Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2010/2011
(2010-11-04)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага! В запитанні одним прислів’ям ми замінили інше.
Персонаж твору Бориса Акуніна, дія якого відбувається на початку Першої світової війни, підходить до величезної географічної мапи, і, втішаючи свого співвітчизника, стверджує, що краще синиця в руках, ніж журавель в небі. Здогадайтеся, яке прислів’я ми замінили, та скажіть, що при цьому погладжує рука персонажа?

Відповідь:

Запитання №:2
Заслуги Джоан Ролінґ в галузі літератури не залишились непоміченими, і в 2001 році її нагородили престижною літературною премією. Напишіть ім’я сина Рона та Герміони, який вперше з’являється в останньому розділі книги “Гаррі Поттер і смертельні реліквії”.

Відповідь:

Запитання №:3
На карикатурі Миколи Гаврицкова Герміона Грейнджер та Гаррі Поттер пролітають на мітлах повз офіс однієї компанії. При цьому Герміона зауважує, що ця компанія має щось спільне з Гаррі. Що ж це за компанія?

Відповідь:

Запитання №:4
Руки Шефа з перснями, які періодично з’являються в кадрах цієї стрічки, є алюзією на фільм “Діамантова рука”, особливо в той момент, коли Шеф зачиняє двері на всі замки та засуви. Ми не будемо запитувати прізвища тих, кого можна уподібнити Гені Козодоєву та Льоліку. Напишіть прізвище, яке фігурує у назві цієї стрічки.

Відповідь:

Запитання №:5
Автор статті “Чому Росія ніколи не стане спортивною країною?” наводить цікавий приклад. Згідно зі статистикою, в 2008 році в Росії було продано 500 тисяч ІКСІВ та на кілька порядків менше ІГРЕКІВ. ІКСИ та ІГРЕКИ є атрибутами однієї популярної гри. Назвіть цю гру.

Відповідь:

Запитання №:6
Місце перебування асистентів ведучого змагань "Що?Де?Коли?" автор запитання назвав так само, як об’єкт в Криму. Назвіть цей об’єкт двома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Ізотоп Урану 238 зазвичай стійкий до поділу. Але якщо обробити його нейтронами надвисоких енергій, з ним відбувається дуже дивна історія. Потужність вибуху зростає в 5 разів, значно зростає площа радіоактивного забруднення. Ця ядерна реакція отримала назву, в якій фігурують два прізвища. А які?

Відповідь:

Запитання №:8
У мультфільмі “Король Лев” молодший брат заявляє королю: “Мені дісталася ВОНА розуму, а тобі - ВОНА грубої сили”. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:9
Назва одного з матеріалів на гарячу тему у випуску новин в серпні 2010р. збігається з назвою твору української літератури . Назвіть автора цього твору.

Відповідь:

Запитання №:10
В одному з фільмів Шерлок Холмс, прибувши на місце злочину, бачить, що поліцейські вже встигли там наслідити, чим суттєво зменшили шанси на успішне розслідування справи. Тому Холмс, звертаючись до Лестрейда, іронічно зауважує, що його підопічні ніколи не втрачають можливість… Закінчіть думку Холмса двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
{Вказівка ведучому: Чітко прочитати прізвище Лідхольм}.
Знаменитий шведський футболіст Нільс Лідхольм міг одним дотиком принести титул своїй команді. Невипадково він отримав прізвисько, яке однією літерою відрізняється від імені царя. Відтворіть це прізвисько.

Відповідь:

Запитання №:12
Набоков пише, що Лоліта охоче користувалася ними, оскільки її причаровували надписи: “Іван і Марія”, “Він і Вона” і навіть “Адам і Єва”. Назвіть їх.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com