Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2010/2011
(2010-11-04)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
З ІКСА для вас всіх розпочався новий період у житті. Можна сказати, що в 1995 році Тісуй Такігава зняв ІКС. Назвіть ІКС двома словами.

Відповідь:

Запитання №:2
Персонаж Майн Ріда вважав, що отруйні змії є більшим лихом, ніж індіанці, та жалкував, що свого часу в Техасі не побував відомий європеєць. Назвіть цього європейця.

Відповідь:

Запитання №:3
Свою назву мис Гвардафуй, що в перекладі означає “стережися”, отримав від португальських мореплавців, які вірили у різноманітні страшні легенди та чутки. І хоча в наш час відомо, що ніяких надприродних речей поблизу цього мису не відбувається, його назва все ж залишається дуже актуальною для моряків. На території якої сучасної країни знаходиться мис Гвардафуй?

Відповідь:

Запитання №:4
Відомо, що до нього в молодості часто заходив у гості Гаспар-Фелікс Турнашон, який міг годинами розмовляти про аеронавтику. Ми не будемо запитувати, що з’явилося в результаті цих розмов у 1863 році. Напишіть прізвище господаря.

Відповідь:

Запитання №:5
Свою назву вона отримала тому, що скептично налаштовані колеги не вірили в успіх львівських дослідників. Напишіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:6
Свого часу ВІН мав канцелярське застосування. Китайський ієрогліф, який ЙОГО позначає, складається із частин: “ВОДА” та “МАЛО”. Назвіть ЙОГО. Час пішов.

Відповідь:

Запитання №:7
У сюжеті ТСН про випадки смерті у пологовому будинку м. Бахмач прозвучало доволі влучне запитання: “Що це - прикрий збіг обставин чи чорна недбалість?” А що ми в ньому замінили на “чорна недбалість”?

Відповідь:

Запитання №:8
Використання власного рота в якості гаманця в історії доволі відоме. А ось цей італієць, на честь якого названа одиниця вимірювання в системі СІ, був шокований, коли поклав до рота дві монети. Хто він?

Відповідь:

Запитання №:9
Як жартують, в селі немає поняття “біодобрива”, там є поняття “біосфери”. Які слова ми замінили словами “біодобриво” та “біосфера”?

Відповідь:

Запитання №:10
Коли Араміс був семінаристом, його образили. Через рік майбутній мушкетер убив свого кривдника на дуелі. Розповідаючи про секрет свого успіху, д’Артаньяну, Араміс вжив слова, які стали заголовком роману 1840 року. Назвіть цей роман.

Відповідь:

Запитання №:11
{Вказівка ведучому: чітко прочитати назву статті}.
Стаття у газеті про примусову реєстрацію мопедів та скутерів має назву “Залізні коні чекають реєстрації”. В одному зі слів попереднього речення ми замінили літеру. Відтворіть це слово у початковій формі

Відповідь:

Запитання №:12
У 1905 році газета “Daily Mail” визначила за допомогою читачів футбольну збірну, яка могла б зіграти проти інопланетян. Воротарем вибрали валлійця Лі Річмонда Руза - видно, невипадково його шкільним вчителем був ... Хто саме?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com