Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2009/2010
(2010-01-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Чемпіон світу з шахів Роберт Фішер вважав, що ВІН – єдиний суперник, який не знаходить виправдань, коли поступається. Згідно з афоризмом, ЙОМУ не властиво звалювати свої помилки на іншого. Назвіть ЙОГО одним словом.

Відповідь:

Запитання №:2
Квітка пуансетія яскраво розцвітає наприкінці року, а її прИквіток має характерну багатокутну форму. Яке місто фігурує в поетичній назві цієї квітки?

Відповідь:

Запитання №:3
У телесеріалі «Декстер» головний герой – серійний вбивця. Після того, як за ним почали цілодобово спостерігати, він називає себе ПЕРШИМ без ДРУГОГО. Історія про ПЕРШОГО та ДРУГОГО побачила світ у 1886 році. Назвіть ПЕРШОГО та ДРУГОГО.

Відповідь:

Запитання №:4
Мешканець Саудівської Аравії створив юридичний прецедент, відправивши дружині три СМС з однаковим текстом. Після цього він зателефонував двом своїм родичам для того, аби підтвердити цей факт. Кінцеве рішення було закріплене судом, який вислухав свідчення і визнав, що ЦЕ відбулось. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:5
Віктор Чижиков створив серію карикатур "Великі за партами". У ній автор зобразив, як би вчилися видатні люди в школі. На одному з малюнків учень звертає увагу вчителя, що дівчинка поруч весь час крутиться. Назвіть цього учня.

Відповідь:

Запитання №:6
Промислове виробництво ЦЬОГО почалося в середині XIX ст. У 1991 році ЦЕ використовували для маскування танків під час операції "Буря в пустелі". На ЦЬОМУ навіть друкують книги, які, зазвичай, читають наодинці. Назвіть ЦЕ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:7
Після однієї дуже жорстокої битви біла форма австрійського герцога Леопольда V була вся заляпана кров’ю. За легендою, коли герцог зняв з себе пояс, з’явився ІКС. Назвіть ІКС якомога точніше.

Відповідь:

Запитання №:8
Слово “hana” японською мовою означає “квіти”, а слово “bi” – “вогонь”. Перекладіть з японської “hana-bi”, якщо це є атрибутом свят.

Відповідь:

Запитання №:9
Найбільший район України – Іванківський – знаходиться на півночі нашої держави. Першість за площею він здобув завдяки тому, що в 90-х роках був ліквідований сусідній район, територія якого відійшла до Іванківського. Назвіть колишній райцентр ліквідованого району.

Відповідь:

Запитання №:10
Цитата з підручника англійської мови, тема “Чим відоме певне місто?”: “Це – центр штату Іллінойс, місто, де Абрахам Лінкольн почав займатися юридичною практикою та політикою”. Натомість, сучасна молодь відповіла б на це запитання по-іншому, адже тепер назва міста асоціюється з цілою сім’єю. Про яке місто йде мова?

Відповідь:

Запитання №:11
Одного дня логотип пошукового сайту Google виглядав як набір двох розділових знаків. Чий день народження відзначили таким чином?

Відповідь:

Запитання №:12
Нещодавно у Фінляндії поліція розслідувала крадіжку авто. Як виявилось, крадій через деякий час залишив машину і зник у невідомому напрямку. Однак у салоні авто поліцейські виявили, так би мовити, свідка злочину, якого крадій не помітив і який допоміг встановити особу злочинця за аналізом ДНК. Хто ж був цим «свідком»?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com