Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-06-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:49
Один з героїв роману Лук’яненка "Спектр" сказав, що російська інтелігенція XIX сторіччя стала жертвою своєрідної гільйотини, опинившись поміж ПЕРШИМ і ДРУГИМ. Назвіть елемент, у поєднанні з яким ПЕРШИЙ утворює відомий символ, а ДРУГЕ – стійкий вислів.

Відповідь:

Запитання №:50
Рекламний плакат одного банку містить карту Європи, на якій виділені кольором країни, де банк має відділення. Через неуважність дизайнера або через те, що він погано знав географію, карту було розфарбовано неточно. В результаті одна з країн втратила приблизно 0,09% своєї території. Цікаво, що на цю втрачену частину припадає понад 90% світових запасів… Чого?

Відповідь:

Запитання №:51
Молодий Стендаль був унтер-офіцером наполеонівської армії. Потрапивши до Італії, він мріяв про успіх у жінок, проте йому не поталанило. З того часу, за словами Стефана Цвейга, цей служник ЧЕТВЕРТОГО, який мріяв про ніжну службу ДРУГІЙ, повинен був довгі роки приносити жертви суворому ПЕРШОМУ. Назвіть ЧЕТВЕРТОГО, ДРУГУ і ПЕРШОГО.

Відповідь:

Запитання №:52
Увага, в питанні є заміна.
Хорт, який неодноразово перемагав на собачих перегонах, з деякого часу став постійно фінішувати другим. Ветеринар встановив причину цього і запропонував скористатися допомогою БЕЗДРОТОВИХ ПРИЙМАЧІВ. А Леонід Каганов у своїй іронічній рецензії на першу частину фільму «Володар перснів» пише, що БЕЗДРОТОВІ ПРИЙМАЧІ у Фродо підібрані зі смаком. Які слова ми замінили на слова БЕЗДРОТОВИ ПРИЙМАЧІ?

Відповідь:

Запитання №:53
Першим редактором газети «Голос Праці» був відомий вам “приголомшливий” випускник Гарварду. Саме його ім’ям та прізвищем малописьменний ведучий репортажу про лізинг сільгосптехніки у Рівненській області помилково назвав його сталевого “земляка”. Назвіть “найтиражнішу” книгу цього випускника Гарварду.

Відповідь:

Запитання №:54
2005 року податкова служба України влаштувала протизаконний обшук у редакції інтернет-газети "Оbkom. net". Редакція подала судовий позов на податкову службу. Пізніше журналісти сумно жартували, що якщо послухати відповідача у суді, то податківці - найбіліші і найпухнастіші в цій країні, просто як ВОНА. Назвіть ЇЇ.

Відповідь:

Запитання №:55
І знов про податки… В минулому існували екзотичні податки: на вікна, на труби, на сіль, на бездітність. Але й зараз в деяких країнах існують досить незвичайні податки. Наприклад, в неспокійному Ізраїлі якийсь час обговорювалася можливість введення податку на ЦЕ. А мешканці Гвінейської Республіки платять податок на ТЕ. ЦЕ і ТЕ присутні в назві твору відомого автора. Напишіть його прізвище.

Відповідь:

Запитання №:56
І знов про війну… Німецький пілот Гайнц Бер, якого збили над Ла-Маншем, був врятований після того, як провів у холодній воді понад дві години. На зустрічі з Герінгом, який поцікавився, що льотчик при цьому відчував, Бер суттєво зіпсував собі кар'єру, відповівши: «Весь час я пам'ятав вашу промову, де ви сказали, що завдяки діям Люфтваффе Англія більше…». Закінчіть відповідь Бера двома словами.

Відповідь:

Запитання №:57
У пісні популярної російської групи ім'я героїні римується з розмовною назвою суб’єкту федерації. Це ім’я має український аналог, який в гіпотетичному українському перекладі пісні краще римувався б з одним або іншим суб'єктом іншої федерації. Назвіть будь-який з цих суб’єктів.

Відповідь:

Запитання №:58
Якось письменник-натураліст Святослав Сахарнов вирішив написати оповідання про НЬОГО. Сахарнов вже уявив собі, що напише, як ВІН вибіжить з моря, легко збіжить угору стовбуром, перекусить стеблинку, спуститься униз і розколе горіх, щоб дістатися до м’якоті. Однак ВІН нічого такого робити не став. Письменник засмутився і заявив, що ВІН вкрав у нього оповідання. Назвіть ЙОГО двома словами.

Відповідь:

Запитання №:59
Коли в Барселоні відзначається день покровителя міста - святого Георгія, усюди можна побачити зображення драконів. Головний дракон, якого встановлюють на ратушній площі, має одну відмітну рису. Завдяки цій рисі Петр Вайль зміг порівняти дракона з тим, що було одного часу популярне у Чехословаччині. Назвіть цю рису двома словами

Відповідь:

Запитання №:60
В електронній версії енциклопедії "Британіка 2002" є розділ "Timelines", тобто "лінійки часу". В ньому уздовж шкали часу розміщено найважливіші події, впорядковані за кількома основними напрямками, такими як архітектура, спорт, наука тощо. Всі ці лінійки закінчуються 2001 роком, окрім однієї. Назвіть останню подію в цій лінійці.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com