Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Інтелект-ліга "Лоліт" сезону 2000-2001 років, V етап
(2001-04-01)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Вираз "сміх крізь сльози" зустрічається ще у давніх джерелах. Так, у Гомера "Андромаха, котра сміється крізь сльози, бере сина з рук Гектора, що прощається з нею". Є й біблійний варіант цього виразу, джерело якого - книга пророка Яремії. Назвіть українця, чиєю епітафією він став.

Відповідь:

Запитання №:2
Ця річка багато разів змінювала свою назву. Та й зараз у різних місцях вона називається по-різному. Історія доказала, що найбільш правильно її назвав Байрон - "ріка війни". А який композитор увічнив її скарби?

Відповідь:

Запитання №:3
У 1972 році філософ Жиль Делез і психолог Фелікс Гваттарі написали книгу, в якій жорстко критикували один із аспектів вчення Фройда. Називалася вона "Анти-…". А яке ім'я фігурувало в її назві?

Відповідь:

Запитання №:4
У книзі "Кіно та живопис" художник Михайло Ромадін, аналізуючи зв'язок живопису із творчістю кінорежисера, з яким він неодноразово працював на зйомках, пише, що у кожному фільмі цього режисера присутня картина, котра в концентрованому вигляді виражає ідею цього фільму. Як приклад, Ромадін наводить "Апокаліпсис" Дюрера, "Мисливців на снігу" Пітера Брейгеля Старшого, "Мадонну" П'єтро делла Франческо. А з яким художником творчість цього режисера пов'язана найближче?

Відповідь:

Запитання №:5
Дядько Володимира Набокова - дипломат Василь Іванович Рукавишников - був, за його словами, майстром розгадувати шифри на п'яти мовах. Якось, в дитинстві, Володимир з братом спробували його випробувати, зашифрувавши дуже відому цитату, і Рукавишников справді швидко знайшов відповідь. Спробуйте розгадати цей шифр і ви: 5.13. 24.11. 13.16. 9.13.5. 5.13. 24.11.

Відповідь:

Запитання №:6
У 1834 році згоріла будівля англійського парламенту. Ця подія пробудила певні сподівання у деяких вчених континентальної Європи. Проте, тоді цим надіям не судилося збутися. Що ж зберігалося у парламенті, котрий згорів?

Відповідь:

Запитання №:7
Журналіст Девід Ремнік вважає, що посада генерального директора Метрополітен-опера - третя за складністю управлінська робота в Нью-Йорку. Перша, більш важка посада, зрозуміло, мер Нью-Йорка. Ще одна посада - також виборна. А хто її зараз займає?

Відповідь:

Запитання №:8
У світі існує багато різних орденів. Мешканці Венеції жартома кажуть про "Орден Венеції", котрим може бути нагороджений будь-який турист чи місцевий житель, незалежно від статі та віку. Це може статися практично у будь-якому місті, але називатися буде зовсім інакше. Хто нагороджує цим "Орденом Венеції"?

Відповідь:

Запитання №:9
Єлена де Сюржер, дівчина, котра надихнула французького поета П'єра де Ронсара на написання відомої збірки "Сонети до Єлени", звернулася до видавця сонетів з проханням надрукувати перед ними послання, яке мало за мету пояснити читачеві, що любов Ронсара до неї ніколи не виходила за межі благопристойності. Зухвалий видавець образив Єлену, відповівши: "Замість такого послання було б достатньо помістити у книгу…". Що саме?

Відповідь:

Запитання №:10
Суматорі Акебоно, який завершив свою спортивну кар'єру, востаннє вийде на дохьо 30 вересня. У цей день відбудеться ритуал, котрий знаменує завершення шляху "рікісі" (борця). Понад 100 людей - почесні гості, найбільш імениті суматорі будуть удостоєні честі доторкнутися до чемпіона. Який предмет при цьому вони будуть мати у руках?

Відповідь:

Запитання №:11
В Цитинському краєзнавчому музеї (Чорногорія) для більшої впевненості щодо активності чорногорських партизанів експонуються рапорти італійських та німецьких солдат. У них вони просять про те, що, у свою чергу, для німців та італійців в інших місцях було б повним безглуздям. Що ж вони просили?

Відповідь:

Запитання №:12
Якось у КВК один із гравців пожалівся, що не знає, хто такий Казанова, і другий гравець порадив йому хоча б для приблизної уяви про цю людину згадати одного літературного персонажа і здійснити з ним одну дію. Назвіть цю дію.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com