Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2011-06-26)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Перше видання видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» - «Українська абетка» 1992 року – починалося, як не дивно, з цього іменника. «Не виключено, що саме тоді видавництво знайшло надійного покровителя» – пишуть автори сайту видавництва. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:2
На ювілейні дати логотип компанії «Google» перетворюється. У такі дні літери назви стають частиною оригінальних тематичних картинок. Назвіть абсолютно точно дату, коли в логотипі «Google» три літери були замінені на «Х» [ікс] та дві «М» [ем], а одна з букв була написана так, що її можна було прийняти за іншу.

Відповідь:

Запитання №:3
Ці випробування проходять на околицях міста Епсом і перетворюються в один з найбільших світських заходів за участю членів королівської родини й двору. Дами прибувають туди в ошатних платтях і заради такого випадку замовлених капелюшках. А як називається головний приз цих випробувань?

Відповідь:

Запитання №:4
У рамках фестивалю «Жива вода», що пройшов навесні 2011 року в Харкові, були представлені біля десятка картин Андре ЛабАна, написаних маслом під водою. На одній з картин зображене судно. А як воно називається?

Відповідь:

Запитання №:5
[Командам роздається текст:

«Сіра мжичка за вікнами. Ніч. Кімната.
І сьогодні таке, як вчора...
Перегортаю ************
******»]

Перед вами - уривок з віршу Євгена Плужника, який закінчується прізвищем та ім’ям нобелівського лауреата у родовому відмінку (рима – абаб). Напишіть те, що ми сховали за зірочками.

Відповідь:

Запитання №:6
На питання Вінстона Черчілля, яку партію представляють члени італійської делегації, італійці відповіли: християнські комуністи. «Що ж, вам пощастило, - зауважив Черчілль, - ВОНИ у вас під рукою». ВОНИ є в Парижі, в Олександрії єгипетській, в Лімі, в Гранаді, на Мальті і, звичайно, в Одесі. Назвіть ЇХ грецьким словом.

Відповідь:

Запитання №:7
Російський переклад назви глави, у якій Бертран Мейер-Стаблі розповідає про людей, що працюють у Букингемському палаці часів Єлизавети ІІ, являє собою російську назву закордонного фільму 1969 р., у якій відсутнє одне слово. Відтворіть це слово абсолютно точно.

Відповідь:

Запитання №:8
Увага, в питанні є заміна.
Поет Олександр Сергійович Пушкін стає володарем «Пушкіна». Володіння «Пушкіним» докорінно змінює життя героя та його відносини з оточуючими - він як би стає придатком до «Пушкіна», не витримує «перевірки на міцність»». Ви прослухали коротку анотацію до фільму 1993 р. Здогадавшись, яке слово ми замінили словом «Пушкін», напишіть назву цього фільму.

Відповідь:

Запитання №:9
На запитання, поставлене ЇМ в 1984 році, французький художник міг би дати ствердну відповідь, починаючи з 1895 року. А історії про ЙОГО пригоди викликають у памяті картину, написану голландським художником у 1669 році. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:10
Артуро Перес-Реверте у своїй книзі «Мис Трафальгар» згадує надто вільний вислів, що вимовив французький гардемарин. Далі письменник вказує, що іншим часом гардемарина очікувало б зауваження капітана, що починалося б - в українському перекладі - зі слів: «Що це таке, а, син...». Далі йдуть два слова, які, відповідно до дослівника, роблять цей вислів натяком на відомий твір. Назвіть цей твір.

Відповідь:

Запитання №:11
У 1916 р. сотні англійців та німців були поховані в Данії, хоча ця країна в Першій світовій війні зберігала нейтралітет. Жертвами якого знаменитого бою стали ці загиблі?

Відповідь:

Запитання №:12
[Питання-бліц: три питання – кожне на 20 секунд обговорення. Відповіді здаються на одній картці після закінчення хвилини. Ігрове очко нараховується за вірні відповіді на всі три питання]
12-1. Розповідають, що великого Пеле якось запитали, яка ймовірність появи другого ЙОГО. Відповідь була: «Абсолютно виключено! Мої тато і мама згорнули виробництво!». Назвіть ЙОГО якомога коротше.
12-2. На фотографії братів Херера молодий Пеле сам варить собі ЦЕ. Назвіть ЦЕ.
12-3. Пеле говорив, що ЦЕ - «боягузливий шлях до голу». Тим не менш, саме ЦЕ пов'язано для Пеле з числом 1000. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com