Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

U-Куб, Сезон 2008-2009, 5 етап
(2009-05-20)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Нагадаємо, що асистенти уважно слідкують, аби відповіді здавалися вчасно.
Колись на українських землях існувало таке повір’я. 8 квітня, у день Благовісника Архангела Гавриїла, деякі дівчата та хлопці слідкували за тим, де купаються певні птахи, і поспішали до цього місця, щоб зачерпнути води та вмити певну частину тіла. Ми не будемо запитувати Вас, за якими саме птахами слідкували молоді люди; скажіть, чого вони намагались позбутися таким чином?

Відповідь:

Запитання №:2
Трапляються цікаві скарбнички.
Наприклад є МАФІОЗНА скарбничка: дві свинки стоять одна на одній, гроші які ви кидаєте у верхню свинку, пролітають через неї і потрапляють у нижню. На верхній написано ТАКІ гроші, а на нижній - СЯКІ гроші. Словами ТАКІ і СЯКІ ми замінили два займенники. Напишіть прикметник, який ми замінили словом МАФІОЗНА.

Відповідь:

Запитання №:3
Послухайте цитату.
"Усі члени сім'ї глибоко поважають його, їм просто не віриться, що їхній постоялець страждає приступами божевілля. Старша дочка вважає, що, хоча його не назвеш гарним, у ньому багато привабливого, до того ж він такий добрий і простий! Він ходить, трохи схиливши голову набік, у ту сторону, де…"
Здогадайтесь, які слова ми пропустили у кінці цієї цитати і назвіть того, фрагмент чиєї біографіі ми процитували.

Відповідь:

Запитання №:4
Як нещодавно з’ясували вчені, підвищення рівня серотоніну приводить до того, що звичайні коники перетворюються на саранчу. При цьому змінюється їх поведінка та зовнішній вигляд – вони стають сильнішими та рухливішими. Назвіть прізвище медика, який нічого не зробив для встановлення цього факту, проте згаданий у присвяченій цьому відриттю статті у журналі Scientific American.

Відповідь:

Запитання №:5
У романі Дена Сіммонса поселення, розташовані на Іо, Калісто, Ганімеді та Європі, отримали назву, яка співпадає з назвою історичної області на Близькому Сході. Напишіть цю назву.

Відповідь:

Запитання №:6
Американець Мел Бланк - професійний комік та диктор був надзвичайно талановитим. Якщо вірити чуткам, Мел змінив АЛЬФУ на БЕТУ, після заяви шкільного вчителя, про те, що начебто Мел нічого не вартий і все життя буде втіленням свого прізвища. Напишіть абсолютно точно, що ми замінили на АЛЬФУ і що - на БЕТУ.

Відповідь:

Запитання №:7
Увага в питанні є заміна.
Не встиг він вимовити ці слова, як СТРОКАТА СТРІЧКА обхопила його за шию, в спину уперлося коліно, і він впав. Витягнувши абияк револьвер, він вистрілив навгад; в ту ж секунду він отримав сильний удар по зубах, і револьвер вирвали у нього з рук.
Ви прослухали фрагмент з роману XIX століття одного англійця. Термін СТРОКАТА СТРІЧКА з'явився ще в XVIII столітті, і авторство його належить шотландцеві. Яке словосполучення ми замінили в питанні на СТРОКАТА СТРІЧКА?

Відповідь:

Запитання №:8
У своїй книзі спогадів «УПА у вирі боротьби» Юрій Борець, пише, що при зустрічі з військовослужбовцями армії США, воїни УПА помітили дивні рухи американців, які розтлумачили як «нервозність». А в кінофільмі «Годзілла», вже французькі спецназівці, для маскування «під американців» повторювали ці ж рухи. А що ж вони робили?

Відповідь:

Запитання №:9
У XVIII один німець розбив своє відкриття на частини, давши кожному з учнів фрагмент рецепта. Рецепта чого?

Відповідь:

Запитання №:10
Перед вами три рекламних принти одного продукту хімічної промисловості. Зберіть в одне ціле задумку авторів реклами і скажіть, якого?

Відповідь:

Запитання №:11
Для Чарльза 1844 рік можна вважати непоганим - адже саме тоді він випадково винайшов технологію, яка забезпечувала потрібні властивості і у спеку і в холод. Технологію назвали на честь бога вогню, але ми не питаємо як. Напишіть прізвище Чарльза.

Відповідь:

Запитання №:12
ОСЬ І ВСЕ - останнє запитання першого туру.
Вже відомий вам Мел Бланк - професійний комік та диктор володів рідкісним талантом. Його називали "людиною тисячі голосів". У роботі над своїм чи не навідомішим персонажем для студії Ворнер Бразерс Мел пробував різні замінники ЯБЛУК, проте виявилося що потрібний ефект досягається лише з використанням справжніх ЯБЛУК. У автобіографії актор спростовує поширену думку про свою алергію на ЯБЛУКА і пояснює, що лише надкусував ЯБЛУКА, та випльовував шматочки, аби зекономити час у студії. Ми не питаємо, яка заміна у цьому запитанні. Назвіть двома словами персонажа , над яким працював Мелвін Бланк.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com