Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ІІІ етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2009/2010
(2010-03-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У казці Олександра Олеся «Микита Кожум’яка» простежується зв’язок із тогочасним зростанням національної самосвідомості. Є у казці такі рядки:
<З ТРЬОХ СЛІВ ПРОПУСК> правда в світі,
Вогник віри не погас.

Назвіть інший відомий твір, який починається з того ж ПРОПУСКУ З ТРЬОХ СЛІВ.

Відповідь:

Запитання №:2
Автори гри «Життя – це пошук» пропонують вгадати персонажів по запитах, які вони могли б зробити у пошуковій системі Google. Якому персонажу приписують запити: «влаштуватись моряком», «їстівні рослини», «викрійки хутряної одежі», «новини за 28 років».

Відповідь:

Запитання №:3
У російському фільмі «Руд і Сем» двоє чоловіків, що мешкали у будинку престарілих, випадково заволоділи валізою з п’ятьма мільйонами євро. Вони вирішили закопати гроші на грядці. Під час цього заняття їх побачила жінка і запитала, що вони саджають. Відтворіть відповідь героя одним словом.

Відповідь:

Запитання №:4
Підприємець з таким прізвищем був власником однієї з найбільших приватних колекцій у Російській імперії. Вона налічувала близько мільйона експонатів і включала як цінні речі, так і різний непотріб. За легендою, коли Пушкіну це прізвище трапилось на одній з вивісок, він підказав його ... Кому?

Відповідь:

Запитання №:5
ПЕРША була майже знищена в результаті нещасного випадку, а ДРУГА розстріляна з рушниці. ПЕРША і ДРУГА відрізнялися лише кольором. В обох випадках «нищівник» один і той самий. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:6
Після прийняття християнства вікінгам вже не пасувало здійснювати свої розбійницькі напади. Проте норвезький король Сігурд І не розгубився і в 1107 році організував ЙОГО. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага, в запитанні є заміна.
Дитинство знаменитого архітектора Антоніо Гауді пройшло біля моря. Враження про свої перші архітектурні роботи він проніс через усе життя. Певно, тому його будівлі нагадують МИЛЬНІ БУЛЬБАШКИ. Які слова ми замінили на «МИЛЬНІ БУЛЬБАШКИ»?

Відповідь:

Запитання №:8
На сайті football.ua [футбол юей] після церемонії жеребкування відбору до Чемпіонату Європи 2012 з’явилося фото, на якому Андрій Шевченко тримає папірець з назвою країни. Під фото був жартівливий підпис – мовляв, Шевченко натякає дружині, що хоче на вечерю деяку пташку. Яка країна була вказана на папірці?

Відповідь:

Запитання №:9
Багато спортсменів та акторів пишуть книжки про фітнес і культуризм. Одна голлівудська зірка написала книгу, яка покликана допомогти вам зміцнити своє тіло. Її назва складається з двох слів, що мають однакові перші чотири літери, причому друге слово є прізвищем автора. Відтворіть назву цієї книги.

Відповідь:

Запитання №:10
Автор запитання неодноразово бачив дорожні знаки сервісу, на яких буквами зазначено певне число. Напишіть це число.

Відповідь:

Запитання №:11
Паризький “Ріц” – це перший готель у світі, кожний номер якого був обладнаний НЕЮ. ВОНА втілює стан розслабленості та спокою. Натомість, для відомого діяча античності ВОНА стала стимулятором неабиякої активності. Назвіть цього діяча.

Відповідь:

Запитання №:12
Під час однієї подорожі французькому натуралісту Давіду місцеві мисливці подарували чорно-білу шкуру раніше невідомого в Європі звіра, якого вони називали бей-шуанг. А з 2008 року ми знаємо, що цей звір володіє певним мистецтвом. Дайте точну відповідь – яким саме мистецтвом?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com