Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

ІI етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2009/2010
(2010-02-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
У кваліфікаційному раунді снукерного турніру в Китаї одночасно програли фаворити Джиммі Уайт і Майкл Уайт. Стаття про це на сайті eurosport.ru [євроспорт ру] називалася «СУМНИЙ день для ВЕСЕЛИХ». Які прикметники ми замінили словами СУМНИЙ та ВЕСЕЛИЙ?

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, в запитанні слово ЛАЙКА є заміною.
«Лайка святої апостольської канцелярії» визначала суму за відпущення гріха в залежності від його тяжкості. Наприклад, за вбивство священиків сплачувалися 137 ліврів 6 су за першого і половину ціни за кожного наступного. Яке слово ми замінили словом ЛАЙКА?

Відповідь:

Запитання №:3
Дизайнер Максим Ступенко запропонував свій варіант відомого пристрою. В його варіанті використовуються позначки, характерні для програвачів – Play [плей], Pause [пауза], Stop [стоп]. Назвіть цей пристрій одним словом.

Відповідь:

Запитання №:4
[Роздатковий матеріал – зображення]
Перед вами три пов’язані між собою карикатури. Кожна з них має підпис з одного слова. Відтворіть ці підписи у правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:5
Якось у магазині автор запитання побачив упаковку чаю, на якій великим шрифтом було написано певне слово. З напису можна зробити висновок, що чай є підробленим. Відтворіть згадане слово.

Відповідь:

Запитання №:6
Питання задає Юлія Тимошенко.
Прослухайте цитату з книги «Кемпо – традиція військових мистецтв»: «У даосів священними тваринами вважалися зелений дракон і рожева пантера, але магічні властивості приписувалися і багатьом іншим». Які два слова ми замінили словами «рожева пантера»?

Відповідь:

Запитання №:7
На фасаді однієї з приватних клінік Львова автор запитання побачив напис: «Стоматологія. Психотерапія» і пожартував, що тут РОБЛЯТЬ ЦЕ. РОБИТИ ЦЕ – сталий вислів з двох слів. Напишіть його.

Відповідь:

Запитання №:8
На заставці однієї з регулярних програм європейського телеканалу зображений ескіз компаса, з якого утворюється слово ... Яке слово?

Відповідь:

Запитання №:9
На початку XXI ст. у світі відбувся ряд масових протестів: в 2003 р. – «Революція троянд» у Грузії, в 2005 р. – «Революція тюльпанів» у Киргизії. А як називалася революція в Мексиці 2006 року?

Відповідь:

Запитання №:10
В бібліотеці Британського Музею проходила виставка під назвою «Міфічна подорож», де відвідувачам пропонували ознайомитися з легендарними переказами. Розпочинали експозицію «Подорожі Синдбада», «Рамаяна», «Одіссея». Далі на Захід – перекази кельтів, романо-британський «Пошук Святого Грааля», ще далі – плавання ірландських героїв. Лише передостанній стенд не містив ані напівзотлілих манускриптів, ані давніх гобеленів. Там була книга в чудовому стані. Напишіть її назву з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:11
[Ведучому: прочитати діалог інтонаційно, виділивши паузами початок реплік]
Прослухайте діалог між стюардесою та Мухамедом Алі:
- Пане Алі, пристебніть, будь ласка, ремінь.
- Супермену ремені не потрібні!
- Супермену і ВОНИ не потрібні.
Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:12
Ця стрічка 2008 року стала дуже популярною, опинившись серед 50-ти найкращих фільмів усіх часів. Звісно, відразу з’явилися шпалери на робочий стіл комп’ютера із зображенням головного героя. Автор запитання прозвав ці шпалери, додавши одну літеру до їхньої звичної назви. А ви назвіть головного героя.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com