Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2011-06-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Коли ВОНИ ховаються від хижаків, то кладуть шию і голову на землю і стають здалека схожими на горбик землі. Хто ВОНИ?

Відповідь:

Запитання №:2
Під час сходження на Фудзіяму вам напевно захочеться пити. Пляшку води завжди можна купити в спеціальному магазинчику, але якщо ви захочете ЗРОБИТИ ЦЕ, вам доведеться дійти до наступного і обов'язково купити ще одну пляшку води. А що зробити?

Відповідь:

Запитання №:3
Розповідають, що одного разу юний Вільгельм Кюхельбекер віддав для продажу швейцарові Англійського клубу кілька екземплярів свого нового твору й через деякий час поцікавився, чи купують його. «Купують, купують, - заспокоїв його швейцар, - читають, сміються». Назвіть словом давньогрецького походження жанр цього твору.

Відповідь:

Запитання №:4
Михайло Боярський так відгукнувся про спільну роботу в кіно зі своєю дочкою Лізою, що грала головну роль: «Ми спілкувалися на рівних, вона навчена ремеслу. І інші говорили: донька в тебе тямить. Мені ж залишалося тільки відповідати. Висловлюю повагу, дочко!» (кінець цитати). Які два слова в цитаті, досить кумедних в устах Боярського ми замінили?

Відповідь:

Запитання №:5
Під час російсько-англійської війни 1807-1812 рр. уславлена середземноморська ескадра адмірала Сенявіна змушена була згідно укладеної угоди прибути в британський Портсмут. Про глибоку повагу англійців до цієї ескадри свідчить той факт, що прохання не піднімати російський прапор під час перебування ескадри в британських водах Сенявіну адресував... Хто саме?

Відповідь:

Запитання №:6
На початку ХХ ст. з появою аеропланів представникам різних військових спеціальностей довелося перекваліфікуватися в авіатори. Розповідають, що з військових найлегше управління аеропланом давалося колишнім ПЕРШИМ,оскільки робота з важелями і педалями скидалася на управління ДРУГИМИ. Назвіть ПЕРШИХ та ДРУГИХ.

Відповідь:

Запитання №:7
Андре Бретон вважав зустріч цих двох людей прообразом церкви язичників, яка смиренно схиляє своє чоло перед Церквою Христа, а також передвіщає прихід волхвів до колиски Спасителя. Назвіть обох цих людей.

Відповідь:

Запитання №:8
Питання задає не Пушкін.
В 1992 р. знаменитого радянського підводника, що став на той час віце-адміралом, умовляли переїхати в Україну й очолити український військово-морський флот. Назвіть прізвище цього адмірала.

Відповідь:

Запитання №:9
[Командам роздається текст:

«На широкім ведеться світі:
Пожадане щастя – ген-ген!
...Так прийшов на щасливі ТОПОНІМ
Нещасливий ПРІЗВИЩЕ.
Ось він – світ, що душа жадала, -
Споконвічний простОти край!
... Вістрям пензля, мов лезом кинджала,
Серце власне тамуй – і край!»]

Перед вами - вірш Євгена Плужника. Які слова ми замінили, відповідно, словами «ТОПОНІМ» та «ПРІЗВИЩЕ»?

Відповідь:

Запитання №:10
Протягом тривалого часу важлива частина ПЕРШИХ була горизонтальною. У південних областях Європивона стала вертикальної в XV столітті, а в Іспанії - лише в XVII столітті. Можливо,ДРУГИЙ не дарма реагував на ПЕРШІ так неординарно, якщо вірити відомому джерелу! Назвіть ПЕРШІ і ДРУГОГО.

Відповідь:

Запитання №:11
Американські «металісти» «Lamb Of God» [лемб оф год] на честь 15-річчя творчої діяльності спеціально для фанатів випустили обмеженим тиражем подарунковий набір, що складається з повного каталогу своїх дисків, буклету, прапора з логотипом групи, гітари з автографами і ЇЇ - теж з автографами. Спочатку ЇЇ хотіли зробити такою, що особливо запам'ятається - наприклад, з ракетним двигуном і на колесах, але передумали: комплект і так вийшов дорогим. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:12
Наталя Осіс виявила, що у Венеції існує негласна система цін в ресторанах: для іноземців, для італійців і для НИХ. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com