Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2009/10 рр. серед команд другої ліги, I етап
(2009-10-17)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, цитата, з якої ми вилучили одне слово:
«Люди вони були хороші, треба прямо сказати, та тільки не щастило їм у житті. Що поробиш, де ПРОПУСК, там і сльози».
Назвіть автора цієї цитати.

Відповідь:

Запитання №:2
За поширеним висловом, популярним серед пуританськи налаштованих англійських письменників кінця 19 століття, індикатором моральності в літературі мали слугувати ВОНИ молоденької дівчини. Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:3
До переліку східних бойових практик входить "кіай-дзюцу" - мистецтво Ікса. ІКС-найменування твору, що спочатку мав назву "Розпач". Назвіть ІКС.

Відповідь:

Запитання №:4
За однією з версій, принц Євгеній Савойський, який зрештою став видатним полководцем в Австрії, не зміг зробити військову кар'єру у своїй рідній Франції саме з цієї причини. Ця ж причина наводиться у пісні, яка закликає до дбайливого ставлення до тварин. Назвіть цю причину двома словами.

Відповідь:

Запитання №:5
Перший розділ книги Марка Твена "Роззява Вільсон" має назву "Вільсон заробляє ЦЕ". Назвіть ЦЕ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:6
У 1832 році, під час розкопок кургану у Франції, були знайдені плити з химерними візерунками, які дослідники спочатку вважали атрибутом культу змій. Цей факт наводиться у Вікіпедії як доказ зародження ЇЇ ще у сиву давнину. В Росії ЇЇ застосовують, і не без успіху, з 1906 року. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:7
Спортивний журналіст Артем ФранкОв засуджує вирубку лісу в Карпатах. Розмірковуючи про те, на що перетвориться ця місцевість в майбутньому, Франков згадав людину, яка два сезони грала на позиції ліберо в клубі "Паллавічіні". Назвіть прізвище цієї людини.

Відповідь:

Запитання №:8
Азіати вважали ЇЇ заразним захворюванням. За деякими даними, російський футболіст одного разу забив гол, засліпивши воротаря за допомогою НЕЇ. Назвіть ЇЇ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:9
Про цього літературного персонажа Вікіпедія пише, що він дійсно був схильний до раптових проявів страху. Назвіть прізвище цього персонажа.

Відповідь:

Запитання №:10
Герой роману "Ім'я троянди" пояснює дивну звичку ченця Сальваторе його численними мандрами. При цьому він згадує «кару божу» і топонім. Назвіть цей топонім.

Відповідь:

Запитання №:11
Фільм "Історія одного злочину" ВІН зняв 1962 року.
Фільм "Острів" ВІН зняв у 1973 році.
Фільм "Лев і бик" ВІН зняв у 1984 році.
А який фільм ВІН зняв у 1968 році?

Відповідь:

Запитання №:12
Одного разу, стоячи поруч з океаном, Конрад, натякаючи на свій низький зріст, згадав великий ІКС. Якому співвітчизнику Конрад себе протиставив?

Відповідь:

Запитання №:13
У вірші Андрія Корфа ВОНИ падають гратами на сни. Назвіть ЇХ одним словом.

Відповідь:

Запитання №:14
У поемі Твардовського стверджується, що в радянському селі часів колективізації оподаткуванню підлягала навіть ВОНА хати. А в одному з оповідань Набокова ВОНИ ламалися на краю панелі. Назвіть ЇХ.

Відповідь:

Запитання №:15
Поняття ІКСА ввів Фалес. У вірші Вікторії Огородової ІКС наздогнала дорога, а Юрій Шевчук назвав ІКС вічним поцілунком. Поцілунком чого?

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com