який завершує цю фразу.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага, у запитанні є заміна.
Прослухайте цитату з оповідання Станіслава Лема «Розповідь другого розмороженого»: «Ми створили мисленну промисловість – різноманітні думальниці та думлини, які перемелювали увесь світ на цифри, відсіюючи від куколю раціональні зерна. Спочатку їх виробляли з бронзи, але за такими треба було наглядати, а це втомлює, тож із звичайної худоби вивели БОЖУ КОРІВКУ, яка увесь час проводила при яслах за розрахунками та медитаціями». Напишіть слово, що придумав автор, а ми його замінили на БОЖУ КОРІВКУ.

Відповідь:

Запитання №:8
Якщо вірити плану міста Ялта від 2010 р., у цьому районі й безпосередньо поруч із ним є вулиці Ломоносова, Грибоєдова, Горького, Музейна й навіть Українська. А от вулиці, названої на честь цієї людини, у цьому районі немає. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:9
ВОНА з давніх часів стікає в Дністер з Карпатських гір. ВОНА є анаграмою одного із слів попереднього речення цього питання. Для відомого героя солодке було значно важливішим за символічне значення ЇХ кількості. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:10
Ці два слова позначають елемент середньовічної конструкції, однак використовуються вони й сьогодні. Так, на міському сайті «Москва.ком» цими двома словами названий форум, якому передують слова: «Вас обдурили, дали невірну інформацію, продали неякісний товар? Скаржтеся тут!». Цими ж словами названа одна зі сторінок сайту «The Russіan Battlefіeld» [«Зе Рашн Беттлфілд»]. На цій сторінці розміщені негативні рецензії на продукцію історичної спрямованості, що, на думку авторів сайту, приносить більше шкоди, чим користі. Відтворіть ці два слова.

Відповідь:

Запитання №:11
[Командам роздається текст:

«<пропуск>на – маленька тваринка –
<пропуск>но на нас погляда,
<пропуск>ство її від природи,
<пропуск> характер – біда!»]

Перед вами - віршик Анастасії Філько. Заповніть будь-який з пропусків.

Відповідь:

Запитання №:12
[Ведучому: «Російська їжа: <пропуск> (суп)» прочитати як «Російська їжа двокрапка <пропуск> далі у дужках суп»!]
Михайло Барановський відзначає своєрідне розуміння кіпрськими «рестораторами» особливостей слов'янської кухні: «Майже у всіх кіпрських тавернах малося меню російською, яке пропонувало покуштувати не тільки місцеві страви, але й страви російської кухні. Наприклад, ми із захопленням прочитали: «Російська їжа: <пропуск> (суп)»»! Яке слово з чотирьох букв ми випустили?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com