Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, IV етап
(2010-04-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:25
В 1225 році після громадянської війни у В’єтнамі на зміну династії Лі до влади прийшла династія Чан. Щоб закріпити свій успіх, нові імператори провели масштабну акцію, у якій були задіяні писарі та бібліотекарі, а також тисячі звичайних людей. Відома спеціальна установа, що виконувала подібні функції. Назвіть цю установу.

Відповідь:

Запитання №:26
Увага, в питанні є заміна.
Згідно з «Абсурдопедією», в одному з інтерв'ю Чак Норріс заявив: «Я б'юся, як ІКС!». Крім того, в тому ж джерелі написано, що ІКС не любить Джорджа Буша-молодшого, ІКС не любить працювати після свят, ІКС не знає відповіді на питання «Куди зникають гроші?», і ІКС не бездоганний. Син Посейдона скаржився, що ІКС його скалічив. Назвіть те, що побудував інший відомий літературний ІКС.

Відповідь:

Запитання №:27
На одній інтернет-сторінці підпис під зображенням називає людину праворуч образливим словом. Яким?

Відповідь:

Запитання №:28
Вочевидь, такий звичний для нас "капелюх мисливця на оленів" ВІН би в місті нізащо не вдягнув, адже слідкував за модою. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:29
Автор рецензії на фільм «Шерлок Холмс», пише: «... боксерські двобої, стрибки з п'ятого поверху, бійки, вибухи, погоні, <ПРОПУСК> - це найважливіший елемент стилістики Холмса «від Гая Річі». Відновіть пропущені чотири слова.

Відповідь:

Запитання №:30
Нам важко щось стверджувати щодо куховарських здібностей Моцарта. Проте зберігся портрет, де Моцарт одягнений у фартух, а це означає, що він на той момент вже був справжнім майстром. Майстром чого?

Відповідь:

Запитання №:31
Отримавши в середині минулого століття лицарський титул, ця людина обрала собі гербовий щит, зображений на малюнку. Який птах є на нашоломку, що увінчує цей герб?

Відповідь:

Запитання №:32
Коли у 1983 році радянський винищувач збив південнокорейський «Боїнг», Рональд Рейган назвав Радянський Союз «імперією зла». Після цього за наказом Юрія Андропова було зупинено видання вже підписаної до друку книги іноземного автора. Назвіть цього автора.

Відповідь:

Запитання №:33
За легендою, ця компанія на ярмарках складала усі моделі своєї продукції одна на одну. Напишіть прізвище її засновника.

Відповідь:

Запитання №:34
Нещодавно на одній з київських вулиць зіштовхнулися два джипи. Власниками дорогих авто виявилися відомі особи - народний депутат України Андрій Шкіль і телеведуча, володарка титулу "Місс Україна-Всесвіт" Інна Цимбалюк. Описуючи цей випадок, журналіст вжив неологізм, що складався з двох абревіатур. Відтворіть обидві абревіатури.

Відповідь:

Запитання №:35
У Національному музеї історії України є експонати, пов`язані із кочовиками-половцями, з якими довго воювала Русь. Зокрема, там можна побачити ПЕРШУ та ДРУГУ. Назвіть їх, якщо вони відрізняються лише однією літерою.

Відповідь:

Запитання №:36
У проспекті одного з празьких музеїв можна побачити фразу: "Ми двічі зустрічали японські вірші із сльозами на очах. Вірші були тими самими, а от сльози різними". Які слова ми замінили словами "японські вірші"?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com