Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Чемпіонат України з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2008/09 рр. серед команд другої ліги, III етап
(2009-03-21)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання №:1
Увага, в питанні, таки да, є заміна.
Після однієї з ролей, зіграних Володимиром Машковим, у нього виникли серйозні проблеми з ГОЛЛІВУДСЬКИМ СТАНДАРТОМ. А під час зйомок у партнерки Машкова Ліки Ніфонтової насилу виходило стримуватися від переходу на ГОЛЛІВУДСЬКИЙ СТАНДАРТ, який для її ролі був зовсім не потрібний. Ну і що ми тут замінили словами ГОЛЛІВУДСЬКИЙ СТАНДАРТ?

Відповідь:

Запитання №:2
Увага, в питанні є заміна!
Завдяки щоденнику професора відомо, що слово «морднілап» вперше було вимовлене 1 січня 1925 року. Яке слово ми замінили на «морднілап»?

Відповідь:

Запитання №:3
У середині сімдесятих Реймонд Курцвейл розробив алгоритм оптичного розпізнавання тексту. Поєднавши цю технологію з настільним сканером і синтезатором мовлення, його компанія випустила пристрій вартістю 67 тисяч доларів. Ми не запитуємо вас, що саме робив і як називався цей чудовий прилад. Назвіть молодого американського музиканта, який став першим його покупцем.

Відповідь:

Запитання №:4
Оголошення про розшук. «Зріст 5 футів 8 дюймів, без особливих прикмет, ходить з високо піднятою головою. Шкіра бліда, волосся рудувате, носить короткі вуса. Розмовляє в ніс, трохи шепелявить. Не володіє африкаанс, одягнений у коричневий піджак, є втікачем...» Назвіть людину, яку розшукували за допомогою цього оголошення.

Відповідь:

Запитання №:5
Влітку 1938 року один з московських пустирів було заасфальтовано, засипано тирсою, нафталіном і сіллю, а потім – ще й залито рідкою крейдою і склом. Дайте точну відповідь, роль чого була відведена цьому пустирю?

Відповідь:

Запитання №:6
Британські журналісти, розмірковуючи над кризою у світовій економіці, пропонують літерні позначення для можливих сценаріїв її розвитку. Пропонується використовувати заголовні літери V, W, U. А яка літера пропонується для повних песимістів?

Відповідь:

Запитання №:7
У книзі соціологів Тюгашева і Попкової змальовано специфічний "ритуал переходу", який проводять у березні і вересні. Тому, хто проходить через цей ритуал, готують "саван" – одяг з великою кількістю брязкалець, а в останню дорогу він візьме все, що було цінним для нього в цьому житті, в першу чергу – ДІДУСЕВУ ПЛАТІВКУ. Які два слова ми замінили на "ДІДУСЕВА ПЛАТІВКА"?

Відповідь:

Запитання №:8
Тривалість фільму "Visitors" [вІзітос] – рівно 100 хвилин. Пригадавши відомий вислів і не менш відоме зображення його автора, назвіть прізвище режисера цього фільму.

Відповідь:

Запитання №:9
У 19 столітті існували і багаторазові його різновиди у вигляді конуса зі спресованої вати або гуми, на які періодично бризкали підсолодженим молоком. Про незвичайні різновиди чого йде мова?

Відповідь:

Запитання №:10
Одного дня на території кіностудії імені Довженка один із співробітників знайшов теку з величезною на ті часи сумою грошей. Трохи поміркувавши, він попрямував до одного з приміщень кіностудії, де і знайшов власника теки. Що це було за приміщення?

Відповідь:

Запитання №:11
Увага, в питанні є заміна!
Одного разу цей доктор філософії, медицини і хімії, професор математики і астрономії попрямував на пошук ІНКІВ. Можна сказати, що його прізвище було результатом необережного поводження з ІНКАМИ. Через хвилину дайте відповідь, яке слово ми замінили словом «інки»?

Відповідь:

Запитання №:12
1 лютого 2008 року на російському каналі 7-ТБ пройшов спортивний репортаж, в якому постійно згадувалися шайба, ворота і два прізвища. Про яку гру був репортаж?

Відповідь:

Запитання №:13
[ВЕДУЧОМУ: на три крапки в цитаті не зважати]
Відома людина писала незугарним почерком командувачеві: «Я перетворився на тягар для своїх друзів і не можу бути корисним для своєї країни». Далі ця людина просила відправити те, що від нього залишилося, фрегатом на Батьківщину. Назвіть прізвище автора цього листа.

Відповідь:

Запитання №:14
Одна талановита людина розповіла своєму не менш талановитому другу свій сон –хмара, що розрізає місяць навпіл. Потім другий розповів першому свій сон - руку, обліплену мурашками. Здогадавшись, хто ці люди, дайте відповідь, яким словосполученням, що означало "матусин синок", мадридські студенти зневажливо іменували вихідців з півдня країни?

Відповідь:

Запитання №:15
За гумористичною версією, озвученою на «Нашому радіо», ЙОГО назва у зв'язку з автоматизацією зброї змінилася на «Тррр-фіть-фіть-фіть». Напишіть ЙОГО більш звичну назву.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com