Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, VI етап
(2001-05-05)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Журнал "ПіК". Вершина ненормативної мудрості. Колишній Голова Верховної Ради України Олександр Ткаченко: "Я думаю, що принцип підбору, розстановки кадрів потрібно змінити абсолютно на…". Тож на скільки градусів хоче змінити "принцип підбору" Ткаченко?

Відповідь:

Запитання №:2
Прем'єр-міністр Великобританії Черчілль якось подарував королю Ібн-Сауду на пам'ять розкішний "роллс-ройс", що, однак, не зробило на короля відповідного враження. А президент США Рузвельт, знаючи, що на Сході прийнято дарувати товаришеві найдорожчу для себе річ, при зустрічі з Ібн-Саудом подарував йому інший, до речі, екологічно чистий, засіб пересування, який король беріг до самої смерті. Що ж подарував Рузвельт королю?

Відповідь:

Запитання №:3
За словами журналістів, якщо ваш зріст перевищує 190 см, в аеропорту Бангкока вам постійно здається, що, дивлячись на вас, навколо всі промовляють пошепки: "Куінбус флестрін!". Так називали відомого нам із дитинства мандрівника, а перекладається це двома словами. Як саме?

Відповідь:

Запитання №:4
На початку лютого 1945 року німецькі розвідувальні служби зробили запит у свого сімферопольського резидента щодо інформації про погоду. Працівники, які контролювали цю резидентуру, декілька днів передавали повідомлення про хмарність, сніг і вітри. Письменник Вадим Телицин вважає, що цим було зірвано план бомбардування селища, яке знаходилося на відстані трьох кілометрів... Від якого міста?

Відповідь:

Запитання №:5
"Його музика буде хвилювати моє серце, навіть якщо я прослухаю її тисячу разів. Він зміг практично оживити тих людей, що загинули багато років тому" - так один відомий "оскароносій" відгукнувся про музику композитора Джеймса Хорнера. Назвіть прізвище цього "оскароносія".

Відповідь:

Запитання №:6
В українському журналі "Однокласник" було опубліковано словник безсмертного шкільного фольклору, зібраного з усієї СНД. З якою породою собак, відповідно до цього словника, асоціюється в школярів столиці Росії гардеробниця?

Відповідь:

Запитання №:7
На думку Іллі Пригожина, ця людина "в очах Англії XVIII століття була "новим Мойсеєм", якій бог явив свої закони, написані на скрижалях". Ці закони використовували в той час навіть ті, хто займався політикою або вивчав етику. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:8
Взимку 1674-1675 років кримський хан із своїм 40-тисячним військом та 15 тисячами яничар вирішив напасти на Січ і зруйнувати її дощенту. Винищивши варту та знайшовши відчинену хвіртку, яничари зайшли в Січ. Але козаки вчасно похопилися і повбивали майже всіх яничар. А допомогла козакам вчасно зреагувати на цей напад думка про одне місце, якого в куренях тоді не було. Як ми зараз називаємо це місце?

Відповідь:

Запитання №:9
У 1857 році ця людина воліла дочекатися Вашингтона з новим праведним законом. Це бажання увійшло до тексту твору… Під якою назвою?

Відповідь:

Запитання №:10
Трохи сумної статистики: 1979 р., Австралія - кілька кроликів, 1991 р. - Анди, одна чилійська корова. На щастя, цієї весни потерпілих не було ані серед тварин, ані серед людей. Від чого ж постраждали згадані вище тварини?

Відповідь:

Запитання №:11
Парагвайський закон дозволяє дуелі, якщо супротивники зареєстровані. Як хто?

Відповідь:

Запитання №:12
Про сера Генрі та Берімора складено чимало анекдотів. Ось один з них. Почувши за вікном цвірінькання, сер Генрі питає: "Хто це там цвірінчить, Беріморе?". Відтворіть дуже логічну відповідь Берімора.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com