Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, III етап
(2009-12-05)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:1
Увага, чорна скриня!
У комедії іспанця КальдерОна слуга робить деякий трюк на відполірованій поверхні столу. У більш відомій історії, датованій XV сторіччям, подібний трюк робить інша людина. У чорній скрині знаходиться те, з чим було здійснено цей трюк в обох випадках. Що в чорній скриньці?

Відповідь:

Запитання №:2
Описуючи одного зі своїх персонажів, Михайло Булгаков порівнює ЦЕ із кришталевим метеликом. Персонаж іншого твору тих часів, колишній співробітник однієї державної установи, вважав це негігієнічним, вирішивши від ЦЬОГО позбутися. Назвіть ЦЕ словом французького походження.

Відповідь:

Запитання №:3
За повідомленнями іспанської влади Перу 70-х рр.. XVI століття, королівська скарбниця була позбавлена тоді ста тонн золота. Проте насправді це число було у кілька разів меншим, але чиновники, вчасно скориставшись слушною нагодою, вказали саме згадану кількість. Назвіть того, хто їм тоді ненавмисно допоміг.

Відповідь:

Запитання №:4
Французький вчений Каміль ФламмаріОн свідчив, як одного разу ВОНА повністю збрила бороду доктору Готьє КлобрІ. ВОНА – це назва закладу, відомого завдяки дитячому твору радянського письменника. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:5
[перед оголошенням відповіді включити аудіо-фрагмент]
У фільмі "V – значить Vendetta" [ві – значить вендета] літера "V" [ ві] зустрічається інколи у найнесподіваніших моментах. Так, наприклад, в одному з творів, що звучить у фільмі, її можна відшукати буквально ж у перших нотах. Назвіть автора цього твору.

Відповідь:

Запитання №:6
Перші екземпляри ЇХ могли мати сталевий захист для пальців. Одна із статей "Вікіпедії" розповідає, що в 1999 році ВОНИ були знайдені серед останків розстріляних в'язнів Сирецького концтабору в Києві. Не будемо просити вас називати ЇХ. Скажіть, які два іменника згадуються в назві цієї статті?

Відповідь:

Запитання №:7
Питання задає зовсім не пророк. Перед вами фрагмент реклами одного медичного закладу, що пропонує, зокрема, послугу, з якою пов'язана дана реклама. Назвіть уродженця Лондона, чиє прізвище згадується в цій рекламі.

Відповідь:

Запитання №:8
Відомо, що ідеї хіміка Джона Дальтона були використані іншими науковцями. Зокрема, він придумав символи для позначення хімічних елементів: водень він позначав колом із крапкою, кисень – зафарбованим колом, вуглець – не зафарбованим. Символ, яким він позначав деякий метал, можна поставити й біля кожного питання цього пакету. Відтворіть, будь-ласка, цей символ.

Відповідь:

Запитання №:9
Розказують, що ІКС з’явився завдяки маленькому синові одного мешканця Бергена, котрий якось граючись розмалював синім олівцем ІГРЕК. Назвіть ІКС та ІГРЕК у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:10
В одному зі своїх інтерв'ю ВОНА розповідала: "...Я їх усіх вважала старими, при тому, що ПЕРШОМУ було сорок, ТРЕТЬОМУ – ще менше, та тільки ДРУГОМУ – п’ятдесят із хвостиком. Коли мене везли в автівці, вони хапали мене за коліна по повній програмі, користуючись тим, що руки були зв'язані". Здогадавшись, хто такі ПЕРШИЙ, ДРУГИЙ і ТРЕТІЙ, назвіть ЇЇ прізвище.

Відповідь:

Запитання №:11
Перед вами герб Радомишля (нині Житомирщина) зразка 1796 року. Згідно з припущенням краєзнавця Похилевича, одна дуже відома історична подія начебто мала місце саме на Житомирщині, а не у тому населеному пункті, про який нам розказували ще за шкільні часи на уроках історії. Назвіть цей населений пункт.

Відповідь:

Запитання №:12
Спростовуючи легенду, вчені стверджують, що під час льодовикового періоду цей географічний об'єкт був сполучений із материком. Із потеплінням льоди танули, й коли цей об'єкт став придатний для ЇХНЬОГО життя, то ЇМ до нього було вже просто не дістатися. Не треба називати ЇХ. Назвіть ім'я, яке згадується в цій легенді.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com