Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Відкритий кубок університетів "U3". Сезон 2010-2011, 3 етап
(2011-02-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Дивно, але середньовічні демонологи для ЇХ позначення вживали слово чоловічого роду. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:2
Львівські математики СтЕфан БАнах та СтанІслав МАзур одного разу провели у НІЙ 17 годин, працюючи над доказом теореми. У Стокгольмі є ВОНА під назвою «Hava Java» [хАва джАва]. Назвіть ЇЇ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:3
У романі Джаспера Ффорде «Відтінки сірого» більшість персонажів можуть бачити лише один колір. Столицею країни, у якій відбувається дія роману, є ВОНО. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:4
Роберт Гор, винахідник тканини «гОртекс», три роки чекав, доки розглянуть патент на його винахід. Компанія «КЕнмор» виробляє мішки для них з гортексу. Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:5
Роздатковий матеріал:

A Morning in Vermillion
Paint and Purple
Travel to East Carmine
Tommo Cinnabar
Lucy, Violet and Daisy
Meet the Chromogencia

Перед вами назви декількох глав одного роману. Назвіть цей роман.

Відповідь:

Запитання №:6
Роздатковий матеріал:
Яке ім’я згадується в описі цієї палатки?

Відповідь:

Запитання №:7
Дуплет – два запитання по 30 секунд на кожне.
1. На честь англійської вчительки Венеції Бьорні був названий астероїд №6235. У 1930 році вона вирішила важливу суперечку, після чого і увійшла в історію. Яке рішення вона запропонувала?
2. У мультфільмі «Полювання на лося», який вийшов у 1931 році, аніматори вперше ЗРОБИЛИ ЦЕ. Які слова ми замінили на ЗРОБИТИ ЦЕ?

Відповідь:

Запитання №:8
«ЙОГО» навмисно підсунули героям роману Артура Кларка «2010: Одіссея-два» для випробування на психологічну стійкість. На одній гумористичній картинці маленька дівчинка відмовляється назвати ЙОМУ своє ім’я. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:9
За однією з версій, ВІН був лише символом землетрусу, який зруйнував стіни. На обкладинці одного підручника ВІН зображений поряд із черв’яком. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:10
У повісті «Ніч у самотньому жовтні» кожному з героїв допомагає тварина. Серед цих помічників виділяється ВОНА на ім’я Текела, що деякі дослідники вважають посиланням на творчість Едгара По. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
Цікаво, що ЙОГО колишня жінка мала прізвище Чорна. У 2011 році очікується вихід фільму про НЬОГО. Напишіть назву цього фільму з десяти літер, у якому одна літера повторюється тричі.

Відповідь:

Запитання №:12
У статті Вікіпедії про НЬОГО згадується МММ [емемем]. Метт Грьонінг одного разу сказав, що до НЬОГО залишилося приблизно 25677 серій. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com