Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2010/2011
(2010-11-04)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, в запитанні є заміна.
У заставці до популярної у 80-х роках програми, яка претендує на те, щоб бути внесеною в книгу рекордів Гіннеса за найбільшу кількість виходів в ефір, більшість згаданих там героїв очікують на МРІЮ. Нещасний в’єтнамець Тхай Нгок не бачить МРІЮ вже більше 30 років. Назвіть чоловіка, який в 1844 році написав твір “МРІЯ”.

Відповідь:

Запитання №:2
Старе англійське слово wen [уен] в буквальному перекладі означає “фурункул, який ось-ось лусне”. Скажіть, що англійці жартома називають “The Great Wen” [зе грейт уен].

Відповідь:

Запитання №:3
Чемпіон Швейцарії з популярного в цій країні виду спорту в одному інтерв’ю сказав, що у цього чоловіка насправді було більше десятка синів. У кого саме?

Відповідь:

Запитання №:4
Студент Джорджтаунського університету Джеремі Вайт приїхав волонтером на розкопки до Криму і одразу отримав прізвисько. Так само називають людей, пропозиціями яких користується, зокрема, Сергій Тарута - колекціонер скіфського золота. Назвіть це прізвисько з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:5
Послухайте правила однієї гри: двом командам задаються питання. Після кожної правильної відповіді команда відсаджує з-за столу одного гравця. Виграє та команда, яка “зникне” першою. На честь якого літературного персонажа названа ця гра?

Відповідь:

Запитання №:6
На карикатурі Жана Еффеля Адам заявляє, що ВОНА – його найкращий друг дитинства, оскільки вони обоє всюди нерозлучні. У фразеологічному словнику ВОНА згадується разом з дієсловами “кидати”, «перебувати». Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:7
У багатьох футбольних клубів є тварини-талісмани, які розважають та заводять вболівальників. Є такий талісман і в луганської “Зорі”. Його особливість - те, що він перед початком матчу неодмінно намагається пробігти перед тунелем, із якого виходитимуть суперники “Зорі”. Назвіть МАКСИМАЛЬНО точно, хто є талісманом “Зорі”.

Відповідь:

Запитання №:8
Стаття на ua-football.com про матч львівських “Карпат” із дортмундською “Борусією”, у якому львів’яни перемагали, але все ж зазнали поразки, збігається з назвою відомого драматичного твору української літератури, виданого у 1893 році. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:9
На думку деяких гумористів, в цьому алегоричному зображенні можна побачити Гомера, Бетховена та Чапліна. Які тварини присутні на цьому зображенні?

Відповідь:

Запитання №:10
В одному з фантастичних творів Бернара Вербера кардинали записують всі основні принципи християнства в програму, закладену в робота-гуманоїда, якого називають Бенедикт 3,14 (три чотирнадцятий) і обирають його Папою Римським. Яке ім’я ми замінили іменем Бенедикт?

Відповідь:

Запитання №:11
За однією з версій, ЙОГО сила суттєво зросла наприкінці 15 століття, завдяки тій владі та політичному впливу, якими користувалася фігура королеви Іспанії Ізабелли Кастільської. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:12
Його автором 29 вересня 2010 року став уродженець західноукраїнського міста. А у фантастичному оповіданні Айзека Азімова 21 травня 2061 року його автором став нетверезий технік, який мав доступ до нового надпотужного комп’ютера. Напишіть назву цього оповідання, яка складається із двох слів.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com