Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-08-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:37
У однієї жінки через півгодини після пологів почала синіти новонароджена дитина. Оскільки це – класична ознака нестачі кисню у тканинах, то лікарі вирішили, що дитина задихається. Коли матері сказали, що дитина темніє, і треба бути готовим до найгіршого, мати спокійно відповіла, що у дитини... Закінчіть фразу матері двома словами.

Відповідь:

Запитання №:38
Гвардієць, кавалер орденів Вітчизняної війни і Бойового Червоного Прапору, медалей «За відвагу» і «За бойові заслуги», учасник битви на Курській дузі, одного разу ледве не попрохав, щоб до нього зверталися "Євген Іванович", але вчасно схаменувся. Проте відомо, що найчастіше до нього зверталися не за ім’ям - по батькові. А яким словом його називали?

Відповідь:

Запитання №:39
На думку Бродського, політеїзм є синонімом ЇЇ. Тому неупередженій людині, виходячи із самого лише інстинкту самозбереження, політеїзм мав би бути більш симпатичний аніж монотеїзм. Назвіть людину, яка вважала ЇЇ кращою з гірших.

Відповідь:

Запитання №:40
Сантана, Сірокко, Джетта, Пасат, Бора. Як здогадалися деякі з вас, все це – вітри. У цей перелік можна додати ще одну назву, яку деякі помилково також вважають вітром. Цей вітер нібито формується над географічним об'єктом завдовжки у кілька тисяч кілометрів. Назвіть цей географічний об'єкт.

Відповідь:

Запитання №:41
Свого часу Сергій Ейзенштейн розпочав у Голівуді роботу над екранізацією, але через місяць студія «Парамаунт» розірвала контракт. За словами режисера, господарям студії потрібна була поліцейська історія про вбивство і про любов хлопчика та дівчинки. Ейзенштейн натомість побачив тут трагедію. Яку?

Відповідь:

Запитання №:42
Цей різновид художньої творчості виник на ранній стадії авангарду, але набув особливого поширення значно пізніше - вже у період постмодернізму. У жартівливому повідомленні йдеться про виставку пасхальних яєць, що її відкриває на Великдень відома художниця, яка працює якраз у цьому стилі. Назвіть цей стиль.

Відповідь:

Запитання №:43
До речі, про художників.
Мистецтвознавець Долгополов пише, що коли художник Жан-Франсуа Міллє приїхав до цього міста, то побачив людей, у яких навіть не було місця, щоб переночувати. Міллє одразу зрозумів, що (перший пропуск) - не завжди (другий пропуск). Здогадавшись, які слова ми пропустили, назвіть письменника, який стверджував протилежне.

Відповідь:

Запитання №:44
У 1293 році шведський володар Торкел Кнутсон захопив невелике русько-карельське поселення і побудував на його місці фортецю, яка отримала назву "Священне місто". У пісні групи "Полюса" у це місто їде ВІН. В ролі ЙОГО ви могли бачити, наприклад, Пітера Уеллера або Жан-Клода Ван Дамма. Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:45
Увага, у запитанні є заміна!
Євродіснейленд, що відкрився у 1992 році неподалік від Парижу, викликав бурхливу реакцію європейської громадськості. Багато хто з європейців вважав, що цей епіцентр американської масової культури виглядатиме неприродним елементом на загальноєвропейському культурному фоні. А одна театральна діячка навіть охрестила Євродіснейленд «культурним Бобруйськом». назвіть топонім, який ми замінили на «Бобруйськ», тим більше, що в певному сенсі ці топоніми досить близькі

Відповідь:

Запитання №:46
[Командам роздається текст]:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
«Cubum autem in duos cubos, aut quadratoquadratum in duos quadratoquadratos, et generaliter nullam in infinitum ultra quadratum potestatem in duos eiusdem nominis fas est dividere cuius rei demonstrationem mirabilem sane detexi. Hanc marginis exiguitas non caperet"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нещодавно авторові питання потрапила до рук, напевно, остання серйозна наукова праця, присвячена певній тематиці. Епіграф цієї праці ви бачите перед собою. Назвіть автора цього епіграфу.

Відповідь:

Запитання №:47
Петро Вайль знайшов помилку в назві об'єкту на англомовній туристичній карті міста Кіото. Вайль вважає цю помилку цілком типовою для Японії і інтерпретує її так: <ПЕРШИЙ, де ДРУГІ розташовані в ТРЕТЬОМУ порядку >. Ми не просимо вас назвати слова, які ми замінили словами ПЕРШИЙ, ДРУГІ і ТРЕТІЙ. Напишіть слово, яким ми зазвичай називаємо подібні об'єкти.

Відповідь:

Запитання №:48
Син королеви Вікторії принц Леопольд вчився в Оксфорді, де, ймовірно, і познайомився з однією дівчиною. На жаль, він так і не зміг з нею одружитися, бо та була не королівської крові. Хоча завдяки відомому англійцеві, у певному сенсі, королевою ця дівчина все ж-таки стала. Говорять, що на її честь принц назвав свою дочку. Як саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com