Головна ::  Показати всі турніри ::  Знайти в базі запитань ::  Випадковий пакет запитань

Кубок Західної України
(2007-06-30)
Джерело цього пакету запитань: 
Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання №:13
Прогулюючись руїнами давнього міста, один вчений здивовано зазначив, що, як виявляється, місто побудоване з продуктів того, що його і згубило. Напишіть назву цього міста.

Відповідь:

Запитання №:14
Наприкінці 1920-х років одна берлінська газета написала: «За три місяці гастролей БОНІФАЦІЙ ПЕРШИЙ перевершив навіть БОНІФАЦІЯ ДРУГОГО – він здійснив світову революцію у музиці». Здогадайтесь, яке ім’я ми замінили іменем БОНІФАЦІЙ, і напишіть, яке прізвище замінено словом ПЕРШИЙ.

Відповідь:

Запитання №:15
З оповідання зоолога Скотта про подорожі Африкою. «Моїм провідником був однорукий бушмен Мбана. Якось він попросив зробити двадцятимільний гак убік від мети подорожі. Він так пояснив мені своє прохання: «Там живе людина, що рік тому сильно вдарила Мбану по голові, відрізала йому руку, закопала його по шию в пісок і так залишила. Мбана хоче заїхати до цієї людини і подякувати». Здогадайтеся, яка ситуація стала причиною цього насильства, і назвіть найвідомішу з жінок, що потрапила в подібну “ситуацію” з власної волі.

Відповідь:

Запитання №:16
В липні 1945 року на Потсдамській конференції Сталін запропонував провести наступну зустріч «Великої трійки» у столиці однієї держави. Назвіть цю державу.

Відповідь:

Запитання №:17
У книзі братів Стругацьких ЦЕ було символом палкого кохання. ЦЕ слугувало за ім’я персонажу Гойко Мітіча. А персонаж Дмитра Золотухіна, який носив таке саме ім'я у фільмі Алли Сурікової, дуже засмутився, коли дізнався про заборону. Назвіть число, що фігурувало в мотивації цієї заборони.

Відповідь:

Запитання №:18
І знову про кіно. Уродженець Центральної Європи Роланд Кікінджер називає своє тіло виключно "мої маленькі Альпи". Його варварська краса полонила навіть кінопродюсерів, і він переїхав до одного зі штатів США, щоб знятися у фільмі "Ось біжить ВІН". Назвіть ЙОГО прізвище.

Відповідь:

Запитання №:19
І знов про Шварценегера. На думку журналістів, Шварценегер зміг вдруге поспіль посісти губернаторський пост, тому що йому вдалося дистанціюватися від політики рідної республіканської партії. Так, губернатор уникав президента під час останнього візиту Буша до Каліфорнії і розкритикував політику Білого дома в сфері глобального потепління. Розповідаючи про ці вчинки, якийсь журналіст-неук згадав ще один вчинок Арнольда, хоча насправді Шварценегер здійснив його ще 1986 року. Назвіть цей вчинок.

Відповідь:

Запитання №:20
Нещодавно в українській Iнтернет-співдружності вибухнув скандал. Виявилося, що всесвітньо відома компанія всупереч існуючим правилам отримала права на доменне ім'я третього рівня, яке раніше було закріплене за однією з областей України. Напишіть назву цієї області.

Відповідь:

Запитання №:21
В книзі академіка Поспєлова "Фантазія чи наука: на шляху до штучного інтелекту" наведено відоме універсальне правило морського флоту: "Якщо щось рухається - віддай честь, не рухається – підніми, не піднімається – пофарбуй". Назвіть людину, яка вперше сформулювала правила, наведені в наступному абзаці книги.

Відповідь:

Запитання №:22
Як відомо, функціональна відмінність лівої та правої півкуль мозку забезпечує цілісність людської свідомості, в якій інтуїція емоційно-образного мислення доповнюється раціональною логікою інтелекту. Цей факт викликав у одного науковця-культуролога аналогію, яку можна точно передати назвою фільму 1999 року за участю Богдана Ступки. Назвіть цей фільм.

Відповідь:

Запитання №:23
1928 року два знамениті іспанці показали всьому світові, як ЦЕ робиться в прямому сенсі. А у переносному сенсі ЦЕ може робити щось неоковирне, недоладне та негармонійне. Опишіть ЦЕ двома словами.

Відповідь:

Запитання №:24
Шановні знавці! Запишіть, будь ласка, дві фрази:
1. Він лише знизує плечима.
2. Ох, як в мене втомилися нОзi.
Один з наведених прикладів містить діалектне слово “нОзі”, а другий – нетипове закінчення “-има". Вони ілюструють докази того, що, на думку філологів, українська мова зберегла особливу форму слів, яка офіційно існує тільки в словенській та лужицькій мовах. Назвіть цю граматичну форму.

Відповідь:

Тур №1 Тур №2 Тур №3 Тур №4 Тур №5 Тур №6
Запитання та зауваження надсилайте на адресу bazaua@gmail.com