Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-08-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:61
Валентин Пікуль так змальовує майстерню Костянтина Маковського: «...немов би в антикварній крамниці, там виблискують шовки й оксамити, усюди - стародавня зброя, килими і гобелени, боярський одяг, кокошники, в скриньках слонячої кістки туманяться перли, а з китайських ваз ростуть пишні букети….» Букети чого?

Відповідь:

Запитання №:62
Відомий фільм "Конан-варвар" та менш відомий фільм жахів "Перевертні" мають однаковий епіграф. Швидше за все, автори обох фільмів хотіли підкреслити, що головні герої, поборюючи сили зла, піддають себе смертельній небезпеці та зрештою виживають і перемагають. Назвіть автора фрази, яка була написана у 1888 році і стала епіграфом до обох фільмів.

Відповідь:

Запитання №:63
Психологи стверджують, що ЦЕ час від часу є конче необхідним для людей публічних професій, зокрема вчителям, акторам, лекторам або медикам. Церковна доктрина вважає, що ЦЕ - дуже важлива умова духовного вдосконалення і щирої молитви. А в якому місті у 1764 році з'явилося «місце для ЦЬОГО»?

Відповідь:

Запитання №:64
Під час перекладу тексту про створену в 1919 році організацію з російської мови на українську за допомогою комп'ютерного перекладача, був отриманий текст, головним фігурантом якого став якийсь «марнотратець». Назвіть цю організацію будь-якою мовою.

Відповідь:

Запитання №:65
Стаття в журналі “Хімія і життя” про флуоресцентні методи діагностики в медицині мала назву з чотирьох слів. Останні два - «…на хворобу». Перші два слова назви є ідіомою. Напишіть цю ідіому.

Відповідь:

Запитання №:66
Том "Великі люди світу" дитячої енциклопедії "Аванта" вирізняється досить своєрідним підбором персоналій. Наприклад, до цього переліку включено двох наших сучасників, ПЕРШОГО і ДРУГОГО. Підкажемо, що за статтею про ПЕРШОГО йде стаття про знаменитого поета, перед статтею про ДРУГОГО – міститься стаття про радянського льотчика. У 2005 році після грандіозної аварії енергосистеми ПЕРШИЙ заявив, що у всьому винен ДРУГИЙ. Назвіть їх обох.

Відповідь:

Запитання №:67
3 жовтня 1932 року завдяки графіку Ларденту і дизайнерові Берджессу відома англійська газета постала перед читачами у новому вигляді. На відміну від сьогодення, у той час у художників були набагато менші можливості щодо урізноманітнення дизайну. Однак саме того дня вперше побачило світ те, що добре відоме багатьом з вас. А що саме?

Відповідь:

Запитання №:68
У серпні 2006 року в журналі «Біографія» вийшла стаття, присвячена трагічній долі Фаїни Раневської. Назва статті, так би мовити, лише на 10 відсотків більша за назву відомого роману 20 сторіччя. Яку ж назву мала стаття?

Відповідь:

Запитання №:69
Продовжуємо говорити про Раневську.
Як вам, можливо, відомо, Фаїна Георгіївна була досить уразливою жінкою. Ось і побачивши цю свою героїню на екрані, Раневська ображено запитала: "Невже я така страшна?". Назвіть прізвище цієї героїні.

Відповідь:

Запитання №:70
Ці двоє людей, що народилися в один рік, проходили по одній справі і були засуджені до страти. Згодом одному з них вирок був замінений п'ятнадцятьма роками каторги. Але нам більш відомі їхні молодші брати, що в наступному сторіччі стали керівниками держав. Автор запитання Броніслав Заграєвський просить вас назвати прізвища обох засуджених.

Відповідь:

Запитання №:71
Автор цього словника попереджає, що, користуючись ним, можна заблукати, і тоді доведеться просуватися далі як крізь ліс, від знаку до знаку, орієнтуючись за зірками, місяцем та хрестами. Напишіть прізвище автора.

Відповідь:

Запитання №:72
(Ведучому: наголос у словах – на передостанньому складі)
В одній з мов є перелік стандартних скорочень. У цих скороченнях літера «I» означає слово Internacia (інтернаціа), L - Ligo (ліго), M - Muzeo (музео), A - Asocio (асоцио), F - filologoj (філологой), S - Scienca (сциенца). І є тільки одна літера, що означає прізвище – прізвище одного лікаря. Напишіть цю літеру.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com