Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, I етап
(2009-05-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:61
Увага, в питанні є заміна!
За сюжетом роману Пітера Престона «П'ЯТИЙ ЕЛЕМЕНТ» Великобританія виходить з складу Євросоюзу. Поява П'ЯТОГО ЕЛЕМЕНТУ стала можливою тільки після 1959 року. Напишіть три слова, які ми замінили словами П'ЯТИЙ ЕЛЕМЕНТ.

Відповідь:

Запитання №:62
Прослухайте вірш:
--------------------------------------------------------------------
Півень ПЕРШИЙ
ДРУГЕ гроно клює,
І півневі тому
Солодко-солодко.

Півень ДРУГИЙ
ПЕРШЕ гроно клює,
І півневі тому
Гірко-гірко.
--------------------------------------------------------------------
Назвіть поета, у відомому вірші якого ПЕРШЕ і ДРУГЕ кілька разів асоціюються з нематеріальними поняттями.

Відповідь:

Запитання №:63
В одному короткометражному фільмі йдеться про школярку-відьму. За погану поведінку вона повинна була сто разів написати певне речення. Щоб швидше впоратися, дівчинка написала це речення лише один раз, обвела його кольоровим маркером, а після цього намалювала поряд три прямокутники: один - внизу ліворуч і два - трохи вище і ближче до центру. Які чотири літери вона вписала в нижній прямокутник?

Відповідь:

Запитання №:64
В романі «Культ» Любко Дереш, змальовуючи одного персонажа, пише, що «…він говорив, у силу власної гаркавості, наче вуйко з Канади, так, що усі літери «Р» в його мові перетворювалися на …» На які літери?

Відповідь:

Запитання №:65
Зовсім нещодавно компанія Google на один день дещо видозмінила свій логотип для користувачів з двох країн, прибравши з назви одну літеру, а ще дві літери – помінявши місцями. Крім цього, поряд із логотипом з’явилося зображення деякого органу характерної форми. А на чию честь було запроваджено такі зміни?

Відповідь:

Запитання №:66
У 2008 році побачив світ розширений список папи Бенедикта XVI, де серед інших елементів згадуються аборти, педофілія, наркоторгівля, забруднення навколишнього середовища, маніпуляція людськими генами. Цей список вже не назвеш, як раніше, трьома словами. А якими саме?

Відповідь:

Запитання №:67
У Франції останній день Масляної, наповнений веселощами і розвагами, називають ТАКИМ. Назвіть героя, чиє ім’я зустрічається у назві відомого твору поряд із ТАКИМ днем.

Відповідь:

Запитання №:68
Якщо вірити лідерові гурту «ТІК» Віктору Бронюку, цей модний музичний стиль з`явився наприкінці 2004 року в одній європейській столиці. А як, за цією ж версією, розшифровується його назва?

Відповідь:

Запитання №:69
Однією з численних проблем творців стала необхідність відтворити усі острови від Гебрід до Крита і від Канар до Готланда. Після довгих дебатів рішення було знайдене: залишили лише острови площею понад 2,5 тис. і архіпелаги площею понад 5 тис. кв. км. Дайте абсолютно точну відповідь: де всі ці об’єкти були зображені?

Відповідь:

Запитання №:70
Розповідають, що Васко да Гама наказав правителю індійської провінції видати йому паростки чорного перцю, щоб він міг забрати їх до Португалії. Правитель мудро відповів, що паростки португалець відвезе, а от ЇХ з собою не забере. ВОНИ традиційно вимірюються в міліметрах. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:71
На дещо фривольному малюнку, виконаному студентами-архітекторами, зображено кількох черепах, що одночасно кохаються одна з одною. У такий спосіб студенти інтерпретували незвичайний силует, який з 1973 року став відомий усьому світові. А в якому місті його можна побачити?

Відповідь:

Запитання №:72
Леонід Утьосов любив жартома казати: «ВІН - це дзвінок на другий поверх, щоб відкрився перший». Спочатку ми хотіли просити вас за хвилину здати картку з зображенням ЙОГО результату, але тоді деякі команди отримали б фору. Тому просто назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com