Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2009/10 рр. серед команд другої ліги, II етап
(2009-11-19)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Пізно ввечері герой Діккенса стукає у двері й потім тривалий час чекає, поки усередині переможуть ЇЇ впертість. У вірші Марини Хлєбнікової ВОНА порівнюється зі сталактитом. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:2
На 5 березня 2010 року запланований вихід екранізації відомої казки. У трейлері до цієї екранізації під числом 2010 з'являється ВОНА. Потім нулі в числі 2010 поступово замінюються очима, а двійка й одиниця зникають. Назвіть ЇЇ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:3
У шостому класі майбутній вокаліст групи «Смислові галюцинації» Сергій Бобунець разом із друзями Андрієм і Яковом заснував свою першу групу. Назва групи збігалася з назвою трагедії Софокла. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:4
Знаменитий футболіст Ромаріо в 39-річному віці зіграв за збірну Бразилії на Чемпіонаті світу настільки вдало, що йому часом аплодувала вся МАРАКАНА. Яке слово ми замінили словом «МАРАКАНА»?

Відповідь:

Запитання №:5
На ілюстраціях Рокуелла Кента до «Мобі Діка» ВОНА зображена підкреслено білою. У слов'янській міфології ВОНА символізувала зв'язок своєї власниці зі світом мертвих. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:6
Такі персонажі як Міккі Маус, Гуфі, Дональд вирізняються досить характерною поведінкою. Їхні дії точно передають емоції, слабкості, вади й пристрасті. Відзначаючи це, Едгар Арнольді порівнює Уолта Діснея з відомим острів'янином. Назвіть цього острів'янина.

Відповідь:

Запитання №:7
Коли один з головних героїв радянської кінострічки опинився далеко від дому, у нього з собою серед іншого виявився й коріандр. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:8
У «Рігведі» слово, що означає ЦЕ, означає також «достаток» і «родючість». ЦЕ є відповіддю на малагасійську загадку «Одне озеро чотири ріки годує». Назвіть ЦЕ.

Відповідь:

Запитання №:9
Британські вчені здобули приз у галузі ветеринарної медицини. Кетрін Дуглас і Пітера Роулінсона з університету Ньюкасла нагородили за дослідження, під час якого було встановлено, що ТАКІ корови дають більше молока, ніж СЯКІ. Ми, зрозуміло, не просимо вас назвати СЯКУ корову. Яке слово ми замінили словом «СЯКІ»?

Відповідь:

Запитання №:10
Історик Олександр Волков, розповідаючи про одне з наймогутніших стародавніх міст, образно пише, що спочатку воно було скромним поселенням, яке вміщувалося на НІЙ. Згідно з грецькими міфами, Зевс побував у НІЙ. Назвіть ЇЇ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:11
Яків Шур пише, що лютеранські проповідники як доводи проти ЦЬОГО НОВОВВЕДЕННЯ наводили нестиглі фрукти й плутанину серед птахів. Назвіть ЦЕ НОВОВВЕДЕННЯ.

Відповідь:

Запитання №:12
Президент клубу так пояснив походження назви: по-перше, рік заснування - 2004-й, по-друге - зовнішня схожість під час гри. Відтворіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:13
Журналіст Валерій Лисков у статті про мовну проблему в Україні відзначає, що вислів з першого рядка твору 1798 року більше підійшов би для опису Карлсона. Відтворіть цей вислів з двох слів.

Відповідь:

Запитання №:14
[Ведучому: не вказувати при читанні лапки у слові «ТРИ»!]
Після того як знайомий автора питання РАЗ ДВА «ТРИ», ремонт машини РАЗ ДВА ТРИ. Який сталий вислів з трьох слів ми замінили словами «РАЗ ДВА ТРИ»?

Відповідь:

Запитання №:15
У 1933-му році письменник Оскар Марія Граф висунув вимогу владі Німеччини. На думку Бертольда Брехта, Граф не зміг примиритися з тим, що до нього ставляться як до брехуна. У чому полягала вимога письменника?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com