Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-08-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:25
Герой повісті «100 років тому вперед» Коля Герасимов спробував у майбутньому дуже рідкісне навіть для тих часів морозиво, що містило певний інгредієнт. Цікаво, що у 2006 році дві українські компанії підписали угоду, згідно якої «Союз-Віктан» зобов'язався не використовувати в своїх брендах слова «медова з перцем», а “Nemiroff” – згадувати цей самий інгредієнт. Назвіть його двома словами.

Відповідь:

Запитання №:26
ЦЕ з'явилося у липні 2001 року, а зникло восени 2004 року. Саме завдяки ЦЬОМУ Мосводоканалу кожного разу вдавалося заощаджувати сотні тонн води, споживання якої під час ЦЬОГО різко зменшувалося. Назвіть ЦЕ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:27
Природні ВОНИ відомі з давніх-давен, а з 1915 р. вирощуються у промислових масштабах. Термін ЇХНЬОГО «життя» складає 300 – 400 років. ВОНИ складаються з мінеральної речовини арагоніта і органічного конхіоліна. Історію про одну з НИХ, яка виявилася людиною, екранізував Льюїс Тіг. Назвіть топонім, що фігурує в назві цієї історії.

Відповідь:

Запитання №:28
Увага, у запитанні є заміни!
У відомому давньоримському прислів'ї прямий аналог ІКСА протиставляється ІГРЕКУ. Класичний сюжет перетворення ІКСА на ІГРЕКА надихнув не тільки кількох відомих художників, але й розробників дизайну монет євро. Назвіть ім’я третього персонажа цього класичного сюжету.

Відповідь:

Запитання №:29
[командам роздається малюнок «chess»]
У цьому шаховому завданні виграш білих в один хід можливий тільки в ситуації, яку можна змалювати трьома словами. Ці три слова (російською мовою, звичайно) можна знайти в біографії на персональному сайті відомої співачки Лариси Доліної. Напишіть їх.

Відповідь:

Запитання №:30
Увага, у запитанні слова ЧОРНИЙ КВАДРАТ та МАЛЕВИЧ є замінами.
Сорокаметрові кам'яні стіни Хотинської фортеці прикрашені ЧОРНИМИ КВАДРАТАМИ. За легендою, такий орнамент виклали МАЛЕВИЧІ, які будували фортецю, а турки, коли це помітили, не зважилися на перебудову стін. В наші дні "ЧОРНИЙ КВАДРАТ" намагався б полегшити долю МАЛЕВИЧІВ. Ми не просимо вас назвати слово, яке ми замінили на "МАЛЕВИЧІ ". Назвіть європейську територію, прапором якої є ЧОРНИЙ КВАДРАТ на білому фоні.

Відповідь:

Запитання №:31
Під час ЇЇ виконання Персі Уетмор не застосував сольовий розчин, чим викликав серйозне незадоволення колег. А Джордж Вестінгхаус називав ЇЇ "нелюдяна, безбожна і протиприродна — гірша, аніж спалювання небіжчика". Назвіть ЇЇ головне знаряддя.

Відповідь:

Запитання №:32
Середньовічні майстри нерідко прикрашали скриньки й інші жіночі дрібнички сюжетами на тему облоги «Замку Кохання». На таких зображеннях можна побачити, як ошатно вбрані пані з висоти зубчастих мурів відбиваються ЦИМ від лицарів, що штурмують замок, а ті йдуть в «бій», замахуючись на пані також ЦИМ. ЦЕ згадують, кажучи про зміну влади в одній країні. Назвіть цю країну.

Відповідь:

Запитання №:33
(Ведучому: про лапки у слові «слово» не згадувати)
Якщо перекласти назви з певного переліку українською, то можна отримати наступне: «Перевага», «Спостережний пункт», «Прохід», «Місце подачі живлення» і так далі. Ми не просимо вас додати до цього переліку ще одне «СЛОВО». Напишіть абсолютно точно загальну назву цього переліку мовою оригіналу.

Відповідь:

Запитання №:34
У енциклопедичному довіднику «Відкривачі світу» статті розташовані в алфавітному порядку. Назвіть прізвище того, хто йде після Руаля Амундсена, Соломона Андре і Петра Анжу, але передує Володимиру Арсеньєву.

Відповідь:

Запитання №:35
Француз Жан-Франсуа Пілатр-де-Розьє став першою людиною, що здійснила політ на повітряній кулі. Він загинув в 1785 році під час спроби перетнути Ла-Манш на монгольф’єрі. На честь сміливого пілота отримали свою назву «розьєри» - комбіновані аеростати із кількох куль, наповнених різними газами. Але нам набагато більш відомий не «розьєр», а інший пов'язаний з цією людиною термін. Який саме?

Відповідь:

Запитання №:36
Під час матчу чемпіонату Молдови з футболу між командами "Росо" і "Політехніка" президент клубу "Росо" Міхай Маковей, незгідний з рішенням арбітра щодо призначення пенальті у ворота його команди, залишив стадіон. Повернення Маковея через кілька хвилин стало унікальним випадком в історії молдавського футболу. Маковей повернувся у такий спосіб, що суддІ тільки залишалося прислухатися до заклику, що став назвою радянського фільму 60-х років. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com