Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-06-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:37
Нещодавно, коли автору питання повернули борг, він, тобто автор, з сумом відзначив, що краще б це був не ПЕРШИЙ, а ДРУГИЙ. У ДРУГОГО і ПЕРШОГО п‘ять перших літер однакові. Назвіть обох.

Відповідь:

Запитання №:38
І знов про гроші. Нещодавно паризький суд засудив швейцарського виробника футболок до виплати штрафу у 65 тисяч євро. З них 25 тисяч повинна була отримати дочка фотографа Альберто Корди, автора відомої фотографії. Ця фотографія в середині 90-х років минулого сторіччя почала асоціюватися з цілою генерацією, до якої зображена на ній людина не належала. Назвіть цю людину.

Відповідь:

Запитання №:39
Британський прем'єр-міністр Ллойд-Джордж вважав Миколу II вельми нерозумним правителем і дав йому відповідне прізвисько з трьох слів. Це прізвисько можна відтворити, якщо у назві відомого пригодницького твору 1866 року перше слово замінити на назву царської регалії. Напишіть це прізвисько.

Відповідь:

Запитання №:40
В книзі «Перемоги, яких могло не бути» йдеться про грубі помилки командування супротивників під час Кримської війни. Зокрема, у бою під Балаклавою жодна сторона не вислала вперед кінну розвідку. Тому зіткнення головних сил англійців та росіян виявилося для обох армій повною несподіванкою і нагадувало, на думку автора – тележурналіста Еріка Дуршмідта – не стільки військову операцію, скільки те, що можна назвати лише трьома літерами. Напишіть ці три літери.

Відповідь:

Запитання №:41
ВЕДУЧОМУ: не згадувати, що слово «Момент» - у лапках.
Не хотілося б, щоб на відповідь на це питання вас надихнув досить відомий «Момент»… В сатиричному оповіданні Олександра Костюшина фігурує дівчина на ім’я Маня, дружба з якою, за словами автора, дуже негативно відбивалася на дітях. Напишіть прізвище цієї Мані.

Відповідь:

Запитання №:42
У квітні 1928 року до Владикавказу прибули Михаїл Булгаков з дружиною. Їхню машину зустрічали представники місцевої влади, а хлопчаки кричали їм “ура!”. Однак це сталося зовсім не через популярність письменника, а тому, що Булгаков з дружиною першими в поточному році зробили ЦЕ. Є відомості, що десятьма місяцями раніше до Владикавказу прибув добродій, який також зробив ЦЕ, а незвичайні обставини його прибуття також цілком могли привернути увагу громадськості. Назвіть цього добродія.

Відповідь:

Запитання №:43
І знов про Булгакова… На одному дружньому шаржі Булгаков зображений у пальто, у капелюху, з оберемком дров і з традиційним атрибутом карикатурного буржуя. Дружина письменника згодом писала, що цей атрибут часто викликав роздратування, і дехто був схильний вважати його ознакою поразки революції. Додамо, що з точки зору етимології назва цього атрибуту утворена латинською і грецькою морфемами. Назвіть цей атрибут.

Відповідь:

Запитання №:44
На цю точку вказав громадянин Великобританії, але називати її стали за прізвищами двох молодших за нього громадян країн СНД. Нещодавно один з цих громадян змінив одного олігарха-роботодавця на іншого. Другий встиг попрацювати на дві організації, що мають давню історію протистояння. Назвіть два прізвища, що дали назву точці.

Відповідь:

Запитання №:45
Маленький хлопчик дошкуляє мамі запитаннями: "Чому крокодили і черепахи (пропущене перше слово), а курки - (пропущене друге слово)? Куди, в чОму?" Відновіть обидва пропущені дієслова в правильному порядку.

Відповідь:

Запитання №:46
В Сеулі на виставці військової техніки часів корейської війни демонструється танк М-47, який, подібно до відомого М-5 «Шерман», також названий на честь американського генерала. Один український інженер, вказуючи на деякі технологічні особливості цього танка, серйозно стверджував, що він був названий зовсім не на честь генерала. А на честь кого?

Відповідь:

Запитання №:47
На картині Хендріка Геррітса Пота 1637 року “Поштовий вітрильник Флори” зображено колісницю, що везе дурнів. У руках пасажири колісниці тримають квіти; ті самі квіти зображено на прапорі, що майорить угорі. Назвіть ці квіти.

Відповідь:

Запитання №:48
Перший рядок двовірша на його гербі звучить так: "Por Castilla e por Leon..." [Пор Кастілья е пор Лєон]. Другий рядок закінчується його прізвищем. Назвіть його ім'я.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com