Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ІІІ етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2009/2010
(2010-03-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Першим мулатом у бразильському футбольному клубі «Флуміненсе» став Карлос Альберто. Соромлячись свого кольору шкіри, Альберто перед першою появою на полі вирішив сильно напудритись. Через це в ході матчу він став схожим на АЛЬФУ. На багатьох вулицях можна побачити те, що називають «АЛЬФА». Яке слово ми замінили на «АЛЬФА»?

Відповідь:

Запитання №:2
Джо-Джим, герой одного з творів Хайнлайна, був ватажком мутантів на космічному кораблі. Вочевидь, він краще за інших керував їх боротьбою проти людей. І це не дивно, адже до Джо-Джима дуже підходить відома приказка. Напишіть цю приказку.

Відповідь:

Запитання №:3
У шведів надзвичайно популярна страва сюрстрЕмінг – консервований заброджений оселедець. Проте автор однієї кулінарної книги глузливо писав, що на бенкеті цей делікатес подадуть лише у разі, якщо господар забажає їсти наодинці або закличе гостей без ІКСА. Які дві літери ми замінили у попередньому реченні?

Відповідь:

Запитання №:4
В середині XX століття Констанс Уайт випустила книгу “Це більше, ніж легенда”. На березі чого вона прожила багато років?

Відповідь:

Запитання №:5
В основі їхніх назв лежать індіанські слова, англійська, іспанська та французька мови. Проте назва найбільшого з них прийшла з мови ескімосів. Напишіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:6
[Роздатковий матеріал – текст]
[Ведучому: текст на роздатці не зачитувати]
------------
Pain, sir?
------------
Назвіть лікарський засіб, який рекламувався таким чином.

Відповідь:

Запитання №:7
У відомого голландця, що народився в 1632 році, з дитинства було хобі: розглядати все і вся – це й спонукало його до створення певного пристрою. Існує легенда, що спостерігаючи за результатами його досліджень, британський письменник задумав написання книги. Назвіть її головного героя.

Відповідь:

Запитання №:8
Першою жінкою-пілотом стала француженка Еліз де Ларош, яка у жовтні 1909 р. здійснила свій дебютний політ на аероплані. Проте ліцензію їй видали кількома місяцями пізніше. Назвіть символічну дату, коли це сталося.

Відповідь:

Запитання №:9
[Ведучому: НЕ оголошувати про лапки у слові «Повелитель»]
Мабуть, найкращим подарунком на 8 березня для Кетрін Бігелоу став той, який приніс її «Повелитель». А що це за подарунок?

Відповідь:

Запитання №:10
За однією з версій, назва ЦЬОГО означає «гірка вода». Проте ми звикли до того, що ЦЕ – солодке. В одному з описів процесу приготування ЦЬОГО згадується маленький представник фауни. Назвіть ЦЕ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:11
У зібранні казок Афанасьєва з НЕЮ вдалося впоратися лише з приходом п’ятої ноги.
Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:12
По закінченні церемонії видатний француз сказав дружині, яка походила з давнього польського роду: «Ура! Я зробив те, чого не зміг Бонапарт. У твоїй особі я підкорив Росію». В якому українському місті були сказані ці слова?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com