Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, III етап
(2009-12-05)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:25
У Харкові є спорт-кафе, назва якого збігається з назвою радянського кінофільму 1962 року, що розповідає про події двадцятирічної давності. Напишіть цю назву, що складається з двох слів, які починаються на одну й ту ж літеру.

Відповідь:

Запитання №:26
В Інтернет-магазині "Wackyplanet" [вЕкі плЕнет] продаються досить нестандартні сувеніри. Так, у цьому магазині можна придбати незвичайну філіжанку з зображенням мапи світу, що починає змінюватися, якщо до філіжанки налити гарячої води. Назвіть двома словами процес, до якого, мабуть, хотіли привернути увагу дизайнери цього сувеніру.

Відповідь:

Запитання №:27
----------
krizovka
----------
Перед вами назва ЦЬОГО словацькою мовою. Один з персонажів сучасного мультсеріалу називає ЦЕ "готелем алфавіту". Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:28
Увага, в питанні є заміна! Перекладач Григорій Кочур якось написав про свою роботу над одним з творів американської літератури XIX сторіччя: "Він мені видається все ж таки надміру математичним, розміреним та розміченим, похмура атмосфера – вміло зорганізованою". Через ці слова зроблений Кочуром переклад філолог Марина Новикова охарактеризувала так: "Демонічний ПЕГАС залетів не до того перекладача". Яке слово ми замінили словом "ПЕГАС"?

Відповідь:

Запитання №:29
За словами автора книги "Дивовижна фізика", завдяки своєму статусу ця людина могла собі дозволити використовувати й дві вісімки, хоча цілком могло вистачити й однієї, якби ВІН використав, наприклад, прикріплений до стіни гак. Назвіть місто, в якому ВІН народився.

Відповідь:

Запитання №:30
Свого часу Ейнштейн нерідко зустрічався з представниками японського театру Кабукі, цікавлячись грою його акторів. Які дві букви ми пропустили в попередньому реченні?

Відповідь:

Запитання №:31
Назва цього топоніма походить від провансальського слова зі значенням "місто". Цікаво, що в цьому населеному пункті знаходиться найстаріший кінотеатр світу, хоча більшості з нас відома зовсім інша його архітектурна споруда. Назвіть цю споруду словом англійського походження.

Відповідь:

Запитання №:32
У постмодерністському оповіданні "Казка про бочку" один герой відволікає іншого від бесіди з сліпучою білявкою. Прослухайте діалог з цього оповідання: "Я хотів попросити у вас поради. Я намагаюся знайти себе... – Може тобі ІКС дати, щоб шукати було легше?". А якими були ІКСИ в назві одного російського телесеріалу?

Відповідь:

Запитання №:33
В своїй книзі Бьорд Ківі наводить паралелі між двома відомими людьми. Так, про ПЕРШОГО говориться, що він "маленького зросту одинак, що нехтує всім іншим людством". В зіставленому автором книги факті про ДРУГОГО згадується термін, що заключає у собі ім'я ПЕРШОГО. Назвіть й ПЕРШОГО, й ДРУГОГО в правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:34
Перед вами – сенпОлія, вона ж узамбАрська фіалка. Одному Інтернет-користувачеві ця квітка нагадала те, що Артемій Лебедєв, у свою чергу, порівняв із грибами, коли розповідав про панораму сучасного мегаполісу. Назвіть те, про що йде мова двома словами, що починаються на одну і ту ж літеру.

Відповідь:

Запитання №:35
Опинившись після взяття Бастилії у в'язниці, ВОНА була засуджена до страти. Та хоча ЇЇ доволі швидко звільнили, з НЕЮ встигли зробити те, що в майбутньому доводилося робити і ЇЙ самій. Назвіть ЇЇ прізвище.

Відповідь:

Запитання №:36
Згідно з одним афоризмом, ВОНИ – це галузь будівельної індустрії, що монополізована владою. Назвіть ЇХ двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com