Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України сезону 2009-2010 років, II етап
(2009-08-24)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:25
27 січня 2009 року в Києві з'явилося скульптурне зображення героя, відомого з 1975 року. Погода того дня була туманною, а неподалік розташувався кінний пам'ятник, проте ЙОГО, всупереч очікуванням журналістів, поблизу не виявилося. Назвіть ЙОГО.

Відповідь:

Запитання №:26
ПлотІн – відомий античний філософ-ідеаліст, засновник неоплатонізму. Однак, укладачі лекційного курсу «Вступ до філософії» Тернопільського педуніверситету стверджують, що ім’я філософа – інше, і співпадає з прізвищем відомого діяча швейцарської реформації на ім’я Конрад. Назвіть прізвище цього Конрада.

Відповідь:

Запитання №:27
В розділі "Чи знаєте ви, що..." російської Вікіпедії якось опублікували допис про храм майя, стіни та інтер’єр якого прикрашені тисячами однакових масок бога блискавки та дощу. Цікаво, що поруч з цією заміткою містилася інша, присвячена відомому вихідцю зі Східної Європи. Назвіть його.

Відповідь:

Запитання №:28
В оповіданні-притчі Кальмана Міксата коваль успішно лікував людей. Однак, (цитата) «після того, як він дізнався, який складний, особливий світ являє собою ІКС, і яку небезпеку здатна викликати найменша похибка його руки…, непомітне відхилення його ножа, він більше не брався лікувати…»
Напишіть слово-паліндром, яке ми замінили на ІКС.

Відповідь:

Запитання №:29
Герой Криса Бекера поетично назвав кратери на Фобосі та Деймосі НИМИ. На картині Жака Луї Давида, яку ви бачите, ЇХ можна знайти як мінімум на двох об'єктах. Назвіть ЇХ трьома словами.

Відповідь:

Запитання №:30
На думку літературознавців Абрашкіна і Макарової, в епізоді балу Сатани і в епізоді, коли Маргарита відвідує Воланда, багато паралелей із засіданнями масонів та прийняттям неофіта до масонської ложі. А на що в романі, на думку дослідників, перетворилася традиційна підлога масонського храму?

Відповідь:

Запитання №:31
До речі, про шахи
Гаррі Каспаров якось зізнався, що у певний момент так втомився від шахів, що навіть не захотів прочитати одну з найпопулярніших книжок, виданих у Росії 1998 року. Напишіть її назву.

Відповідь:

Запитання №:32
Афінський красень Алківіад, побоюючись завдати шкоди своєму обличчю, відмовився навчатися цьому мистецтву. Натомість, успіх однієї британської групи, на думку її лідера, був гарантований тим, що певний час в нього не було конкурентів у цьому ж мистецтві серед рок-музикантів. Напишіть назву цієї групи.

Відповідь:

Запитання №:33
Ведучому - виділити слова "З НУЛЯ")

Роздатка:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У 1997 році національний музичний рейтинг "Профі" одночасно поставив цю групу на друге місце у номінаціях "рок-музика" та "поп-музика", а експерти премії "Золота Жар-Птиця" визнали її найкращою поп-групою року.]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Можете перегорнути роздатки. Після того, як у 1994 році з гурту пішли клавішник Сергій Гримальський, басист Ігор Давидянц та гітарист Олександр Іванов, його історія почалась З НУЛЯ і, фактично, перетворилась на сольний проект. Напишіть назву цього гурту.

Відповідь:

Запитання №:34
Робітники київських шляхових управлінь виконують важку і не дуже престижну роботу. В Дніпровському районі столиці їхній спецодяг прикрашає абревіатура з 4-х літер. Напишіть її.

Відповідь:

Запитання №:35
У героїні гумористичного оповідання Семена Лівшина обидва ока розташувались в роті, а ліве коліно - на голові. Її колегами по роботі можна назвати, наприклад, птаха або місто. Спробуйте відповісти двома словами, ким саме героїня працювала.

Відповідь:

Запитання №:36
Значна кількість ПЕРШИХ зароджується в районі Атлантики і зникає над Таймиром, через що півострів називають «кладовищем ПЕРШИХ». Фотографія, яку ви бачите перед собою, має образний підпис «кладовище ДРУГИХ». Напишіть слова, які ми замінили на ПЕРШІ і ДРУГІ, якщо вони відрізняються однією літерою.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com