Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Другий ІТ-кубок з гри «Що?Де?Коли?»
(2009-09-13)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:0
На наступний день після повідомлення про договір з Apple на сайті компанії МТС замість звичного логотипу з'явилося ТАКЕ ВОНО. Напишіть два слова, які ми замінили на ТАКЕ ВОНО.

Відповідь:

Запитання №:1
У одній із серій телесеріалу «Еврика» розповідається про систему, що з’єднує мізки різних людей, використовуючи їх для власних обчислень. Напишіть двома словами назву цієї системи.

Відповідь:

Запитання №:2
Командам роздається текст:
------
Знайшов наступні короткі відомості:
«СЕПУЛЬКИ — важливий елемент цивілізації ардритів (див.) з планети Ентеропія (див.). Див. СЕПУЛЬКАРІЇ».
Я послідував цій пораді і прочитав:
«СЕПУЛЬКАРІЇ — пристрої для сепуляції (див.)».
Я пошукав «Сепуляція»; там значилось:
«СЕПУЛЯЦІЯ — заняття ардритів (див.) з планети Ентеропія (див.). Див. СЕПУЛЬКИ».
-------
Перед вами фрагмент із «Щоденників Йона Тихого». У статті російської Вікіпедії, присвяченій Сепулькам, міститься посилання на статтю про деякий комп’ютерний термін. Напишіть перший рядок пісні, що згадується у статті про цей термін.

Відповідь:

Запитання №:3
На одному з сайтів пишуть, що для цього потрібно покласти верхню – на цифру «шість», нижню – на пробіл, а потім надрукувати «МАЕНОТИПР». Що таким чином вчать робити?

Відповідь:

Запитання №:4
В сценарії “Міфи та легенди” комп’ютерної гри “Герої магії і меча III” у певному місці карти з капіталу героя знімається одна монета. Це місце без конкретизації можна назвати так само, як називається пісня відомого львівського гурту. Про яку пісню йде мова?

Відповідь:

Запитання №:5
Перше повідомлення персонального сайту автора запитання містило таке речення: «Тут я буду (слово пропущене). У КОМП’ЮТЕРНОМУ, а не РЕЛІГІЙНОМУ значенні цього слова». Напишіть пропущене слово у цій цитаті.

Відповідь:

Запитання №:6
Фредерік Брукс у своїй книзі про розробку складних програмних систем ілюструє більшість проблем древніми сюжетами. Вавилонську вежу він називає першим проектом, який провалився через поганий обмін інформацією. А деяку споруду він називає найбільшим у світі недокументованим комп'ютером. Яка легендарна особа, за однією з версій, забезпечила транспортування «комплектуючих» для цього «комп'ютера»?

Відповідь:

Запитання №:7
Автор запитання проілюстрував декілька членів добре відомого вам ряду. Відтворіть той з них, що знаходиться між першим та другим зображенням.

Відповідь:

Запитання №:8
Один працівник ІТ-галузі зрозумів, що йому пора у відпустку, коли помітив, що у ПЕРШОГО усмішка до вух, а ДРУГИЙ чимось дуже засмучений. Відтворіть мінімальною кількістю символів обидва надписи, які він побачив.

Відповідь:

Запитання №:9
Ця стрічка стала дуже популярною, опинилась в 50 кращих фільмів усіх часів. Звісно, відразу з’явились шпалери на робочий стіл комп’ютера із зображенням головного героя. Автор запитання влучно обізвав ці шпалери, додавши одну літеру до їхньої звичної назви. Відтворіть змінену назву.

Відповідь:

Запитання №:10
У зв’язку із світовою кризою дотепні дизайнери переробили назву відомої компанії. У назві компанії вони замінили дві букви так, що утворилося нове, актуальне слово, що є зарезервованим у деяких мовах програмування. Запишіть це слово англійською.

Відповідь:

Запитання №:11
Командам роздається фрагмент діалогу:
------
x : А ти у БК не граєш?
y : У що?
x : бійцівський клуб… це така браузерна гра.
------
Перед вами фрагмент діалогу із чату. Після останньої репліки адміністратор видалив співрозмовника ІКС. А за порушення якого відомого правила?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com