Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, I етап
(2009-05-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:37
Автор статті в журналі "Архітектура" порівнює ЇХ із космічними ракетами. У Севільї після війни 1248 року на одному з НИХ розмістили дзвони. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:38
Відомо, що наприкінці 70-х це слово неодноразово лунало у Львові та його околицях. У нещодавньому сіквелі воно звучить уперше лише на 25-й хвилині. А ось у мультфільмі за тим же сюжетом головний герой не вживав його щодо супротивників. І це цілком слушно, бо за словником Фасмера походження слова пов’язане із твариною. Якою саме?

Відповідь:

Запитання №:39
Відвідувач одного форуму зауважив, що роман «Двадцять років потому» СУТТЄВО відрізняється від «Трьох мушкетерів». Здогадавшись, чому саме він зробив такий висновок, напишіть слово, яке ми замінили словом СУТТЄВО.

Відповідь:

Запитання №:40
Юрій Андрухович в одному з армійських оповідань змальовує лютого сержанта, який на правах «діда» знущався з молодих солдат. Особливо сержанта дратувало те, що «салаги» чомусь не хотіли його за ці знущання полюбити. У цьому ж реченні оповідання є прикметник, утворений від назви міста. Назвіть це місто.

Відповідь:

Запитання №:41
В одному з фільмів про Штепселя і Тарапуньку є епізод, в якому комендант кіностудії сварить нічного сторожа: поки той спав у наметі Богдана Хмельницького, на студії вкрали коня. При цьому згадуються слова «ренесанс» і «резонанс». За хвилину дайте відповідь: а чий це був кінь?

Відповідь:

Запитання №:42
Увага, чорна скринька.
У 1844 році Якоб Крістіан Якобсен, відкриваючи свою справу, обрав місце на пагорбі на околиці Копенгагена. Не станемо питати, під якою назвою стала відомою фірма Якобсена, і як звали його сина. Скажіть, що в чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:43
Видатний кінорежисер анонімно придбав авторські права на роман американського письменника Роберта Блоха, а потім скупив усі його примірники. Чи був режисер в той момент несповна розуму? Зовсім ні, його дії базувалися на цілком логічному комерційному розрахунку. Назвіть прізвище режисера.

Відповідь:

Запитання №:44
Увага, у питанні є заміни.
На рекламному оголошенні у київському метрополітені міститься заклик: "Місяць КУРКИ – СКУРЮЙ кожний день!". Ми не питаємо вас, які літери замінено у питанні і якого птаха намальовано на оголошенні. Напишіть слово іншомовного походження, яке неодноразово зустрічається в тому самому оголошенні, і яке борці за чистоту мови пропонують замінити неологізмом з трьома літерами "Ж".

Відповідь:

Запитання №:45
Письменник Ернест Хорнунг відомий циклом публікацій про Рафлза та Банні – злодіїв з аристократичними манерами. Назвіть прізвище лікаря, чиїм зятем Хорнунг став у 1893 році.

Відповідь:

Запитання №:46
Омерта - це кодекс честі мафії, створений, в тому числі, для втаємничення справ мафіозі. В статті Вікіпедії, що присвячена омерті, є зображення кількох тварин. Яких саме?

Відповідь:

Запитання №:47
У героя письменника Чака Паланіка після укусу павука сильно розпухають пальці. Автор порівнює руку персонажа із спортивним атрибутом. «Спеціальність» спортсмена, який грає за допомогою цього атрибута, можна побачити в оригінальній назві твору 1951 року. Назвіть автора цього твору.

Відповідь:

Запитання №:48
Героїня серіалу, дія якого відбувається в 50-ті роки, охоплена пристрастю до вродливого хлопця, який приїхав до міста, порівнює його з ПЕРШИМ, а чоловіка, який їй набрид, – із ДРУГИМ. Напишіть прикметники, що входять в назви ПЕРШОГО і ДРУГОГО.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com