Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, I етап
(2009-05-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Не так давно з'явився кумедний кухонний гаджет. Він зроблений із пластика з термостатом усередині. Пристрій може грати три різні мелодії у відповідності до трьох ступенів готовності. Чого саме?

Відповідь:

Запитання №:2
Перед вами - фото українського шахіста Степана ПОпеля. У своїх спогадах знайомий Попеля писав, що той зовні був схожий на відому людину. І коли хтось жартома називав його прізвищем цієї людини, Попель у відповідь, не заперечуючи схожості, подвоював першу частину прізвища. Назвіть це переінакшене прізвище.

Відповідь:

Запитання №:3
Джей Апт розповідав: "Незважаючи на те, що ми бачили такі невеликі об'єкти, як злітні смуги аеропортів, ЇЇ не було видно, оскільки ВОНА має колір навколишньої місцевості". Ми не будемо питати вас, хто такий цей Джей Апт. Назвіть ЇЇ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:4
У 2007 році монетний двір однієї країни викарбував серію пам'ятних медалей у кількості 1283 екземплярів, присвячених ЕДІСОНУ. У 60-70-х роках минулого століття письменникові ЖОржі АмАду дали прізвисько "Літературний ЕДІСОН", як символ народного визнання і високої майстерності. Назвіть того, кого ми замінили в питанні на ЕДІСОНА.

Відповідь:

Запитання №:5
[Ведучому: трохи виділити голосом слово «республіка»]
В XVIII столітті політична ситуація в цій «республіці» була доволі складною. З цього поспішили скористатися її сусіди. В 1732 році вони створили «Союз трьох чорних ІКСІВ», основною метою якого було не допустити посилення «республіки». Назва союзу символічна: адже у «республіки» були власні ІКСИ, тільки білі. Назвіть ІКСІВ.

Відповідь:

Запитання №:6
Увага, у питанні є заміни!
За словами Памели Треверс, один з її персонажів був настільки худим, що в нього не було ЕКВАТОРА, а були тільки два ПОЛЮСИ. Назвіть в правильному порядку слова, які ми замінили слова ЕКВАТОР і ПОЛЮС.

Відповідь:

Запитання №:7
Роздатка:
На малюнку, який ви отримали, король марно намагається відкоркувати пляшку вина. А його дружина вголос сумнівається, що король в минулому виявився здатним на відомий всьому світові вчинок. Назвіть ім'я короля.

Відповідь:

Запитання №:8
Вирішальний гол в матчі збірних Росії та Уельсу за вихід до фінальної частини Чемпіонату Європи 2004 року забив головою захисник збірної Росії Вадим Євсеєв. Стаття про цей матч вийшла під заголовком ”Євсеєв пробив головою…” Закінчить назву статті трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:9
Існує легенда, що це сталося якраз у той момент, коли в кінозалі демонстрували німий фільм «The Poseidon Adventure» [зе пОсейдан едвЕнча]. Трохи згодом глядачі цього фільму намагалися зробити те саме, що і його персонажі. А в якому році глядачам довелося це робити?

Відповідь:

Запитання №:10
Якось аргонавти повернулись на півострів, де незадовго перед тим гостювали. Мешканцям півострову здалося, що це – напад морських розбійників, і розпочався бій. Назвіть грецьку богиню, з появою якої битва припинилася.

Відповідь:

Запитання №:11
У п'єсі Григорія Горіна «Той самий Мюнхгаузен» один з персонажів змальовує страждання баронеси внаслідок витівок чоловіка: «І все ж-таки моя … <два слова пропущені> намагалася закривати на це очі» [кінець цитати]. Пропущені слова виглядають парадоксально, оскільки їх вимовляє адвокат. Назвіть ці однокореневі слова.

Відповідь:

Запитання №:12
У Давньому Римі гладіаторів розрізняли за типом озброєння. Скажімо, ретіарії були озброєні лише тризубцем і сіткою, якою вони намагалися заплутати супротивників – мірмілонів, які виступали в повному важкому озброєнні. Ми не питаємо вас, що означали назви «ретіарій» чи «мірмілон». В назві якого твору згадуються і той, і другий?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com