Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-08-25)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Героїня одного із завдань вступного тестування до Києво-Могилянської Академії мешкає у лісі і, як зазначено у тесті, є «прихильницею диверсифікації ризиків». Назвіть її.

Відповідь:

Запитання №:2
Уривок з оповідання японського письменника Акутагава Рюноске «Клаптик листа»:
«Щоб знайти вихід із скрутного становища, я почала перечитувати деякі книги. Але чи знайшовся хоч один письменник, який говорив би від нашого імені? Всі, до останнього, - сліпі. Ну й біс з ними, але коли я узялася за НЬОГО - оце вже дурень з дурнів!»

Шановні знавці! ВІН – відомий письменник ХХ сторіччя, про якого всі ви, безперечно, чули. Назвіть цього письменника.

Відповідь:

Запитання №:3
За сюжетом фільму «Контракт зі смертю», знятого в 1998 році, немолодий вже хірург прагне помститися вбивці улюбленої дружини. Ми не знаємо, чи був це свідомий вибір авторів картини або просто іронія долі. Назвіть актора, який зіграв роль хірурга.

Відповідь:

Запитання №:4
Одному україномовному викладачеві нині вже неіснуючого предмету дуже не подобалося скорочення, яке часто вживали студенти в конспектах і списках першоджерел. Викладач казав, що це скорочення – «це така домашня худоба, а тому треба це скорочувати якось не так». У 1980-х роках у цього скорочення з'явився ще один украй неприємний варіант розшифровки. Напишіть друге слово із цього останнього варіанту.

Відповідь:

Запитання №:5
Увага, у запитанні є заміна!
Серед експонатів музею НІІЧАВО Олександр Привалов побачив правий очний робочий зуб графа Дракули Задунайського. Далі Привалов зазначає, що хоча він і не ЛУР`Є, але, судячи з цього зуба, граф Дракула Задунайський був людиною вельми дивною і неприємною. Напишіть прізвище, яке ми замінили на прізвище ЛУР`Є.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, у запитанні є заміна!
Група «King Crimson», перший альбом якої вийшов ще 1969 року і вважається класикою прогресивного року, і зараз продовжує творити. У одній із композицій 90-х років можна почути такі слова «Я – КЮВ’Є, і хтось викопує мої кістки». Через хвилину напишіть слово, яке ми замінили на прізвище «КЮВ’Є».

Відповідь:

Запитання №:7
Цей всесвітньо відомий громадський діяч мав шляхетне походження. Він був палким вболівальником і азартним спортсменом: мисливцем, наїзником, стрільцем з лука і метальником молоту. Не дивно, що завдяки саме його зусиллям після тривалого занепаду знову почали регулярно і на гідному рівні проводитися Олімпійські ігри. Багато міст і островів Греції навіть визнали його довічним президентом ігор. Проте нам ця людина більш відома завдяки масовому вбивству, у якому його звинуватило відоме джерело. Напишіть ім’я цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
[Командам роздається малюнок]
На думку автора, на це геніальне запитання було би легше відповісти десь вісім років тому. Відтворіть напис з одного слова на малюнку, що зараз перед вами.

Відповідь:

Запитання №:9
Одного разу Андрій Миронов погодився дати інтерв'ю журналістові в обмін на предмет одягу. Через деякий час після того, як Миронов здійснив цю нехитру комбінацію, журналіст отримав посилку з цим предметом одягу. Назвіть ім'я відправника, яке було вказане на цій посилці.

Відповідь:

Запитання №:10
Питання задає нині вже покійний іспанський граф.
Музикант та композитор Франгіско Леондаріті, який жив у 16 сторіччі, втік з острова Кріт від турків. Спочатку він співав у соборі Святого Марка у Венеції, а згодом став музикантом при дворі герцога Баварського. Увага, запитання. Під яким прізвиськом Леондаріті був відомий багатьом своїм сучасникам?

Відповідь:

Запитання №:11
У 1942 році Артур Комптон зателефонував своєму гарвардському колезі і захоплено виголосив: "Знову італійський штурман відкрив Новий Світ!" Назвіть прізвище цього італійця.

Відповідь:

Запитання №:12
Дуплет. 2 запитання по 30 секунд.
1) Борис Мєдніков дав таке визначення ЦЬОМУ: «активна підтримка і відтворення специфічної структури, що йде з витратою енергії». Не тільки вчені, але й поети та філософи намагалися дати власні визначення цьому феномену. Назвіть цей феномен.
2) Еразм Роттердамський дав ЦЬОМУ таке визначення: «Вражаюча мудрість природи, яка при такій нескінченній різноманітності зуміла всіх зрівняти!» Назвіть ЦЕ


Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com