Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, III етап
(2009-12-05)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:37
Прослухайте, будь-ласка, вірш Володимира Самійленка:

У мене є одно кохання,
Котре не зраджу я вовік;
Росло воно не день, не рік,
А ізо мною виростало
І квіткою рясною стало...
Не одцвіте моє кохання,
А буде в серці до сконання.

Шановні знавці, назвіть об’єкт кохання поета.

Відповідь:

Запитання №:38
Дослідник Роберт Розенблюм припустив, що на створення цього твору мистецтва автора могла надихнути побачена їм на паризькій Всесвітній виставці 1889 року Перуанська мумія. Цікаво, що в той час, коли ВІН створював цей свій твір, ЙОГО сестру, яка страждала маніакально-депресивним психозом, помістили в психіатричну лікарню. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:39
Герой Харукі Муракамі, який йшов дуже довгими коридорами, зауважує, що пройдений шлях був довжиною в декілька покладених набік ІКСІВ. До нинішнього року за певним показником лідирував по світу той ІКС, назва якого містить в собі паліндром. Що ми замінили в питанні на ІКС?

Відповідь:

Запитання №:40
[перед оголошенням відповіді включити аудіо-фрагмент]
Один з перших бойових варіантів ЇЇ з'явився в 1776 році завдяки американському винахіднику Девіду Бушнелу, який назвав своє дітище "Черепахою". Назвіть двома словами ту ЇЇ, що з'явилася в 1966 році по інший бік Атлантики.

Відповідь:

Запитання №:41
Перед вами – "бланманжЕ", один з традиційних десертів французької кухні. Персонажеві Роберта Вальзера бланманже нагадувало ЇХ. А от кореспондент журналу "Всемирный следопыт" порівняла з НИМИ булочки, посипані цукровою пудрою. Назвіть художника, який зобразив ЇХ більше століття тому на честь ювілейної дати.

Відповідь:

Запитання №:42
Валентин Груден назвав ЦЕ еміграцією в деградацію. А, на думку Столипіна, ЦЕ було однією з головних причин, через які російським селянам-переселенцям не слід було давати грошові кредити, обмежуючись речовою допомогою. Назвіть ЦЕ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:43
[Ведучому: лапки в ряді слів питання при читанні ігнорувати, а ім'я та прізвище прочитати досить швидко, але не так, щоб команди відразу здогадалися, що це зроблено спеціально]
Двадцять років тому шведка Ейя-Ріітта Берлінер-Мауер заявила, що її "чоловіка" повністю скалічили. За словами ведучого однієї телепередачі, після "смерті" цього "чоловіка" тріщини пішли по всій Європі. Назвіть цього "чоловіка" двома словами.

Відповідь:

Запитання №:44
Цікаво, але в той самий день, коли київське "Динамо" останнього разу зустрічалося з цим іспанським футбольним клубом у рамках кубку УЄФА, в Україні було прийнято закон, що передбачає захист деяких представників фауни. Назвіть цих представників фауни.

Відповідь:

Запитання №:45
Говорячи про заголовного персонажа опери XIX століття, ведучий передачі "Партитури не горять" згадує "кота, що шкребе крісло". Свого часу в СРСР випускалися гідрокостюми, які називалися на честь цього персонажа. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:46
Прослухайте фрагмент опису античних часів: "Червоний ІКС коштує дорожче, особливо якщо він прозорий. Кращий ІКС сяє як вогонь, але не горить. Інші види цінуються за чистоту їх кольору". Кінець цитати. ІКС – це найбільше підприємство Півдня України, що працює з 1973 року. Назвіть одним словом основну продукцію цього підприємства.

Відповідь:

Запитання №:47
У 1747 році натураліст Жорж-Луї Бюфон замовив механіку Пасману пристрій, що складався з 168 однотипних предметів. Ефективність дії цього пристрою француз вирішив використати на відстані 50 метрів. Назвіть людину, чий, так би мовити, біографічний епізод спробував відтворити Бюфон.

Відповідь:

Запитання №:48
Герой сучасного роману каже, що в любовних справах не варто пропонувати порад, найкраще – вчасно запропонувати ЙОГО. ВІН фігурував й у відомій історії XVII століття. Назвіть ЙОГО одним словом.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com