Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

І етап Відкритої шкільної ліги Львівщини 2009/2010
(2010-01-00)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Напередодні Міжнародного жіночого дня в Єкатеринбурзі волонтери безкоштовно навчали чоловіків робити ЦЕ. В умовах економічної кризи ЦЕ, мабуть, найдешевший спосіб зробити жінці подарунок. А ось Віктор Гюго вважав, що ЦЕ – все одно що поцілунок крізь вуаль. Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:2
Кручені сходи в середньовічних замках будувалися за годинниковою стрілкою. Одним з нечисленних винятків є фортеця графів Валленштайнів, де сходи закручуються в протилежному напрямку. Якою фізіологічною особливістю вирізнялися чоловіки роду Валленштайнів?

Відповідь:

Запитання №:3
В книзі Льюїса Керрола "Аліса у країні див" Аліса звертається до Миші, яка обіцяла розповісти свою історію. Миша відповідає, що розповідь її довга та сумна. Тоді Аліса подивилась уважно на Мишу і сказала, що ІКС справді довгий, але чому вона вважає його сумним? Назвіть ІКС.

Відповідь:

Запитання №:4
Нещодавно відому книжку переклали білоруською мовою. В білоруському перекладі фігурують такі персонажі, як Прасючок, Трус, Криштусь Родзька. Під яким ім’ям головний герой цієї книги відомий нам?

Відповідь:

Запитання №:5
Під час заворушень в Аргентині, які відбувались у 2001 році, натовп взяв в облогу будинок міністра економіки ДомІнго КавАльо. Міністру, однак, вдалося покинути помешкання. Для цього він одягнув маску. А чиє обличчя було зображене на масці?

Відповідь:

Запитання №:6
Вона народилась у серпні 1958 року, і з самого дитинства обрала собі незвичайну мрію – стати відомішою за Бога. Назвіть ім’я, під яким вона стала відомою.

Відповідь:

Запитання №:7
Один з британських університетів уперше в історії оголосив набір на новий курс. Цей курс передбачає дослідження впливу дуже невеликої групи людей на сучасну культуру і суспільство через їхню творчість та стиль одягу. В якому місті знаходиться згаданий університет?

Відповідь:

Запитання №:8
На рекламному білборді київської мережі “Домотехніка” автор запитання побачив зображення руки, яка тисне пальцем на клавішу калькулятора. Малюнок був виразно перекреслений – в цьому й полягав зміст реклами. Відтворіть напис на згаданій клавіші.

Відповідь:

Запитання №:9
[Роздатковий матеріал – зображення з підписом]
[Ведучому: роздатку не коментувати, зачитувати тільки текст питання]
У підписі під фотографією моделі Мерседеса А-класу пропущено два однакових слова. Напишіть це слово.

Відповідь:

Запитання №:10
Автори попереджають, що взяти це запитання практично неможливо.
За традицією, українська мати повинна була вишити на придане своїм дітям певну кількість рушників. Серед них був один, вузький, до 12 метрів у довжину, зі скромною білою мережкою по боках. Як використовували ці рушники?

Відповідь:

Запитання №:11
ВІН наявний у пінгвінів. Також ВІН є у Чарльза Дарвіна. Назвіть обласний центр України, в якому теж є ВІН.

Відповідь:

Запитання №:12
На думку Маршалла Ламздена, ВОНА ніколи не буває настільки дорогоцінною, як після випадкового удару молотком по пальцю. «ВОНА» – це відома телевізійна програма. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com