Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, VII етап
(2001-06-09)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Бенджамін Франклін казав, що це - тканина, з якої зшите життя. Американський письменник Говард Ф.Лавкрафт вважав, що є тільки одне гідне людини завдання - боротьба з цим. А Станіслав Єжи Лец назвав це бомбою з годинниковим механізмом. Про що йде мова?

Відповідь:

Запитання №:2
У поемі Котляревського "Енеїда" згадується про Цирцею, яка перетворювала чоловіків на тварин. Котляревський навіть вказав, на яких тварин перетворюються москалі, поляки, турки, прусаки, цісарці та інші народи. Але найбільшу увагу поет приділив двом народам, один з яких, звісно, українці. Назвіть інший народ, чоловіків якого, на думку відставного офіцера Котляревського, Цирцея перетворює на вовків.

Відповідь:

Запитання №:3
Слово, яким росіяни називають кожен з елементів цієї відомої послідовності, лише однією літерою відрізняється від російської назви неприємності, яка може трапитися з худобою. А от українська назва кожного з цих елементів нагадує про старанного учня, який добре вчиться. Елементи цієї послідовності відомі вам зі школи, і ви легко знайдете відповідь на таке питання: який елемент в українському варіанті цієї послідовності є четвертим?

Відповідь:

Запитання №:4
Під якою цілком логічною назвою об'єднані в історії літератури китайські книги "Велике навчання", "Навчання про середину", "Бесіди і судження" і "Мон-цзи"?

Відповідь:

Запитання №:5
Його творчість мала великий вплив на багатьох українських літераторів. Його перекладали Куліш і Старицький, Коцюбинський і Франко. Три вірші з "Кримських спогадів" Лесі Українки, на думку критиків, створені у формі сонетів як переклик з циклом його поезій. А відомий переклад Максима Рильського вважається безперечно найкращим з усіх перекладів його поеми на інші мови. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:6
Вона легко пристосовується до будь-яких погодних умов: може сорок годин підряд витримувати спеку Сахари, а в морози впадає в сплячку і здається мертвою. А хто у відомому літературному творі вивів її з цього стану?

Відповідь:

Запитання №:7
Деякі патріоти дотепер не можуть простити цій людині того, що вона наполягла на ще одному контрольному безпілотному польоті. Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
Нещодавно телеканал "Інтер" повідомив про нову експедицію Тура Хейердала в місцевість, що прилягає до міста Азов. Метою експедиції є перевірка гіпотези Хейердала, відповідно до якої один чоловік, що колись жив в тих місцях, разом із загоном співвітчизників перебрався до Скандинавії. На думку Хейердала, сподвижники цієї людини не залишили слідів в історії, а от їхній проводир став для скандинавів... Ким саме? Дайте абсолютно точну відповідь.

Відповідь:

Запитання №:9
Ця форма визнання вищого спортивного досягнення прийнята лише у Північній Америці. У 1893 р. вперше отримала ці відзнаки "прекрасна сімка" з Монреалю. А за що отримав таку відзнаку Д'Артаньян ?

Відповідь:

Запитання №:10
Легенда каже, що колись це місто було невеликим селищем , що знаходилось біля однієї з річок Західної України. Одного разу хлопчик з цього села пішов купатися на річку і потонув. Його мати вийшла на берег річки і стала кликати сина. Від слів, що кричала мати, і пішла теперішня назва цього міста. Що це за місто?

Відповідь:

Запитання №:11
Як стверджують медики, основними причинами полліноза є ослаблення організму, зокрема, імунної системи, неправильне харчування і стреси. Полліноз частіше усього починає виявлятися в другій половині квітня, його не можна вилікувати цілком, можна лише полегшити, а в більшості випадків до старості він самий проходить. Переведіть із латині на українську мову слово "поллін".

Відповідь:

Запитання №:12
В одній з байок Езопа розповідається про те, що кожна людина несе на плечах дві торби, наповнені ними. Українська приказка уточнює, що чужі вони у нас перед очима, а свої - за спиною. Назвіть їх.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com