Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2010/11 рр. серед команд другої ліги, II етап
(2011-02-19)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
ВІН з’явився у 1979-му році. Згідно з однією гумористичною діаграмою, близько 75% діаграм схожі на НЬОГО, а десь біля 25% – не схожі. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:2
Фірма “Акме” пропонує комплект із шапки та шарфа, який має стати гарним подарунком для тих, хто полюбляє точні науки. Більше того, виробники іронічно стверджують, що чистити ці вироби вдвічі легше за їх аналоги. Напишіть два прізвища, які згадуються у назві цього комплекту.

Відповідь:

Запитання №:3
ЇЇ зображення були популярні як у античні часи, так і в сучасному декоративному мистецтві. У гумористичному оповіданні ВОНА допомагала скульптору Пігмаліону виконувати термінові замовлення. Назвіть ЇЇ ім’я.

Відповідь:

Запитання №:4
Астероїди, орбіти яких разюче відрізняються від звичних, виокремлено в особливий клас небесних тіл. Попри свою назву, ці астероїди не є постійною загрозою для Землі. Від імені якої людини походить їх назва?

Відповідь:

Запитання №:5
Девід Уайтхаус пише, що дрібничка, придбана на ярмарку у Стоурбріджі, змогла пролити світло на загадки природи. Назвіть того, хто зробив цю покупку.

Відповідь:

Запитання №:6
ЙОГО застосування для об’єктів, що створені у ХХ-му столітті, дає неадекватні результати. Серед причин цього – багаточисельні атомні випробовування та використання продуктів нафтопереробки у якості пального. Назвіть ЙОГО двома словами

Відповідь:

Запитання №:7
[Ведучому: не оголошувати лапки.]
2010-го року Девід де Ротшильд здійснив мандрівку з Сан-Франциско до Австралії на човні, зробленому з пластикових пляшок. Назва човна – своєрідна данина ЙОМУ. За "НЬОГО" Олле Нордемар отримав 1951 року премію "Оскар". Напишіть ЙОГО назву.

Відповідь:

Запитання №:8
Деякі вчені часто проводять дослідження, які мають усі зовнішні ознаки справжньої науки, але науковими їх при цьому назвати не можна. Такі дослідження Річард Фейнман порівняв з екзотичним явищем, що набуло широкого поширення після Другої Світової війни. Назвіть це явище.

Відповідь:

Запитання №:9
5 червня 1845 року залізницею з Утрехта до Маарсена проїхав незвичайний потяг. У ньому їхали музики із сурмами, а вздовж дороги були розставлені групи спеціальних спостерігачів. Дайте відповідь двома словами, що намагалися спостерігати ці люди?

Відповідь:

Запитання №:10
За спогадами, один з найвідоміших своїх творів цей композитор створив в умовах жорсткого цейтноту. Йому навіть довелося скористатися будильником, щоб устигнути написати фінал. Назвіть прізвище цього композитора.

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, у питанні є заміна.
Студенти Стенфордського університету створили мапу так званої “Республіки листів” – листування вчених епохи Просвітництва. Таким чином, було показано, що КОРПОРАЦІЇ МОНСТРІВ існували ще у 18-му столітті. Які два слова ми замінили на слова “КОРПОРАЦІЯ МОНСТРІВ”?

Відповідь:

Запитання №:12
2 червня 1953 року деякі британські домогосподарки старанно наводили лад у своїх вітальнях, адже вони чекали на дуже поважну гостю. Назвіть максимально точно подію, що стала причиною такої поведінки домогосподарок

Відповідь:

Запитання №:13
У 2006 році композитор Ендрю Ллойд Вебер анонсував створення мюзиклу за твором російського письменника. На думку автора питання, в партитуру цього мюзиклу Веббер міг би вставити фрагменти з іншого свого твору. Назвіть згаданий твір російського письменника.

Відповідь:

Запитання №:14
Блогер kotygoroshko (Котигорошко) розмістив у своєму блозі фотографію із зображенням ножиць, клейкої стрічки та ластику, а читачі у коментарях запропонували додати туди ще й ксерокс. Усі предмети мали підписи, які трохи відрізнялися один від одного. Відтворіть загальну частину всіх підписів.

Відповідь:

Запитання №:15
Вважається, що ІКС походить від карт та доміно. В класичному варіанті ІКСА зустрічаються квітки, вітри та навіть дракони. А неодружений приятель автора питання стверджує, що щоранку розважається своєрідним ІКСОМ за допомогою інших предметів. Що це за предмети?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com