Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-08-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:13
У російських родинах існував звичай дарувати молодятам на весілля особливу ляльку. Підносячи молодятам цю ляльку, бажали, щоб в їхньому будинку ніколи не згасав вогонь життя. Ми не питаємо вас, чим саме наповнювали цю ляльку. Назвіть літературного персонажа, чиє ім'я пов'язане із цим «наповнювачем».

Відповідь:

Запитання №:14
До речі, про Попелюшку.
В одній з програм «Городок» було обіграно сюжет «Попелюшки». Перед героєм раптом з’являється фея і повідомляє, що він може звати її просто Галею. А яким повним ім'ям називає себе фея у цьому сюжеті?

Відповідь:

Запитання №:15
Розмірковуючи про російську інтелігенцію, філософ Булгаков писав: «... почуття кровного історичного зв'язку, співчутливого інтересу, любові до своєї історії, – всього цього вражаюче мало в інтелігенції. В її палітрі переважають дві фарби – одна для минулого й інша – для майбутнього». Цікаво, що обидві ці фарби можуть слугувати для опису хижака сімейства ссавців: одна фарба - для реального, інша – для вигаданого. Назвіть цього хижака.

Відповідь:

Запитання №:16
Для Жанет Сікмен розплатою стала операція на гортані. Алан Ландерс приніс у жертву частину легенів. Найгірша доля спіткала Уейна Макларена, який 1992 року помер від раку легенів у віці 52 років. Можна сказати, що усі троє "згоріли на роботі". Там, де можна побачити усіх трьох, зазвичай міститься одна фраза. Назвіть її, так би мовити, «автора».

Відповідь:

Запитання №:17
Навряд чи назва "калатея" знайома більшості з вас, проте ми впевнені, що багато хто бачив цю квітку на екрані. Мабуть, так само міркує й старенька, що торгує рослинами в горщиках в підземному переході між станціями київського метро. На калатею бабуся повісила своєрідну рекламну табличку з написом, де фігурують: слово «квітка»; ім’я; а також, так би мовити, професія. Напишіть згадане ім'я.

Відповідь:

Запитання №:18
В енциклопедичному довіднику «Відкривачі миру» після статей про Жолє, Загоскіна і Зуєва йде низка статей, які мають дещо спільне. Мандрівники, про яких йдеться у цих статтях, народилися у різних містах, від різних батьків і у різний час здійснили різноманітні подорожі. Проте усі вони в довіднику характеризуються однаковим прикметником. Яким?

Відповідь:

Запитання №:19
Коли в грудні 1994 року соціалісти здобули владу в Болгарії, то запропонували свій варіант національного герба з енергійним і сильним левом без корони. Прихильники корони в гербі відразу охрестили його «Варіант Армана». Насправді у назві варіанту було не ім'я, а прізвище. Яке саме?

Відповідь:

Запитання №:20
До речі, про автомобілі.
У 1910 році німецький конструктор Фердинанд Порше разом із молодим автомеханіком з Австро-Угорщини переміг у Великому європейському ралі на авто власної конструкції. Під час Другої світової війни цей автомеханік цілком міг стати жертвою інших винаходів свого колишнього шефа, однак, незважаючи на це, використав свій неабиякий вплив і домігся звільнення Порше, засудженого за військові злочини. Назвіть цього колишнього автомеханіка.

Відповідь:

Запитання №:21
Командам роздається малюнок.
На цьому колажі ми закрили напис, який є рекламним слоганом бренду побутового товару. НINSERT INTO `tb_questions` (`id`, `tournament_id`, `round`, `question_num`, `question`, `answer`, `comments`, `reference`, `author`) VALUES(азвіть цей бренд через хвилину.

Відповідь:

Запитання №:22
Ми сподіваємося, що це запитання не видасться вам вже знайомим.
Відомий закордонний гість України більше за все полюбляв три речі. На думку автора запитання, з цими трьома речами значною мірою пов’язане одне й те саме коротке англійське слово. Назвіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:23
У журналі «Наука и жизнь» було вміщено карикатуру: людина і робот читають твори двох відомих вчених. Автор книжки, яку читає людина, був феноменально неуважним. Втім, він зробив величезний внесок у теорію випадкових процесів і став засновником нової науки. Автор книжки, яку читає робот, в молодому віці був нехлюєм і вчився погано, однак згодом здійснив справжню революцію в науці. Напишіть прізвища обох авторів.

Відповідь:

Запитання №:24
До речі, про науку.
Про мешканців дуже темних водойм цей вчений писав: "Очі риб, чиї предки запливли туди бог знає як давно та так і не виплили на світло, витріщалися і витріщалися все більше, бо вони силилися хоч би щось бачити в мороці". Таке застаріле пояснення у стилі Ламарка явно суперечить сучасним поглядам біологів. Але це цілком можна пробачити вченому, адже він був не біологом, а фахівцем в зовсім інший галузі науки. Тем не менш, цей науковець намагався по аналогії з рибами пояснити появу "величезних круглих безбарвних очей" у незвичної істоти. Назвіть цю істоту.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com